Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 43

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.706
    Putere Rep
    28

Implicit

http://money.cnn.com/2017/04/19/news...x.html?ref=yfp

Devine tot mai interesant. Cerul deasupra Atlanticului ar deveni mai linistit.
    Io nu pot sa-i condamn ca nu vor sa aiba de a face cu stupiditatea asta de open borders freedom.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.318
    Putere Rep
    10

Implicit

Intre timp, in batrana Europa, lumea se pregateste anti-Vladimir.
    Preşedintele Poloniei a aprobat trimiterea de trupe NATO în România şi în ţările baltice
    http://www.mediafax.ro/externe/prese...ltice-16255224

Armata SUA pregăteşte investiţii masive pentru modernizarea Bazei aeriene Mihail Kogălniceanu
    http://www.mediafax.ro/externe/armat...ceanu-16259098

In plus, rusii isi arata muschii prin Alaska, desi navele lor militare sunt scufundate de nave cu oi:
    http://www.cbsnews.com/news/u-s-air-...s-near-alaska/
    https://www.washingtonpost.com/world...=.67ce38db49df

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.706
    Putere Rep
    28

Implicit

Intre timp Macaron a zis ca Orban si cu polonezul nu aplica democratia UE si nu vrea sa aiba nimic cu ei.
    O sa fie doar el cu Merkel in curand. Cati ani are aia? Poata ii da o buca si facem a big happy familly ca tot ii plac babele ..weird mother fucker.
    Bine ca e gata negocierea cu integrarea Turciei, daca intrau si aia ma mutam in Romania.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.047
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Intre timp, in batrana Europa, lumea se pregateste anti-Vladimir.
    Preşedintele Poloniei a aprobat trimiterea de trupe NATO în România şi în ţările baltice
    http://www.mediafax.ro/externe/prese...ltice-16255224

Armata SUA pregăteşte investiţii masive pentru modernizarea Bazei aeriene Mihail Kogălniceanu
    http://www.mediafax.ro/externe/armat...ceanu-16259098

In plus, rusii isi arata muschii prin Alaska, desi navele lor militare sunt scufundate de nave cu oi:
    http://www.cbsnews.com/news/u-s-air-...s-near-alaska/
    https://www.washingtonpost.com/world...=.67ce38db49df
    de rusi am scapat usor,le-am facut din mina personal si ei mi-au zimbit prietenosi din camioanele care ii transportau la granita . la clubul din parcul cartierului au impartit insigne si creioane. maica-mea a fost dusa cu 17 ani la munca silnica in Ukraina. in zona Donbassului a lucrat la topitorii si in agricultura. de la ea stiu ca russi traiau la vremea aia intr-o saracie crunta,erau vremuri grele imediat dupa razboi. totusi povestea ca in multe cazuri au dovedit ca sunt oameni de caracter si au un suflet bun. sunt gata sa imparta colzul de paine cu un om flamind.

eu ti-am mai spus odata si ramin la aceeasi parere,rusii au fost floare la ureche. de americani scapati numai daca jumatatea din populatia tarii este incrucisata cu rasa africana sau araba. sper ca nu te intristezi la vestea asta. o sa vezi pe strazi in Constanta romanasi buzati cu nasul lat si parul cretz. de fapt nu conteaza cum o sa arate,principalul sa invete sa cante cat mai repede din fluier.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.318
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    eu ti-am mai spus odata si ramin la aceeasi parere,rusii au fost floare la ureche. de americani scapati numai daca jumatatea din populatia tarii este incrucisata cu rasa africana sau araba. sper ca nu te intristezi la vestea asta. o sa vezi pe strazi in Constanta romanasi buzati cu nasul lat si parul cretz. de fapt nu conteaza cum o sa arate,principalul sa invete sa cante cat mai repede din fluier.
    Fidele, de gustibus non disputandum est. Nemtii si francezii sunt deja pe jumatate incrucisati cu africani si arabi si nici unii din aia n-au cetatenie americana. In plus, americanii abia acum vor sa faca in zid, dar la granite, nu sa rupa in doua o tara, da din contra, au hranit o polulatie infometata in timpul blocadei rusilor. Ce repede se uita totul!!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.597
    Putere Rep
    27

Implicit

Gigi, a venit si momentul ZERO! Mâine e D day! Tin pumnii sa iasă Marina! )

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.047
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Fidele, de gustibus non disputandum est. Nemtii si francezii sunt deja pe jumatate incrucisati cu africani si arabi si nici unii din aia n-au cetatenie americana. In plus, americanii abia acum vor sa faca in zid, dar la granite, nu sa rupa in doua o tara, da din contra, au hranit o polulatie infometata in timpul blocadei rusilor. Ce repede se uita totul!!
    nu am uitat planul marshall,care a ajutat germania sa ajunga puterea economica de astazi.
    cred ca noi vorbim de acelas lucru la timpuri diferite. vreau sa spun ca imaginea SUA de acum 60 de ani nu are nimic de-a face cu imaginea din zilele noastre.
    pina in anii '90 asociam America cu drepturile omului si libertatea. de la '90 si pina in zilele noastre o asociem cu interventii militare provocate din interese geopolitice.

prea ne cramponam la subiectul asta,iti pun tie si d-lui prof.dr. Gigi un clip.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    806
    Putere Rep
    10

Implicit

jiji, les Macarons de la patrie! Vrei nu vrei ai zilnic in meniu. Noii macaronari in Eu, Zidane si ai lui!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.706
    Putere Rep
    28

Implicit

Eh, ce credeati ca fac francezii rahatul praf. Sa mai aud vreunul ca se plange de magraoni. Dom'ne hai ca iesea ala, ma asteptam. Dar 65 % chiar m-a aruncat intr-o stare proasta.
    De fapt 10% arabi si africani ce sa mai vorbim.
    Io fac fortareatza si ma doare la basca dar pe ei sa-i sature little Obama wannabe de macaroane cu fromage cu privirea aia de parca e scapat de la orfelinat.
    Cand vor scoate arabii machine guns in inima Parisului ..sa se sature. Machine guns ce fac semi automatic riffles ce orice good american ca Romica are acasa, sa para pistoale cu apa.

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.047
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Eh, ce credeati ca fac francezii rahatul praf. Sa mai aud vreunul ca se plange de magraoni. Dom'ne hai ca iesea ala, ma asteptam. Dar 65 % chiar m-a aruncat intr-o stare proasta.
    De fapt 10% arabi si africani ce sa mai vorbim.
    Io fac fortareatza si ma doare la basca dar pe ei sa-i sature little Obama wannabe de macaroane cu fromage cu privirea aia de parca e scapat de la orfelinat.
    Cand vor scoate arabii machine guns in inima Parisului ..sa se sature. Machine guns ce fac semi automatic riffles ce orice good american ca Romica are acasa, sa para pistoale cu apa.
    daca vrem sa traim intre oameni cu pielea alba si fina cum este a noastra,trebuie sa ne mutam la Vladimir. chiar astazi am internat-o pe mama la spital. a ridicat ceva si are dureri ingrozitoare. au pus-o in camera cu o femeie tinara din Africa. era culcata in pat invelita in carpe cu culorile specifice continentului. am intrebat surorile daca nu este vre-un pericol de infectie. se vorbeste ca au venit cu o multime de boli necunoscute. m-au linistit ca nu trebuie sa-mi fac griji ca au fost tinute in carantina si tipa este de mult aici la noi. totusi am un sentiment de nesiguranta foarte neplacut.
    voi care traiti in america probabil ca nu aveti probleme de genul asta. v-ati obisnuit sa fiti in contact direct cu neamul lui Kunta-Kinte.
    am fost foarte dezamagit sa vad ce categoric a pierdut Le Pen. dar nu trebuie sa ne miram.tineretul de astazi este multumit daca are o punga de plastic cu cartofi prajiti si ultimul joc de computer. marea majoritate traiesc pina la 40 la parinti si se gindesc sa faca copii pe la 50 de ani.
    de cultura generala sa nu mai vorbim,se invata strictul necesar ca sa castige o bucata de paine si in rest se lasa indobitociti de televiziune.
    nu pot sa imi dau seama daca amestecarea raselor se face dupa un plan. in zece ani o sa fie prea tarziu ca sa mai schimbam ceva.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 08.05.2017 la 09:30.

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •