Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 131

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit Off topic - aberatii de tot felul :) [29]

Continuare de aici

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.126
    Putere Rep
    38

Implicit

toni,cred ca am gasit unul din refugiatii frumosi din satul vostru. este revoltat ca inca nu i-ati virat banii pe luna asta. asta intelegeti voi prin ospitalitate si comportament de bun crestin ?

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    toni,cred ca am gasit unul din refugiatii frumosi din satul vostru. este revoltat ca inca nu i-ati virat banii pe luna asta. asta intelegeti voi prin ospitalitate si comportament de bun crestin ?...
    Fidel, dupa standardele din NRW actorul din clip e urâtzel si lipsit de talent... Clipul e un fake, pe tipul asta l-am vazut deja la televizor intr-un casting pentru comici.

Banii nu vin de la noi, vin de la banca, nu din munca si taxele noastre.... Indirect, prin "Finanzausgleich" banii vin din landurile fara deficit bugetar, cu oameni gospodari, de exemplu din Bayern. .... Bani sunt destui dar nu provin din taxele mele si ale tale. Banii vin de la banca, nu glumesc.
    Banii sunt impartiti prost de oameni destepti ca sa ne tina pe noi, cei mai putin destepti (cei de la mine din sat) la ranga.
    Ministrii de finante ar putea sa platesasca lectiile private de balet si pian ale copiilor nostri, dar nu o fac.

Draga Fidel, e voia lui Dumnezeu... pardon, in cazul nostru e voia bancii. Banca a zis: Fiat money! Banca e simbolul ospitalitatii crestine...Si asa s-au nascut datoriile copiilor nostri catre refugiati. Dar banca a platit si gardu de sârma ghimpata a lui Orban. Bancii sa-i multumim, si la ea sa ne rugam, în vecii vecilor amin!

ps. in ori ce aberatie e si un graunte de adevar;-))
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.276
    Putere Rep
    33

Implicit

bre toni. banca asta de dă bani așa, moca, are tiparniță în beci?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

he,he, comisare ...nu noua ne da bani...Tiparnitza de la Frankfurt de exemplu, tipareste luna de luna

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

75 de miliarde de Euro. Ai citit bine!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Clipul e un fake..
    Ca sa existe fake, exista in primul rand autentic. Undeva, candva. Restul, Dumnezeu cu mila..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.276
    Putere Rep
    33

Implicit

bre toni, fratele meu alb, banii ăia nu se tipăresc așa că vrea guvernatoru' ăla de la bancă. adică cum ar veni, vorba lu' leana lu' Costel, iezastă o iesplicație... și pân' la urmă bănuții ăia tot de la tine vin. fie și numa un cent...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.126
    Putere Rep
    38

Implicit

un documetar de la BBC despre populistii din rasaritul Europei. cred ca pentru reportera este neobisnuit sa nu intilneasca la fiecare pas negrii,arabi,pachistanii,etc,ca in tara natala. ungurii si polonezii sunt foarte rezistenti la incercarile de democratizare ale comunitatii EU. pe undeva ii inteleg,aseara la stiri citeam ca au gasit doua cadavre de femei care au fost date disparute de ceva vreme. tot aseara citem de o femeie care a fost atacata la jogging, violata si imediata in spital operata de urgenta.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    bre toni, fratele meu alb, banii ăia nu se tipăresc așa că vrea guvernatoru' ăla de la bancă. adică cum ar veni, vorba lu' leana lu' Costel, iezastă o iesplicație... și pân' la urmă bănuții ăia tot de la tine vin. fie și numa un cent...
    comisare, banii nu vin de la mine...eu am doar datorii. Cineva imparte iluzia numita bani, ca sa faca sistemul sa functioneze, dar datoriile globalizate sunt din pacate tot mai mari. US are gazilioane de dolari datorie (datoria e promisiunea de a da banii înapoi) si e putin probabil ca US sa se poata tine de cuvânt.. La fel Europa.

Banii vin de la baca centrala,(Fed sau EZB) care face "hocus pocus!"

https://www.youtube.com/watch?v=23DNe0cJhcU
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •