Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: caut job ca mecanic moto

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit caut job ca mecanic moto

caut si eu job ca mecanic moto in Sua,singurul incovenient este ca sunt in Romania!
    Am vreo sansa sa gasesc ceva :(

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Cum sa nu? E floare la ureche! De mult asteapta americanii mecanici auto din Romania.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit salut.

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Cum sa nu? E floare la ureche! De mult asteapta americanii mecanici auto din Romania.
    salut am intrebat ,si sunt mecanic de motociclete la reprezentanta Kawasaki in Bucuresti.si nu cred ca ai de ce sa fii rautacios

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

si oricum sunt novice in ceea ce tine de SUA.

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

si fac treaba asta de 12 ani ,pur si simplu imi doresc ceva mai bun

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de gabriel radu Vezi post
    salut am intrebat ,si sunt mecanic de motociclete la reprezentanta Kawasaki in Bucuresti.si nu cred ca ai de ce sa fii rautacios
    Radu,
    christianT pare a fi cam ironic dar in realitate nu este! Are oarecum dreptate dar putea formula altfel raspunsul pentru tine.

Cu riscul ca o sa te dezamagesc, in realitate nu ai sanse sa obti un job legal de mecanic nici in US sau CA, mai ales ca nu ai rude/prieteni si mai ales un statut legal.
    Ateliere auto/moto sunt peste tot iar de mecanici cred ca "piata" e supra saturata.
    Nu spun insa ca e si imposibil!

Bafta!

p.s. Nu ezita sa intrebi chiar daca primesti raspunsuri evazive! Fi realist si priveste pozitiv.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    25.07.2017
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc ,stiu ca nu este usor....dar asta imi este dorinta si stiu ca nu este imposibil.si cu rabdare o sa trec marea.si sa fie si multumesc

Data înscrierii
    10.05.2016
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de gabriel radu Vezi post
    multumesc ,stiu ca nu este usor....dar asta imi este dorinta si stiu ca nu este imposibil.si cu rabdare o sa trec marea.si sa fie si multumesc
    wow 12 ani experienta!
    ma gandesc ca din punctul de vedere al angajatorului este mai greu sa gasesti pe cineva cu numarul asta de ani in experienta.

cred ca poti obtine ETA, apoi in Canada te poti inscrie la un colegiu pt cursul de motorcycle technician, daca studiezi in Canada pt mai putin de 6 luni nu este nevoie de viza de student. unele colegii ofera loc de munca dupa terminarea cursului. asta inseamna ca poti aplica pt rezidenta/permis de munca in baza contractului de munca oferit.

probabil o sa existe un interviu de care trebuie sa treci in aeroportul canadian, le poti arata "letter of acceptance" emisa de colegiul la care urmeaza sa faci cursul, scrisoare ti se emite dupa ce platesti un avans colegiului (2300CDN a cerut https://www.centennialcollege.ca/ ) pt a ti se rezerva un loc la curs.
    stiu astea pt ca m-am interesant pt acelasi lucru, daca te intereseaza sa planuim ceva, putem vorbi pe whatsapp/sms +40721391371 nr meu
    m-as simti norocos daca as fi ucenicul tau in canada :>

good luck
    Ultima modificare făcută de rooffly; 08.01.2019 la 04:21.
    #smartmovecanadiangroove

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •