Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 24 din 29 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul
Rezultate 231 la 240 din 282

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.021
    Putere Rep
    31

Implicit

Te inteleg, si eu as fi ramas cu amintiri neplacute in situatia ta, e normal.
    Cu preturile, da e nasol, scumpa Elvetia. Sunt salariile mari dar daca esti nevoit sa traiesti in Elvetia, nu prea faci nici o smecherie iesi cam spre paycheck to paycheck. Am la munca trei fete romance ..una s-a mutat in Franta, alta si-a dat demisia urmeaza sa se intoarca la Bucuresti si-a luat o casa si se marita ..iar a treia nu pare prea fericita.
    Atunci ramane sa ne vedem la bericioaice in Romania la un moment dat. Nu mai zic cand, ca nu pot garanta cand se va materializa, dar sansele cresc cu cat se maresc copiii. Ca in August daca e, vreau sa vin 2-3 saptamani si sa vin cu masina sa ma pot misca in voie.

La Cristinel suna bine. Am inteles ca e frumos si preturi decente.

Pisoiescu, si cum e bre in Albucurugol acolo unde te fortzeaza astia sa faci business?
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 01.05.2018 la 17:35.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.339
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Pisoiescu, si cum e bre in Albucurugol acolo unde te fortzeaza astia sa faci business?
    Cu ani in urma, prima data am facut un tur sumar! ...mi-am dat seama ca e un oras oarecum "aparte" comparativ cu ce am vazut prin Mexic, ...a'pai daia ii spune New Mexico statului! ...cu toate ca populatia cica e cam 47% latino!
    De atunci, nu deschid geamu' la masina inchiriata decat ca sa arat "plasticu'" la oficiali!

Altfel, vremea e ok, rece seara si cald ziua, dar fara vant!
    Orasu' asta e cam la peste 5000Ft (1600m) altitudine si se practica zborurile cu baloane! ...si e chiar frumos sa te uiti dimineata pe sus si sa vezi baloane colorate survoland la orizont!
    p.s. ...mai ai si alte intrebari?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.651
    Putere Rep
    10

Implicit

Ca sa nu uit, suntem acuma in Porto si e super fain. Mie-mi place Portugalia foarte mult, doar sa veniți când e puțin mai cald, ca acum e cam răcoare. :D
    Pisoi, spune-le si tu la ăștia sa te trimită cu business in....Tahiti!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.401
    Putere Rep
    10

Implicit

Atunci ramane sa ne vedem la bericioaice in Romania la un moment dat. Nu mai zic cand, ca nu pot garanta cand se va materializa, dar sansele cresc cu cat se maresc copiii. Ca in August daca e, vreau sa vin 2-3 saptamani si sa vin cu masina sa ma pot misca in voie.
    August e luna mea in Romanica, de vreo 15 ani, n-am de gand sa schimb.
    Citat Postat în original de divo Vezi post
    .... doar sa veniți când e puțin mai cald, ca acum e cam răcoare. :D
    Cand merg eu prin Ioropa, sigur nu e racoare.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.021
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Cu ani in urma, prima data am facut un tur sumar! ...mi-am dat seama ca e un oras oarecum "aparte" comparativ cu ce am vazut prin Mexic, ...a'pai daia ii spune New Mexico statului! ...cu toate ca populatia cica e cam 47% latino!
    De atunci, nu deschid geamu' la masina inchiriata decat ca sa arat "plasticu'" la oficiali!

..si e chiar frumos sa te uiti dimineata pe sus si sa vezi baloane colorate survoland la orizont!
    Am inteles, esti acolo sa petreci cinco de mayo cu bastinashii si sa vezi balonul colorat.

Divo, a venit un val mai racoros peste continent zilele astea, dar e vorba sa revina vara din weekend.

Sorine, August e luna generala de vacanta in Europa ..cea mai scumpa si cea mai aglomerata. Eu sunt fortat de vacantele plozilor sa-mi iau concediu in August, dar tu esti boier Bibescu libertate frate si pe plaja la mamaia de toate.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.339
    Putere Rep
    39

Implicit

Am inteles, esti acolo sa petreci cinco de mayo cu bastinashii si sa vezi balonul colorat.
    ...vineri am am ajuns deja in "satu' meu"! ...si sper ca luna asta sa n-am deplasari!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.651
    Putere Rep
    10

Implicit

Suntem in zborul din Tenerife înspre Barcelona si sunt super mirata ca avem internet gratuit pe o cursa low-cost. Zburam cu Norwegian si pana acum au fost cei mai ok, chiar dacă-i compar cu alții ca Lufthansa sau LOT.
    Va pupa Divo!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.021
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Suntem in zborul din Tenerife înspre Barcelona si sunt super mirata ca avem internet gratuit pe o cursa low-cost. Zburam cu Norwegian si pana acum au fost cei mai ok, chiar dacă-i compar cu alții ca Lufthansa sau LOT.
    Va pupa Divo!
    Divo, sper ca a mers ok si v-ati gasit de lucru in Barcelona.
    Am citit ca Norwegian (daca nu confund) vor sa introduca si un zbor NY -EU la vreo 90 euro each way...
    Vacanta placuta.

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.186
    Putere Rep
    38

Implicit

presupuneam ca va incepe un razboi intre SUA si Iran,dar in politica te poti astepta la surprize.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.401
    Putere Rep
    10

Implicit

Ma baieti, dar pe Toni care l-ati suparat?

Pagina 24 din 29 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •