Bună seara. Numele meu este Mihail și sunt nou pe-aici. M-ar interesa un job n Spania,unde să nu fie nevoie să vorbesc limba spaniolă,deci să fie cumva n cadrul unei comunități romnești din Spania. Problema cu limba spaniolă nu ar fi. Sunt la stadiul de ncepător,A1,deocamdată,și pot avansa.Deocamdată mă interesează să o iau de la zero acolo,eventual ajutor de bucătar,sau ceva ce nu necesită foarte mult efort fizic intens. Ca ajutor de bucătar am lucrat și n Cluj,cam 16 ore,două zile la rnd,de unul singur,cu un salariu prost(pontat,depontat-cred că se nțelege),iar patronul mi-a zis pe un ton foarte ironic,cnd mi-a solicitat să fac ceva n afara programului,să car niște pietroaie,că FIRMA NU-MI OFERĂ ASIGURARE MEDICALĂ...Briliant,nu? Asemenea umilință nu pot să mai accept ca angajat,și am dat demisia. Măcar n Spania ar putea fi salariile mai mari.Momentan,am o ofertă pentru Franța,ca ajutor de bucătar,cu 800euro n prima lună,cu cazare,nsă n-am primit niciun răspuns n acest sens. Am trimis un cv și aștept un răspuns săptămna aceasta. n caz că nu se va ntmpla,apelez la bunăvoința unuia din utilizatorii acestui forum.Poate are sau cunoaște pe cineva care m-ar putea ajuta n acest sens. n afară de ajutor de bucătar,desenez grafic și cnt cu vocea. Rog multă seriozitate,fără mișto-uri,apropo-uri,limbaj licențios,dacă aveți un răspuns. Sunt dispus să comunic,nu să fac un pseudo-show de 2 bani,nici măcar glume. Vă mulțumesc anticipat! O seară bună!