Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Comunicare cu casa de pensii din Romania

Data înscrierii
    19.04.2017
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Comunicare cu casa de pensii din Romania

una ziua

Am cetatenie canadiana si romana, ma aflu in Canada de 24 ani. Acum 18 luni am depus cerere de pensie pentru anii lucrati in Romania . Stiu ca dosarul meu se afla la Casa de Pensii a Municipiului Bucuresti dar orice tentativa de a contacta aceasta institutie la citeva numere de telefon a esuat :

Stiu ca numerele sint corecte ( au fost confirmate si de alte autoritati romane ) dar dupa saptamini de zile de sunat ( evident la orele de birou normale din Romania, 11.00- 16.00 ) nu reusesc sa dau de nimeni, nu se raspunde la telefon, nu au voicemail. o experienta de cosmar. Am incercat si contact pe email, nici un raspuns . Numerele sint :

+40 31 805 2438
    +40 31 805 2437
    +40 31 805 2431
    +40 31 805 2439
    Presupun ca nu sint singura romanca din diaspora in aceasta situatie . Probabil ca telefoanele sint reglate sa nu deranjeze pe birocrati . Are cineva experiente similare si mai important, SUGESTII .. how to by pass the system and talk to someone ? Am incercat si la Casa de Nationala de Pensii - la orele de " audiente pensii internationale " dar mi'au spus ca daca dosarul meu este deja la Casa de Pensii a Municipiului Bucuresti trebuie sa sun acolo , si mi'au confirmat numerele de mai sus . M'au avertizat sa nu astept ca cineva sa raspunda la telefoane pentru ca functionarii au sarcina sa lucreze nu sa vorbeasca la telefon.

Va multumesc anticipate pentru orice idee inteligenta .

Nadia S

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    824
    Putere Rep
    10

Implicit

Nu pot sa-ti garantez inteligenta ideii, dar e posibil ca un bobârnac bine plasat la Facebook sa faca indolentza institutiei sa tresara oleaca...
    Io am folosit FB-ul - nu pentru CNPensii ci contra telefoanelor care suna în gol.
    Noroc!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •