Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate 131 la 136 din 136

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Nu, nu. Nu ei sunt vinovati, ci Fidel. Sau daca o asculti pe nevasta mea, eu sunt vinovat pt toate relele.
    Never give up. In rest ce mai pot spune. Nu esti afectat de fenomen catusi de putin si de aceea iti permiti sa fi ignorant.
    Nu ne-ai spus totusi pe unde prin zona dai cu sapa. Poate suntem vecini si ar fi pacat sa nu iesim la o lemonada. As avea sa-ti arat un video luat de camera mea din fata casei. Sa vezi cum s-a furat masina vecinilor de peste strada acum exact 8 zile la 1:28 noaptea. E educativ si ti se umple sufletul de empatie.
    Dar ma repet, ce stii tu..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.845
    Putere Rep
    30

Implicit

Dupa ce anul trecut am haladuit prin Clisura Dunarii pe malul romanesc, anul asta am trecut la sarbi, sedus de vazusem la ei, adicatelea muzeul Lepenski Vir si cetatea Golubac, plus ca vroiam sa testez multprealaudata lor ciorba de peste; asa se face ca am oprit la o carciuma/han, ceva desprins parca din scrierile lui Sadoveanu: o casuta veche cu tigle rosii, pridvor de lemn si ascunsa intr-o multime de flori.
    Cale de vreo suta si ceva de kilometri, oriunde opresti, te poti intelege cu oricine in romaneste, dar aici, la masa, am sporovait mai pe-ndelete cu patronul sau administratorul stabilimentului, ce-o fi fost el.
    Doua chestii m-au pus pe ganduri, anume ca atunci cand m-am aratat uimit de omniprezenta limbii romane in zona, cumatrul m-a corectat spunandu-mi ca ei sunt vlahi si limba lor e vlaha, nu romana, iar a doua s-a referit la intrarea lor in UE.
    Fata de ce vazusem la noi, adicatelea nenumarate pensiuni, desi majoritatea fara gust si neincadrabile in peisaj, mii de turisti, trafic aglomerat, am facut remarca cum ca odata intrati in uniune, la fel o sa fie si la ei, cu dezvoltarea zonei si tot restul.
    "Nu, domnule, nu ne trebuie! Ne-am lamurit ce v-a oferit voua Europa! Nu mai aveti nicio lingura de pamant, l-ati vandut pe tot strainilor."
    ..............
    Asta-i ce-am avut de spus.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.433
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post
    "Nu, domnule, nu ne trebuie! Ne-am lamurit ce v-a oferit voua Europa! Nu mai aveti nicio lingura de pamant, l-ati vandut pe tot strainilor."
    ..............
    Asta-i ce-am avut de spus.
    Inteleapta gandire. As vota oricand pentru un Roexit.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.855
    Putere Rep
    30

Implicit

Daca ar fi spus cineva ca nu vrea Romania in UE acum vreo 10-12 ani, era omorat cu pietre.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.433
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Daca ar fi spus cineva ca nu vrea Romania in UE acum vreo 10-12 ani, era omorat cu pietre.
    Este o vorba veche care suna cam asa: de-ar sti omul ce-ar pati, dinainte s-ar pazi.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    875
    Putere Rep
    11

Implicit

Anji o dat cu oiștea n gard. Macaron va trebui sa salveze singur Europa, da partidu nostru de Deutscheland de dreapta o zis ca banii nostri sa rămână in tara noastra si restu sa se descurce cu datoriile si cu rușii😀.

Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •