Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: H1B viza furata de indieni mincinosi, incepe sa-i trimita inapoi in india

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Red face H1B viza furata de indieni mincinosi, incepe sa-i trimita inapoi in india

Vad ca la stiri, St Francisco apare ca forteaza indienii sa o intinda inapoi in india.
    Sint multi acolo care au intrat prin minciuni de diplome de la universitati false, sau se inscriau la colegii, numai sa vina in SUA, si lucrau ilegal imediat cu ajutorul altilor indienii deja in SUA.
    Si acuma si o universitate care invata elevii despre IT, au dat afara muncitorii lor la IT, ca sa foloseasca indieni in india la pret redus.
    https://www.reuters.com/article/us-u...-idUSKBN1682ZI

E una sa ai diploma ca poti memoriza subiectul, dar fara experienta tot nu poti face fata la lucrul la IT.
    Numai pentru ca scrii doua linii de C++, nu inseamna ca esti bun de ceva.
    Si sa incerci sa faci mentinerea de programe IT de la distanta din india, cu prosti care nu au experienta la programul respectiv, e ceva prost de tot. Sper ca sefii aia care vor sa salveze banii, vor plati din salariul lor cind totul nu merge.
    Ce stiu sefii decit sa stringa punga ? Ca nu au creier de logic de obicei.

Ce placere sa vad indienii (si chinezii la fel sa fie) dati afara din tara ca nu erau legali pe aici .
    Deci Trump e totusi bun ca un sperietor.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Sint alti indieni care au venit aici pe H1B viza, sau au stat dupa colegiu, sa lucreze pe H1B viza, si acuma vad ca americanii le dau cu piciorul, sa se duca inapoi in aia masi.

http://money.cnn.com/2017/08/16/news...dia/index.html

Cel putin in Florida nu ai drept sa cumperi casa si masini daca estri aici ilegal.
    Astia pe H1B viza sint legali, dar nu au voie sa schimbe lucrul de la o companie la alta, asa de usor. Deci ei lucreaza mai ieftin pentru ca compania stie ca ei nu pot pleca de acolo.
    Cea mai mare porcarie este cind ei vin aicea la scoala si lucreaza pe sub mina la o companie, si sint platiti la o carte VISA pe adresa indiana, ilegal.

Avem acuma si ceva chinezi care merita sa fie dati afara, pentru ca china fura de aici sau de la companiile americane in china, tot ce pot fura. Deci e la fel ca rusii, cind au trecut prin romania si au furat tot ce au putut, inclusiv oameni dusi la munca fortata.
    China, rusia, iran, n. korea, nu sint prieteni cu sistemul democratic din SUA.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post

Avem acuma si ceva chinezi care merita sa fie dati afara, pentru ca china fura de aici sau de la companiile americane in china, tot ce pot fura. Deci e la fel ca rusii, cind au trecut prin romania si au furat tot ce au putut, inclusiv oameni dusi la munca fortat
    China, rusia, iran, n. korea, nu sint prieteni cu sistemul democratic din SUA.
    din pacate,cruciada apararii drepturilor omului si raspindirea sistemelor de guvernare democratica,a costat viata a milioane de oameni nevinovati in decursul istoriei.
    in cativa ani China,Russia,Iran si N.Korea vor fi in masura sa se opuna politicii dictatoriale de politist universal a SUA.

sa fiu in locul tau mi-as face rezerve de creme scumpe pentru uns fundul si scutece pentru cazul ca nu mai poti sa iti controlezi reflexele. N,Korea nu a uitat de crimele comise de americani.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    sa fiu in locul tau mi-as face rezerve de creme scumpe pentru uns fundul si scutece pentru cazul ca nu mai poti sa iti controlezi reflexele. N,Korea nu a uitat de crimele comise de americani.
    Fidele, nici Europa si America nu au uitat de crimele comise de nemti, dar cu toate astea, Germania e bine, mersi. Istoria isi urmeaza cursul si se adapteaza prezentului.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Fidele, nici Europa si America nu au uitat de crimele comise de nemti, dar cu toate astea, Germania e bine, mersi. Istoria isi urmeaza cursul si se adapteaza prezentului.
    Ai perfecta dreptate,sa dea primul cu piatra care nu a gresit niciodata.
    Am vrut doar sa il pregatesc pe Romi sufleteste. Pentru cazul ca istoria evolueaza neprevazut,sa nu-l prinda evenimentele neaprovizionat cu strictul necesar.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu va mai tamponati prieteni. Sunt la niste cursuri de training zilele astea cu un neamt si un american pe post de profesori. Se inteleg foarte bine nici nu aduc vorba de politica si problemele planetare. Seful lor de trib e rus. Noi punem prea multa pasiune in rezolvarea problemelor mondiale si gasitul vinovatilor incat ajungem sa ne inpungem pentru niste chestii ce nu tin de noi.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Gigi,

Vezi ca sint astia cu teoria chibritului, care sint prea separati de realitate. Daca mai adaugi si un rus prost crescut, ai cea mai buna amestecare de educatie proasta.

Practic nemtii si rusii tot mai stiu cum au omorit oamenii in WW2. Asta daca nu sint tineri prost crescuti, invatati din carti mincinoase.
    Americanul, mai ca sigur ca nu cunoaste adevarul daca e mai tinar, si nu cred ca are timp sa invete istoria.

Momentan realitatea este ca chinezii au sa inceapa sa plateasca tarif, pentru hotiile lor facute in ultimii 20 de ani. Si N Korea o sa invete minte ca fara sprijinul chinezesc, ei tot magari sint. Nu stiu ce va fi cu rusii, dar sper ca poporul se va trezii si vor rasturna guvernul.
    Orice razboi mondial o sa puna rusii, chinezii, iran, north korea, etc pe fund, ca nu vor avea ce sa manince si vor murii de foame.
    Deci eu nu am de ce sa cred teoria asta imbecila ca americanii vor pierde.
    E ca preotii care mint zilnic, si promit tot ce vrei sa crezi. Dar e numai buna daca crezi in asa prostie. Realitatea e ce conteaza.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Gigi,

Vezi ca sint astia cu teoria chibritului, care sint prea separati de realitate...... Realitatea e ce conteaza.
    Cred ca citataul asta trebuie sa-l punem la intrarea pe forum.

Sa semneze toti care vor sa posteze ceva, care sa ramâna in istoria digitala a omenirii.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •