Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 23 din 35 PrimulPrimul ... 13212223242533 ... UltimulUltimul
Rezultate 221 la 230 din 344

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Barcelona e un oras prea frumos (top 3 din Europa in preferintele mele personale), ca sa-ti "bati joc" vizitandu-l in doar o ora. Eu am stat 3 zile acolo si tot mi s-a parut putin. In locul vostru, mi-as face timp altadata, sau cand as fi prin zona, mi-as lua macar o zi pauza intre avioane.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Barcelona e un oras prea frumos (top 3 din Europa in preferintele mele personale)
    Care sunt primele doua? Si care sunt restul pana la top 10 sa zicem?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Care sunt primele doua? Si care sunt restul pana la top 10 sa zicem?
    Asa cum spuneam, e vorba doar de preferinte personale (ce a placut ochiului meu), deci subiective. Celelalte 2 din top 3 personal (pot fi in orice ordine) sunt Amsterdam si Roma. Mai departe, ca sa mai completez top 10 (doar om parte, ca n-am cu ce-l umple inca) as adauga Viena, Londra, Paris, Stockholm. Unele orase pe care le-am vazut, nu le-am bagat inca in acest top, ca nu am considerat ca e loc pentru ele si mai vin altele la rand. Anul asta inca nu m-am hotarat pe unde sa fac escala.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Salutari din Albuquerque!

p.s.
    ... Anul asta inca nu m-am hotarat pe unde sa fac escala.
    Cand n-ai "bagaje" poti sa faci escale unde vrei si cate vrei!
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 23.04.2018 la 21:37.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Testati (cine are timp), daca se mai pot face conturi noi pe forum, ca de luni de zile nu au mai aparut conturi noi

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Asa cum spuneam, e vorba doar de preferinte personale (ce a placut ochiului meu), deci subiective. Celelalte 2 din top 3 personal (pot fi in orice ordine) sunt Amsterdam si Roma.
    Pai asta si am vrut, parerea ta, de curiozitate ca sa stiu si io pe unde ie de vazut.
    Amsterdam-ul m-a cam deceptionat, s-a schimbat in ultimii 15 ani ..mult prea plin peste tot de bagabonti, droguri si prostitutie.
    Ajuns acasa, m-am bucurat sa respir aer proaspat de munte cu o adiere de miros de balegar de vaca, in schimbul omniprezentului miros de weed si parfum de curve est europence.
    Inteleg ca Zurich nu te-a impresionat, atunci posibil nici Geneva nu o va face desi e mai diferit, mai latin lipsit de rigorile nemtesti si alt relief.
    Eu iti voi recomanda de fiecare data Annecy, FR pana cand ajungi. Orasel mic dar bate la cur multe locuri. Cand te hotarasti la o escala 2-3 zile, vizitezi si Geneva in acelasi timp prinzi doi iepuri. Sau chiar trei ca bei si cu gigi 10 bericioaice.

Pisoias, cine naiba face bre escala in Albucurcu? Poate cu fortza.
    Faci ce faci si tot catre Olgutza te trage atza.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Mersi mult tuturor de sugestii!
    Noi am ajuns in Ro si încă suntem defazați si nedormiți ca ăla micu fuge prin casa la 3 dimineața. Spre surprinderea mea si comparativ cu anul trecut, zborul transatlantic a fost chiar bun. Am zburat cu LOT si chiar a fost ok. Avionul a fost destul de gol in spate, asa ca Am avut 6 locuri (2 rânduri) pentru noi 3. Singurul cons ar fi ca partea de entertainment e cam slăbuță, in rest No complaints. In aeroportul din Varșovia este un loc de joaca pentru copii, care a fost super folositor pentru consum de energie la escala. Noi am aterizat la Cluj, asa ca al doilea zbor a fost scurt. Dacă vreți si sunteti interesați va zic ce website folosesc eu pentru închirieri mașini, cu prețuri chiar foarte decente si CS bun.

P.S. Singura mea problema e cum voi rezista tentației la atâtea bunătăți culinare! )

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Pisoias, cine naiba face bre escala in Albucurcu? Poate cu fortza.
    Faci ce faci si tot catre Olgutza te trage atza.
    N-am facut escala, am fost cu biznis la AFB!

p.s. Olguta nu e NM ci in AZ!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

ce mi-e NM, ce mi-e AZ! tot un dreaq...

na, salutări din SD!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Inteleg ca Zurich nu te-a impresionat, atunci posibil nici Geneva nu o va face desi e mai diferit, mai latin lipsit de rigorile nemtesti si alt relief.
    Eu iti voi recomanda de fiecare data Annecy, FR pana cand ajungi. Orasel mic dar bate la cur multe locuri. Cand te hotarasti la o escala 2-3 zile, vizitezi si Geneva in acelasi timp prinzi doi iepuri. Sau chiar trei ca bei si cu gigi 10 bericioaice.
    Gigi, doua chestii care-mi creaza amintiri neplacute despre Zurich, preturile cele mai mari pe care le-am vazut vreodata si faptul ca mi-am rupt mana la ei in gara, nenorocitii de la ambulanta mi-au zis ca e gratis sa ma duca la urgenta, apoi mi-a venit nota de plata de vreo $7-800.
    Ala a fost cel mai potrivit loc sa bem bericioacele pana acum, nu stiu daca ajung prea curand prin zona, dar Ro ramane intotdeauna o optiune, ca-s acolo in fiecare vara. Inca nu m-am hotarat pe unde fac escala anul asta, ma bate gandul sa incerc ori tara lu' CR7, ori a campionilor europeni din '92, care tre' sa le dea de baut la iugoslavi.

Pagina 23 din 35 PrimulPrimul ... 13212223242533 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •