Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 21

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.290
    Putere Rep
    10

Implicit Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Parerile sunt impartite, inclusiv in randul forumistilor nostri, in ceea ce priveste faptul ca Uniunea Europeana este benefica Europei, sau nu. Eu sunt in randul pesimistilor, mai ales in ceea ce priveste prezenta Romaniei in aceasta uniune, in urma careia Romania a fost colonizata, nu mai produce mai nimic ci trebuie sa cumpere din Uniune ceea ce producea inainte. Din granarul Europei, Romania a ajuns sa cumpere de la olandezi, care smulg terenuri din mare, iar tara s-a umplut de mall-uri stapanite de firme din Germania, Franta, etc., nimic din Romania. Exemplele pot continua pe sute de pagini.

In ultimii cativa ani, cel mai mare pericol (de fapt dezastrul s-a produs deja) il reprezinta colonizarea Europei de catre asa zisii "refugiati", care au impanzit Europa de vest, fara nici o rezistenta din partea tarilor europene, acestora deschizandu-li-se larg portile continentului. Ca aceasta miscare este
    o greseala de neiertat, este confirmata de foarte multa lume, dar adevarata povara cade pe umerii cetateanului de rand, care nu poate face mare lucru, daca guvernele tarilor afectate nu incearca sa indrepte ce au stricat rau de tot. O batranica sclerozata care are acces la fraiele Europei, va ramane in
    istorie pe un podium rau famat, alaturi de mari criminali, precum Hitler, istoria ne va spune.

O jumatate dintre briti sunt momentan suparati ca au iesit din Uniune, dar se vor felicita in scurt timp ca vor fi o tara independenta, care nu primeste ordine de la Berlin si Paris, via Bruxelles.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.290
    Putere Rep
    10

Implicit Welcome to the European Union of Anji!

De aici incolo, discutii libere, pro si contra, fiecare e binevenit sa contribuie.

Europa. Ţara în care FEMEILE AU DISPĂRUT de pe străzi, DE FRICA IMIGRANȚILOR
    http://www.evz.ro/suedia-tara-unde-f...pe-strazi.html

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.592
    Putere Rep
    27

Implicit

IMHO, UE a fost benefică si in același timp nu prea. A fost mai benefică pentru tari ca România, Bulgaria si mai puțin benefică pentru țările vestice. Ma refer la nivelul de viața al populației. De unde si Brexit, si foarte posibil Frexit.
    In rest, eu asociez EU cu birocrație multă, legi si preocupări inutile ( a se vedea cazul cu apa care nu hidratează) sau cu puterea motoarelor aspiratoarelor lol si mai ales cu intervenții abuzive (cazul Apple in Irlanda).

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.679
    Putere Rep
    28

Implicit

Articolul postat de tine e cu adevarat infricosator si arata cam cat de grava e situatia in unele locuri. Comparand constat cu bucurie ca unde traiesc suntem totusi departe de asa ceva ..deocamdata.

In rest ce sa zic, am inceput sa cred ca viata e cum ti-o faci singur si cam atat.
    Peste tot sunt plusuri si minusuri, nu exista loc perfect.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.031
    Putere Rep
    37

Implicit

uniunea europeana cu bune si rele. bune pentru magraoni ca nu trebuie sa isi faca rost de viza.buna pentru concerne ca pot sa angajeze muncitori care sa se multumeasca cu 30% din salar. sa vedem ce se intimpla daca intra noile legi in vigoare,unde dupa 9 luni sunt obligate firmele sa angajeze definitiv muncitorul si sa il plateasca dupa tarif.

uniunea europeana este in agonie. merkel incearca sa castige alegerile trimbitind mobilizarea generala. sa punem mina cu totii ,sa ii trimitem pe cei carora li s-a refuzat azilul acasa. cu actiuni de genul asta, incearca perversa batrina sa ia vintul din pinzele opozitiei. nemtii sunt prea incuiati ca sa schimbe ceva,speranta noastra este in francezi. daca angela isi pierde prietenul de joaca se duce si ea in ma-sa.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.031
    Putere Rep
    37

Implicit

partidele la putere SPD,CDU;CSU organizeaza demonstratii impotriva AfD -ului .
    tineri la care in prealabil li s-a amputat jumatate din creier, cinta si danseaza pentru elitele de la putere.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.679
    Putere Rep
    28

Implicit

Nu-mi aduc aminte vreun alt politician sa spuna lucrurilor pe nume atat de bine in afara de Putin. Dar nu iti face sperante prea mari pentru ca si francezii sunt incuiati la minte si prostalai cu varf si indesat incat vor da cu piciorul ocaziei de a repara lucrurile.
    Le Pen o sa ajunga in 'finala' cu ala de militeaza pt "discriminare pozitiva" si atunci va pierde. Adica pt un job unde se prezinta doi candidati egali, trebuie angajat arabul ca sa nu discriminam. Le Pen a zis NU, asta e discriminare negativa pt francezi in tara lor! French first! Productia franceza first, importuri abia dupa aceea daca mai avem nevoie, dupa modelul elvetian.

Ori de cate ori vreau sa fac sarmale sau chiftele, intampin o mare problema. Nu gasesc carne de porc tocata decat din an in paste la toate 3 super market-urile din zona. In schimb gasesti oaie.
    Ok, inteleg astia nu sunt mari consumatori de porc in primul rand, prefera vita si pule, pardon poulet. Dar totusi.
    Dupa aceea am fost la macelarie si stand la coada aud conversatie in fatza mea.
    Doua fufe, una intreaba pe vanzator ..- domnule, vreau sa ma asigur ca carnea de vita tocata nu este contaminata cu porc, adica ati spalat foarte bine masinile dupa ce ati macinat carne de porc, pentru ca am invitat la masa astazi pentru prima data pe noul iubit el fetei mele care este musulman.
    La care ala raspunde: - stati doamna linistita ca noi nu macinam porc tocmai pentru ca nu se vinde suficient incat sa se merite efortul pentru decontaminarea masinilor, etc.
    Am plecat ..in gandul meu, fi-mi-ar sila de voi ce dobitoci sunteti, o sa ajungeti sa va inchinati la Alahu akbar si sa sugeti cur de arabi.

Morala - o sa-mi cumpar masina de tocat sa-mi fac singur. Lol

Ps. Pe voi o sa va preia turcii si sirienii Fidel. Pe astia algerienii. Peste 200 de ani or sa descopere astia oase umane in Europa de pus la muzeu. "Woahh astea sunt oase umane din specia alba cu parul blond sau brunet si fara barba de maimutza disparuta acum 50 de ani."
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 04.04.2017 la 05:04.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.031
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    am invitat la masa astazi pentru prima data pe noul iubit el fetei mele care este musulman.
    La care ala raspunde: - stati doamna linistita ca noi nu macinam porc tocmai pentru ca nu se vinde suficient incat sa se merite efortul pentru decontaminarea masinilor, etc.
    Am plecat ..in gandul meu, fi-mi-ar sila de voi ce dobitoci sunteti, o sa ajungeti sa va inchinati la Alahu akbar si sa sugeti cur de arabi.

Morala - o sa-mi cumpar masina de tocat sa-mi fac singur. Lol

Ps. Pe voi o sa va preia turcii si sirienii Fidel. Pe astia algerienii. Peste 200 de ani or sa descopere astia oase umane in Europa de pus la muzeu. "Woahh astea sunt oase umane din specia alba cu parul blond sau brunet si fara barba de maimutza disparuta acum 50 de ani."
    tin minte cateva filme frantuzesti in care tema principala era rasismul. am inteles ca daca fica-mea gaseste un indian sau african trebuie sa imi iau timp ca sa ii descoper calitatile. adica indiferent cat de groasa sau ce culoare are pielia lui ginerica,pot sa am surpriza sa descoper un caracter frumos,fin si bine educat. singurul lucru de care va trebui sa tin cont la diferite eveninente ,sa ma informez din timp cum sunt imbracati chelnerii ca nu cumva ginerica sa aibe sacoul de aceeasi culoare cu personalul si sa fie confundat.
    deocamdata nu avem probleme cu carnea de porc,se gaseste macinata la toate magazinele. nevasta are cateva cunostinte care ii macina carnea pe loc.
    cu refugiati din nordul africii avem de-a face mai intensiv din 2015,cand a dat navala in tara cine a vrut. chiar ieri seara am vazut o emisiune unde un refugiat negru avea sapte identitati diferite. altul a fost condamnat pentru-ca a incasat ajutor social pe mai multe nume. de abia de la sfarsitul anului trecut se iau amprente si se trec datele in computer centralizat. la multimea de oameni care au venit nu este de mirare ca s-au facut greseli.
    in orice caz din ce am vazut cat de singerosi si agresivi sunt nord africanii,trebuie sa recunosc ca turcii sunt cu clase superiori. cine stie,in 20 de ani o sa fiu fericit sa vad la tv. brunete mustacioase.

imi plac la nebunie si femeile cu baticuri. cind femeia decide sa poarte de buna voie batic,este ca o declaratie pentru toata lumea ca ea este o musulmana credincioasa. binenteles ca ele sunt femei mai diferite si ceva mai superioare decat femeile crestine. care in lumea westica moderna pot sa isi faca experientele sexuale cand cred ele ca a venit momentul. femeia musulmana trebuie sa intre in legatura numita casatorie,curata ca apa de izvor si cu himenul intact. daca i-au fost indepartate operativ amigdalitele si hemoroizii , nu o sa dea nimanui de gandit.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.679
    Putere Rep
    28

Implicit

Ai dreptate, cred ca algerienii sunt printre cele mai spurcate rase de pe pamant. Am inteles ca dupa cupa mondiala cand tara lor a castigat nu stiu ce meci, prin multe locuri s-au bucurat pe strazi ca niste animale facand prapad si incendiind masini. Suna familiar si mie acum.

Imi aduc aminte o replica dintr-un film: "Chiar si Dumnezeu si-a intors fatza de la Africa acum mult timp" ..sau cam asa ceva. Pai in afara de animalele salbatice, chiar e un continent de cacat.
    Turcii or fi mai spalati un pic dar tot arabi si magraoni, sau ambele. Daca iti aduci aminte dupa atentatele de la Paris la meciul Franta-Germania, la cateva zile a fost un meci al nationalei Turciei. S-a acordat un minut de reculegere la care absolut tot stadionul a racnit "Alahu akbar" neincetat. Mi s-a intors stomacul pe dos astia sunt turcii, vezi pe youtube.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.290
    Putere Rep
    10

Implicit

S-ar parea ca in nici o tara din Europa nu mai esti in siguranta pe trotuar. Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe stirile cu idiotul din Londra care a intrat cu masina in multimea de pe pod, ca a venit si randul Suediei, sa aiba un camion care intra in multime, deocamdata fiind trei morti si o gramada de raniti.
    Mai exista vreo sansa ca Europa sa se curete de tot gunoiul pe care l-a acceptat, chiar invitat in tarile lor?
    Ultima modificare făcută de sorin; 07.04.2017 la 10:49.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •