Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 59

Subiect: Am revenit

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.167
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Hey, NYCDream! Bine ai revenit! Vad ca se aduna fii si fiicele...forumului!

P.S. Tot prin NY visezi?

Divo, ce mai faci ? Ce fac prietenele de la manastire - Rebela, Opium Female and Co. ? Imi amintesc topicul acela plin de glume si confruntari.

Eu am ramas in New York, am prins radacini adanci. Nu cred ca ma voi muta de aici prea curand.

Tu tot in California locuiesti?

Ce mai e nou ?

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.167
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post

Mai scrie si la topicele dedicate, poate revin la forum si alti fii ratacitori...
    Eh Toni, asa suntem unii creati sa fim exploratori, navigatori in lumea asta ..... important este ca avem permanent busola cu noi si revenim mereu "acasa" precum Ulise, chiar daca o facem dupa multi ani.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Asa e... Iar Penelope ne așteaptă rabdatoare, acoperită cu un voal de nostalgie in casa sufletzelului rătăcitor😀

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.126
    Putere Rep
    38

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Asa e... Iar Penelope ne așteaptă rabdatoare, acoperită cu un voal de nostalgie in casa sufletzelului rătăcitor😀
    Iar Penelope ne așteaptă rabdatoare acoperită cu un voal de nostalgie in casa sufletzelului rătăcitor,cu ochii mariti de groaza la vazul turmei de camile manate de Encore la fantina intelepciunii.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de NYCDream Vezi post
    asa suntem unii creati sa fim exploratori, navigatori in lumea asta ..... important este ca avem permanent busola cu noi si revenim mereu
    Salutari ma bucur ca ai revenit , adevarul este ca nu ma mai aventurez fara GPS, dar la capitolul vise stau inca bine.Imi place sa visez cu ochii deschisi si ma bucur ca ascultand o melodie sau uitandu-ma la un film care imi place inca ma pot transpune.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de Melina Vezi post
    ... GPS, ...

GPS? God Positioning System?!;-))
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Cand totul in jurul nostru se schimba ametitor de repede este minunat sa gasesti si regasesti locuri si oameni statornici, loiali si dedicati.
    De renuntat era usor si io m-am dus vreo doi ani pana m-a pacalit motanul cu hockey-ul. Si apoi cand citeam d-ale lu' Fidel si altii, am realizat ca daca renunt sa citesc, eu pierd nu ei.
    Dar nu am fost la razboi ..cred ca cei ce am mai ramas facem parte din categoria celor care avem pielea rezistenta la schimbarile atmosferice. Oamenilor de obicei nu le place sa-i scoti de unde se simt comfortabil.
    Eu insa tintesc sa raman ultimul om din lume care nu are facebook, instagram, tweeter 'n shit. Mai ma duelez cu Pisoi, Fidel, si inca cativa pe aici sa raman in cursa doar cu cumnatul meu sa vedem cine invinge pana la urma.

Eu am ramas in New York,* am prins radacini adanci.* Nu cred ca ma voi muta de aici prea curand.
    Te asigur de toata admiratia. Nu as putea nici sa-mi oferiti milioane sa traiesc in NYC. Nu de putine ori realizez acum ca si New Jersey devenise mult prea aglomerat pt mine. Prea agitat, prea totul pe fuga, aici viata e un pic mai laid back. Raman totusi nostalgic uneori dupa America. La lucru ma bucur si-mi face placere ca inca pot schimba impresii cu multi americani de calitate. Acum vreo cateva saptamani am vorbit cateva min cu pilotul pe private jet-ul ce l-a adus pe Gates de la LA la Geneva si a doua zi se intorcea la Teterboro. Dupa aia o perioada parca m-a cuprins un dor dar trece rapid.

Tu dupa acesti ani, pari mai matura. E un compliment.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.167
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de Melina Vezi post
    Salutari ma bucur ca ai revenit , adevarul este ca nu ma mai aventurez fara GPS, dar la capitolul vise stau inca bine.Imi place sa visez cu ochii deschisi si ma bucur ca ascultand o melodie sau uitandu-ma la un film care imi place inca ma pot transpune.
    Melina. ma bucur si eu sa te regasesc aici. Si mie imi place sa evadez din rutina si sa ma mai uit la un film, o piesa de teatru si sa ascult muzica.

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.167
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    De renuntat era usor si io m-am dus vreo doi ani pana m-a pacalit motanul cu hockey-ul. Si apoi cand citeam d-ale lu' Fidel si altii, am realizat ca daca renunt sa citesc, eu pierd nu ei.
    Dar nu am fost la razboi ..cred ca cei ce am mai ramas facem parte din categoria celor care avem pielea rezistenta la schimbarile atmosferice. Oamenilor de obicei nu le place sa-i scoti de unde se simt comfortabil.
    Eu insa tintesc sa raman ultimul om din lume care nu are facebook, instagram, tweeter 'n shit. Mai ma duelez cu Pisoi, Fidel, si inca cativa pe aici sa raman in cursa doar cu cumnatul meu sa vedem cine invinge pana la urma.

Te asigur de toata admiratia. Nu as putea nici sa-mi oferiti milioane sa traiesc in NYC. Nu de putine ori realizez acum ca si New Jersey devenise mult prea aglomerat pt mine. Prea agitat, prea totul pe fuga, aici viata e un pic mai laid back. Raman totusi nostalgic uneori dupa America. La lucru ma bucur si-mi face placere ca inca pot schimba impresii cu multi americani de calitate. Acum vreo cateva saptamani am vorbit cateva min cu pilotul pe private jet-ul ce l-a adus pe Gates de la LA la Geneva si a doua zi se intorcea la Teterboro. Dupa aia o perioada parca m-a cuprins un dor dar trece rapid.

Tu dupa acesti ani, pari mai matura. E un compliment.
    Eu de un an de zile tot incerc sa simplific totul cat mai mult - activitatea pe retelele de socializare, activitatile extra- profesionale, evenimentele, intalnirile. Pur si simplu vreau sa imi concentrez atentia pe ceea ce este important, necesar si vital.

In ceea ce priveste Statele Unite, consider ca este unicul stat democratic de pe planeta, cu institutii guvernamentale sigure care vin in sprijinul protectiei drepturilor cetatenilor sai.
    Dupa ce am trait aici atata timp, nu cred ca m-as putea obisnui si accepta incertitudinea politica si sociala, absenta unui sistem, a justitiei, doar de dragul frumusetii sau a stiluiui de viata mai placut.
    Pentru mine garantiile oferite de USA sunt primordiale.

Aici traim riguros, matematic, organizat, disciplinat, predictibil si stabil. Haosul, jungla din Romania, discriminarea din tarile Europene, nesiguranta, instabilitatea Uniunii Europene eu nu le voi accepta niciodata.

Am inteles ca tu te-ai stabilit in Franta. Nu sunt familiara cu viata de acolo, insa daca tu esti multumit si fericit in Franta atunci este bine. Daca poti evita compararea sistemelor de guvernare si a legilor iti va fi mult mai usor sa te adaptezi si sa traiesti frumos si linistit.

Da, m-am maturizat, linistit. Eram mai jucausa, poznasa cu ani in urma. Toti eram impulsivi, emotionali aici si profitam de faptul ca actionam in anonimat. Acum pentru mine confruntarile virtuale nu fac sens, iar daca inevitabil vor aparea, ma voi retrage discret, fara replici si fara suferinta. Viata este prea scurta si trebuie traita armonios si frumos cu toata lumea.
    Ultima modificare făcută de NYCDream; 08.08.2017 la 23:21.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.275
    Putere Rep
    33

Implicit

...In ceea ce priveste Statele Unite, consider ca este unicul stat democratic de pe planeta, cu institutii guvernamentale sigure care vin in sprijinul protectiei drepturilor cetatenilor sai.
    Dupa ce am trait aici atata timp, nu cred ca m-as putea obisnui si accepta incertitudinea politica si sociala, absenta unui sistem, a justitiei, doar de dragul frumusetii sau a stiluiui de viata mai placut.
    Pentru mine garantiile oferite de USA sunt primordiale...
    no offense, may i ask you what do you smoke (or take)?!?
    plecat de-acasă.

Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •