Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 54

Subiect: Am revenit

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.286
    Putere Rep
    28

Implicit Am revenit

De pe drumurile vietii, pline de meandre de suferinta, am revenit. Am traversat un desert, desertul vietii... Norocul a fost ca am mai gasit din cand in cand o oaza, o oaza de liniste de unde sa beau din apa rece si calma a regasirii de sine. Plin de cicatrici, de rani inca necicatrizate, va salut pe toti. Stiuti si nestiuti. Un salut sincer din Canada.
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.362
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    De pe drumurile vietii, pline de meandre de suferinta, am revenit. Am traversat un desert, desertul vietii... Norocul a fost ca am mai gasit din cand in cand o oaza, o oaza de liniste de unde sa beau din apa rece si calma a regasirii de sine. Plin de cicatrici, de rani inca necicatrizate, va salut pe toti. Stiuti si nestiuti.
    Wow, dupa ani si ani, un veteran revine. Sincer, nu credeam ca te voi mai vedea pe forum. Bine ai revenit! Sper sa nu mai dispari subit, fara "preaviz" : )

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.215
    Putere Rep
    38

Implicit

De pe drumurile vietii, pline de meandre de suferinta, am revenit. Am traversat un desert, desertul vietii... Norocul a fost ca am mai gasit din cand in cand o oaza, o oaza de liniste de unde sa beau din apa rece si calma a regasirii de sine. Plin de cicatrici, de rani inca necicatrizate, va salut pe toti. Stiuti si nestiuti. Un salut sincer din Canada.
    Bine ai revenit stimabile!
    ...ne-ai bagat in ceata cu "parabolele" tale! ...ce ti s-a intamplat?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.286
    Putere Rep
    28

Implicit

Sorin, Pisoias cu coada lunga, va salut.

Trecu ceva timp...de cand nu am mai fost prezent pe forumul asta, pamantul a mai facut cateva miscari de rotatie in jurul soarelui, soarele impreuna cu tot sistemul solar in jurul centrului galaxiei noastre, Calea Lactee. Timpul ni s-a adunat pe la tample, incet, incet, inexorabil.
    Se intampla insa, ca in tot acest balet cosmic, Universul sa ne priveasca cu mare nepasare, uneori pierdem, pierdem extrem de mult, pierdem din putinele clipe fericite pe care viatza ni le ofera, pierdem pe cei dragi, si odata cu ei, murim si noi un pic.
    Cioran spunea ca o carte e o sinucidere amanata. Cata dreptate avea acest lucid de serviciu al Universului nostru.
    In fine, ma bucur ca va vad.
    Pisoias, drumuri spre Montreal mai ai? Ca parca-mi amintesc ca bati drumurile Americii de Nord tot timpul.
    Inchei cu o dedicatie muzicala pentru voi doi, asa, spre aducere aminte. Ce ziceti?

https://www.youtube.com/watch?v=DbjTizWGgbI
    Ultima modificare făcută de christianT; 30.06.2017 la 18:34.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.215
    Putere Rep
    38

Implicit

Sorin, Pisoias cu coada lunga, va salut.

Trecu ceva timp...de cand nu am mai fost prezent pe forumul asta, pamantul a mai facut cateva miscari de rotatie in jurul soarelui, soarele impreuna cu tot sistemul solar in jurul centrului galaxiei noastre, Calea Lactee. Timpul ni s-a adunat pe la tample, incet, incet, inexorabil.
    Se intampla insa, ca in tot acest balet cosmic, Universul sa ne priveasca cu mare nepasare, uneori pierdem, pierdem extrem de mult, pierdem din putinele clipe fericite pe care viatza ni le ofera, pierdem pe cei dragi, si odata cu ei, murim si noi un pic.
    Cioran spunea ca o carte e o sinucidere amanata. Cata dreptate avea acest lucid de serviciu al Universului nostru.
    In fine, ma bucur ca va vad.
    Pisoias, drumuri spre Montreal mai ai? Ca parca-mi amintesc ca bati drumurile Americii de Nord tot timpul.
    Inchei cu o dedicatie muzicala pentru voi doi, asa, spre aducere aminte. Ce ziceti?

https://www.youtube.com/watch?v=DbjTizWGgbI
    Ne-ai lamurit bustean! ...bag' sema ca ai cazut in patima depresiei? ...s-au ai reflectat la stilul meu de a comenta si ai revenit in forta!

Coane!
    In Montreal n-am business ci doar in Ottawa unde ma duc anual in perioada Dec-Jan! Perioada care recunosc ca e depresiva din cauza climei extreme si zi scurta de lumina!
    Dar pisica m-a dotat cu "itari moderni" ...adica blugi flausati si chiloti cu manecuta sa nu-mi inghete "obstroselele" ...si cu cibote cu blanita, caciulita, fular si pufoaica ...dar si nasulica!
    Sincer mi-e cam "tanjeala" sa ma aventurez pe o astfel de vreme sa explorez Canada!

Muzica clasica e un remediu foarte bun de relaxare ...mai ales pentru cei care o percep si o apreciaza!
    Te asteptam cu noi comentarii!

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    841
    Putere Rep
    10

Implicit

Un salut sincer din Canada.
    Salut christianT! Bine ai revenit la căsuța noastră, cuibuşor de nebunii!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.603
    Putere Rep
    27

Implicit

Bine ai revenit, maestre Christian T!

P.S. Nu am stiut niciodata cum se pronunta nickname-ul tau: cu accent frantuzesc sau englezesc?

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.286
    Putere Rep
    28

Implicit

Sarut mana divo!
    Pe aici prin Quebec, pe unde-mi port moaca mea trista, lumea mi se adreseaza cu accent frantuzesc, foarte asemanator ca pronuntie cu cel romanesc.
    Ce mai e nou prin universul unde te invarti?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.215
    Putere Rep
    38

Implicit

Sarut mana divo!
    Pe aici prin Quebec, pe unde-mi port moaca mea trista, lumea mi se adreseaza cu accent frantuzesc, foarte asemanator ca pronuntie cu cel romanesc.
    ...aiurea! ...nu cred ca cineva ti s-a adresat cu "bai cristi!" ...sau alte "jargoane" premise pe acest Forum!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.286
    Putere Rep
    28

Implicit

Mda... vineri seara, inceput de weekend. Pastila de seara e din Bhagavad Gita, un poem ce face parte din Mahabharata intelepciunii hinduse. O seara placuta si

un weekend stropit cu bere rece.

''It is better to live your own destiny imperfectly than to live an imitation of somebody else's life with perfection.''

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •