Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Casatorie cu cetatean Sirian

Data înscrierii
    06.08.2017
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Casatorie cu cetatean Sirian

Bună tuturor, numele meu este Nicu, locuiesc și lucrez in Regatul Unit de 3 ani și am nevoie de sfatul dumneavoastră într-o problemă foarte delicată. Situația este prezentată în paragrafele ce urmează.

De un an de zile țin o legătura la distanță foarte strânsă (facebook, WhatsApp, Viber, Skype) cu prietena mea care este cetățean Sirian. Ea locuiește într-o zonă lipsită de război în orașul Alep în nordul Siriei și are o situație buna familie / servici / casă.

De curând ne-am întâlnit în Beirut, Liban unde ne-am văzut pentru prima dată în realitate și am petrecut o săptămână foarte relaxantă și ne-am simțit foarte bine împreună.

Va rog daca are cineva experienta cu cetateni sirieni! Pot sa o aduc pe prietena mea in tara avand in vedere ca suntem intr-o relatie de un an si avem un portofoliu de documente care sa dovedeasca originalitatea relatiei dintre noi?

Mi s-a spus sa trimit impreuna cu aplicatia si CV-uri in RO si ENG + poze cu familia si casa ei (ea are o situatie luand in considerare tara in care se afla) + scrisoare de intentie in care sa descriu relatia dintre noi si intentiile etc... Ce parere aveti de asta?

Vreau sa o aduc intr-o vizita si am toate conditiile pentru a aplica pentru invitatie pentru viza C/VV.

Imi doresc ca persoana de la Ambasada Romaniei sa inteleaga relatia dintre noi.

Ce trebuie sa fac avand in vedere ca ea este din aceasta tara? Ce cale sugerati ca ne-ar aduce sanse mari de reusita?

Va multumesc si va rog din suflet sa ma ajutati cu niste raspunsuri.

Data înscrierii
    06.08.2017
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Ma poate ajuta cineva va rog? Are cineva experienta cu astfel de cazuri?

Va multuimesc,
    Nicu

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •