Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 12 din 14 PrimulPrimul ... 21011121314 UltimulUltimul
Rezultate 111 la 120 din 131

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.126
    Putere Rep
    38

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post

Bine io inteleg cum ganditi voi. Lasa ba ca de cat s-o fure altii pe tara muma, mai bine o ciuguleste tara mea adoptiva. Nu va deranjeaza.
    iar mi-ai deschis ochii Gigi,deci in lumea asta avem hoti buni si hoti rai. unii viseaza o viata intreaga fara sa observe schimbarile care au loc in lume. strabunii nostrii isi incheiau rugaciunile cu " sa vina americanii". problema este ca si americanii s-au schimbat nu mai sunt asa de prietenosi cum erau dupa al doilea razboi mondial.

Ps. chiar ai pus varza la murat Gigi,ca nu gasesc mesajul la care te referi? sa nu patesti ca mine,am fixsat capacul de la butoi cu o piatra de rau si toata varza mi s-a albastrit. a trebuit sa arunc continutul din tot butoiul.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Uite aici on topic la concerte: http://forum.romanian-portal.com/thr...sonal%21/page3

Am pus doar 3 verze sa fac o sarma ce Craciun, dar sunt foarte mandru de marea realizare. N-am pus piatra, am sustras o bucata de plastic solid dintr-o jucarie a lui batman. Lata cat sa se propteasca intre gura butoiului si varza ca s-o tina scufundata.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.126
    Putere Rep
    38

Implicit

multumesc nu am cautat unde trebuia.

Varza ca varza, dar daca se inmoaie castravetii ..ma tem ca este o problema grava.
    Ia spune reteta. Ce le faci la castraveti de se inmoaie?
    sotia spune ca daca nu bagi hrean in borcan se inmoaie castravetii.
    cam odata pe luna merg la cumparaturi la austrieci.cea mai apropiata localitate este Braunau am Inn,locul de nastere a lui Adi. acolo este de vinzare varza murata foarte buna pentru sarmale.

https://www.google.de/search?source=....0.fhhbRZc3pUw

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit

Bine io inteleg cum ganditi voi. Lasa ba ca de cat s-o fure altii pe tara muma, mai bine o ciuguleste tara mea adoptiva. Nu va deranjeaza.
    Jeejee, nimeni nu fura tara muma mai mult decat tarile voastre adoptive, recte....UE. Contrazice-ma cu argumente, nu cu vorbe.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.616
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...urmareste-o si p-aia cu zeama de varza de la Hochei!
    Amu am descoperit si varza, sa ne trăiască!
    Am fost ieri la Toyota Sports Center...si nici urma de regi! Sau de varza!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Jeejee, nimeni nu fura tara muma mai mult decat tarile voastre adoptive, recte....UE. Contrazice-ma cu argumente, nu cu vorbe.
    Boss la vrajeala nu te intrece nimeni. Toata lumea pt el toti au profitat nu zic ca nu ai dreptate dar hai mai bine contrazice-ma tu cu argumente si nu cu vorbe. Concret cu ce a furat Olanda, Germania, Franta pe Romania? Ce le-a bagat pe gat romanilor sa cumpere de la ei? Ah, ca au cumparat ce au vandut romanii pe bani de nimic? Pai daca a fost de vanzare ..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo
    ...varza..
    Voi n-aveti magazin "Mix" in sat sau nu știi de el? E o retea cu produse alimentare traditionale romansti si rusesti, am aici doua, pe o raza de 15 km.
    ...macar un 2:0 îmi doresc si iti doresc contra Realului.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    cam odata pe luna merg la cumparaturi la austrieci.cea mai apropiata localitate este Braunau am Inn,locul de nastere a lui Adi. acolo este de vinzare varza ...
    Imi suna cunoscut cred ca dupa semnele de circulatie in drum spre Salzburg. In America gaseam varza murata aici nu gasesc deci ma lupt cu soarta.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit Romania plateste tribut la UE, c-asai la tenis

Boss la vrajeala nu te intrece nimeni. Toata lumea pt el toti au profitat nu zic ca nu ai dreptate dar hai mai bine contrazice-ma tu cu argumente si nu cu vorbe. Concret cu ce a furat Olanda, Germania, Franta pe Romania? Ce le-a bagat pe gat romanilor sa cumpere de la ei? Ah, ca au cumparat ce au vandut romanii pe bani de nimic? Pai daca a fost de vanzare ..
    Jeejee, toti fura Romania, pentru ca aia care ar trebui sa nu accepte sa se lase furati, ori e prosti, ori e corupti. Romania este o colonie a UE, o vaca de muls, nu un partener egal. Germania (in primul rand) si Franta sunt marii castigatori economici in aceasta adunatura europeana, esticii sunt piata de desfacere si de furat pentru occident. Crezi ca de prosti au iesit englezoii din uniune?

De munti intregi ramasi fara paduri, nu cred ca e nevoie sa mai vorbesc, ca se stie deja, si nu americanii au furat lemnul. Ca ne-au invadat tara cu retelele lor de supermarket-uri unde preturile sunt mai mari decat la ei (cu plata taxelor nu prea se omoara dar nici nu-i deranjeaza nimeni), pentru ca au avut grija intai sa omoare agricultura
    autohtona, asa ca mancam rosii de la olandezi ca ale noastre nu corespund normelor, platim dobanzi grase la bancile occidentale, avem petrol, rafinarii, dar majoritatea benzinariilor sunt ale occidentalilor, care iau caimacul fara sa faca nimic. V-ati plans de Chevron, na ca a venit Gazprom, multumiti?

Articole ca astea gasesti tot inainte:
    https://glasul.info/2016/07/14/roman...and-verdeturi/
    Romanii au fost dusi de nas cu finantarile europene, cedand sectoare vitale ale economiei si resurse, facand privatizari pe sume minuscule sau concesionandu-le, conditii impuse de acordarea de "sprijin financiar".

Pana la Uniunea Europeana, nemtii si rusii au furat cel mai mult din Romania, pierderile fiind estimate de unii la 100 tone de aur.
    http://adevarul.ro/locale/botosani/c...813/index.html

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Bineinteles, romanii corupti au vandut tot. In special sub domnia lui Besexu' idolul matale.
    Romania nu era in stare sa aiba un lant propriu de super market-uri? Sigur ca putea dar lasa ca avem Auchan, Carrefour, etc acum.
    Fabrici si uzine s-au vandut pe bani de nimic strainilor.
    Aia le-au inchis ..cum e cel mai eficient sa iti invingi concurenta? Ii cumperi si ii inchizi.
    Printre singurele/putinele care intr-adevar a fost o afacere de buna credinta, e Dacia.

Au furat rusii aurul. Bun, acum 100 de ani.
    Azi e 2018. Acum e randul americanilor sa ne puna capra si e ok nu? Pt ca ei de ce sa fie altfel.
    Toti isi urmaresc propriul interes dar e deranjant felul intelegator si acceptant in care priviti faptele americanilor. Daca toti sunt la fel, criticati si tara adoptiva nu numai laudati ce bine ii face Romaniei.
    Pana una alta UE le-a dat romanilor drept de munca si circulatie. Grosul banilor de afara vin de la romanii ce trabahadoresc prin Europa. Economia aia infloritoare pt care sa batea Besexu' cu pumnul in piept.
    America ce le-a dat? Vreun avantaj cat de mic? UE pe paine. De 12 ani se screm sa scoata niste vize si nici peste 50 de ani nu o sa o faca. Canada le-a scos fara probleme si aia nu trag nimic de pe spinarea romanilor. Dar stai, vorbim de o tara mult mai cinstita.

What's that? Zici de paduri? Ce naiba boss ma iei cu d-astea..

Harvard a vandut IKEA-ei insa cum a ajuns Harvard cel mai mare propietar de paduri din Romania si de ce? Pentru profit nu pentru binele porcului mistret.

https://www.riseproject.ro/articol/h...uri-traficate/

https://www.libertatea.ro/stiri/excl...te-sua-1700951

De "afacerea" Microsoft mai amintim?
    De "afacerea" Flota?
    De multe alte "afaceri" intamplate din 2004 incoace de cand v-ati luat tara inapoi? America ofera protectie politica si inchide ochii la neregulile facute de cei ce o ajuta sa profite, sa faca jaf. Win-win situation toata lumea are de castigat mai putin tara, poporul mult si fraier.
    In 2017 bagam biliarde anual in curul Americii prin scam-ul NATO in timp ce spitalele romanesti nu au medicamente.
    Ce folosim de la NATO? Ce se intampla daca nu am fi in NATO? Absolut NIMIC!

Bill Watterson

Pagina 12 din 14 PrimulPrimul ... 21011121314 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •