Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 21

Subiect: Am revenit

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.602
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Sarut mana divo!
    Pe aici prin Quebec, pe unde-mi port moaca mea trista, lumea mi se adreseaza cu accent frantuzesc, foarte asemanator ca pronuntie cu cel romanesc.
    Ce mai e nou prin universul unde te invarti?
    Monsieur Christian, totul e nou si in același timp totul e vechi Sau cum zicea Eminescu...ca el știa mai bine.

P.S. Ne topim de căldura, ca in fiecare vara de altfel. Si nu știm unde sa mergem, la piscina sau la ocean. First WORLD problems ))

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.563
    Putere Rep
    22

Implicit

Buna Christian ! sa-ti fie de bine revenirea sau sa zic renasterea? Ma bucur sa te vad si te salut si eu.

P.s. te asteptam cu noi povesti

Ultima modificare făcută de Melina; 18.07.2017 la 01:02.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.280
    Putere Rep
    28

Implicit

WOW! Salut melina... Mon Dieu, e ceva timp de cand nu te-am mai citit. Timpul, acest enigmatic judecator al existentei noastre. Uite, am ceva frumos pentru tine, de un autor rus mai putin cunoscut, ca tot se poarta Russia in ultimul timp prin mass media nord americana. Sper sa-ti placa fragmentul de mai jos

Every today is at the same time both a cradle and a shroud: a shroud for yesterday, a cradle for tomorrow. Today, yesterday,
    and tomorrow are equally near to one another, and equally far. … Today is doomed to die — because yesterday died, and because
    tomorrow will be born.
    Such is the wise and cruel law. Cruel, because it condemns to eternal dissatisfaction those who already today see the distant
    peaks of tomorrow; wise, because eternal dissatisfaction is the only pledge of eternal movement forward, eternal creation.
    He who has found his ideal today is, like Lot's wife, already turned to a pillar of salt, has already sunk into the earth and
    does not move ahead. The world is kept alive only by heretics: the heretic Christ, the heretic Copernicus, the heretic Tolstoy.
    Our symbol of faith is heresy: tomorrow is an inevitable heresy of today, which has turned into a pillar of salt, and to
    yesterday, which has scattered to dust. Today denies yesterday, but is a denial of denial tomorrow. This is the constant dialectic
    path which in a grandiose parabola sweeps the world into infinity. Yesterday, the thesis; today, the antithesis, and tomorrow, the synthesis.

Yevgeny Zamyatin
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.563
    Putere Rep
    22

Implicit

Multumesc Christian. Eu m-am obisnuit deja.Imi pare bine ca mai schimbam cateva vorbe.Totul se repeta dar in acelasi timp se schimba.Reciclarea timpului nu este o iluzie,fiindca fiecare zi care se naste poate aduce moartea, trecutul nu poate fii schimbat,retrait sau sters iar prezentul este limitat. De aici vine si disatisfactia.
    Ultima modificare făcută de Melina; 18.07.2017 la 10:29.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.454
    Putere Rep
    27

Implicit

Bine v-am regasit la "locul faptei". Se zice ca este aproape imposibil sa revii acolo unde de fapt nu ai fost dar sa te regasesti este mai important decat sa te pierzi, de tot.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.563
    Putere Rep
    22

Implicit

Buna Angeline, ma bucur sa vad ca nu ne-ai uitat.

Data înscrierii
    17.07.2017
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Ok, stiu ca suna ciudat, dar acum vreo 16-17 ani intrai pe mIRC cu acelasi nick cumva? Pe #Cluj mai specific..?

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.602
    Putere Rep
    27

Implicit

Angeline, Melina...ma bucur sa va citesc! Din nou!

P.S. Ram0nes14...eu sunt confuzata. Incerc sa inteleg cui adresezi intrebarea, si nu poci.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.563
    Putere Rep
    22

Implicit

Buna Divo si eu ma bucur ca ai revenit.Nici eu nu stiu la cine se refera Ram0nes14 , dar poate aflam.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.454
    Putere Rep
    27

Implicit

Wow, ce surpriza placuta ! A revenit si Divo ! Bun regasit, Melina, Divo. A revenit si Pisoi oleaca dezamagit dar este.

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •