Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 162

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    05.04.2017
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

Asi spune ca Uniunea Europeana este foarte buna pentru Romani acum dar asa in general nu este buna. O sa fim in EU cat timp avem nevoie de ajutorul ei si apoi papa. Sa stam sclavi Bruxelles-ului nu muslumesc. UE ne ajust a acum dar la un moment dat o sa ne coste mai mult decat castigam DACA o sa ajungem vreodata acolo. NATO e foarte bun dar sa fiu singer asi zice sa fim aliati si cu China si cu America si Europa.

Chinezii vor fi cei mai puternici in viitor si daca avem si pe America si pe China si pe Europa in spatele nostru nimeni nu ar avea curaj sa ne atinga. Asi spune ca multumesc sa le lasam sa-si faca baze Chinezesti si Americane in tara noastra. Daca asta se poate?!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de trolldac Vezi post
    Chinezii vor fi cei mai puternici in viitor...
    Pe ce te bazezi cand afirmi asta?
    Citat Postat în original de trolldac Vezi post
    Asi spune ca multumesc sa le lasam sa-si faca baze Chinezesti si Americane in tara noastra. Daca asta se poate?!
    ...asta ar mai lipsi! ...ca in rest avem chinezarii de tot felul pe toata planeta!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    05.04.2017
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

Pe ce bazez?

De ex
    https://www.pwc.com/gx/en/issues/eco...d-in-2050.html

Sunt mai multe studii si cam toate sunt la fel doar ca unele pun America pe locul 2 altele pe locul 3 depinde cat te multa speranta isi pun in India.

IN 2050
    1. China - Est
    2. India - Est
    3. America - Vest
    4. Indonesia - Est

Puterea se muta spre est.

Romania este la mijloc intre est si vest , intre Amreica, Europa, Asia, Africa, India, China . Suntem chiar la mijloc. Trebuie sa fim chiar la mijloc si in politica. Sa fim prieteni si cu estul si cu vestul. Asi spune avem relatii bune din vremea comunista cu China si acum si cu Americanii. Ar trebui sa facem afaceri si cu Chinezii si cu Americanii. Chinezii si Americanii sunt interesati numai in parteneri economici . Americanii sunt interesati si in baze dar chinezi nuprea le intereseaza de baze.

Ar trebui facem un system de transport rapid intre China si Romania ceva gen Elon Musk vacuum tube pentru ca e foarte ieftin. Trebuie sa fim mai smecheri sa-i convingem pe Chinezi si pe Americani sa investeasca in noi sa puna in aplicare technologii noi sa-i facem sa colaboreze. Romanii totdeauna au fost schemeri.

Asi face un transport rapid intre Romania, Crimea, Georgia, Armenia si sa-l conectam cu transportul Chinez care se va extinde in Mongolia, Kazakstan, Rusia. Asftel putem fii conectati si cu Asia si cu Europa.

Georgia, Armenia e bun de conectat cu noi pentru ca sunt aliati ai Moldovei si sunt Ortodoxi si putem sa ne facem zona noastra Balcanica ortodoxa.
    Ultima modificare făcută de trolldac; 07.04.2017 la 23:57.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    32

Implicit

Preteni am prins ceva pe camera noaptea Vineri spre Sambata. Una bucata flacau - nici arab, nici negru, nici magraon. ALB, saten - poate fi francez sau albanez, portughez, roman, bulgar, ungur, etc. A venit la ora 1:09 AM (corespunde cu data trecuta), echipat cu o scula/dispozitiv in mana stanga. A avut o mica ezitare cand s-a aprins lumina camerei, cand s-a aprins "nocturna" nu l-a deranjat. S-a uitat in camera ca boul in lumina farului ..orbit de lumina nu a vazut ochiul camerei. A venit langa usa, s-a uitat la abtipildul cu alarma, s-a intors si a mers inainte in complex.

Asta e personajul mai jos. Posibil sa fie acelasi, posibil sa nu.
    Dupa cum vedeti, flacaul e un gainar numai bun de pus mana pe el. Ce masca, ce manusi, imbracat flashy cu scrisuri ..Red Bull, Infiniti, Tefal, bascheti negri Puma cu semnul alb lateral. Ce o fi vrut ca la Golf nici nu s-a uitat sa vada bara anti furt pe volan. Probabil foamea lux in gat sa puna mana pe orice prinde.
    Video a mers deja la politie.
    Bai e ceva de speriat, astia vin lunar. Uniunea pizdii europene!

Daca e romanash si i se pare cuiva cunoscut, pt informatii solide si reale - nume, adresa (aici sau/si in tara), etc - ofer recompensa. Momentan "munceste" in estul Frantei apropiere de Geneva.

Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 09.04.2017 la 04:35.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Wow! O fi venit in recunoastere. Fii alert Gigi!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.357
    Putere Rep
    34

Implicit

bre nea gigi, a venit omu' să-ți aducă cheile de la BMW... da' dacă a găsit omu' închis, ce să facă? s-a dus...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    32

Implicit

Cine cauta cu insistenta, pana la urma gaseste. Daca stangaciu' e acelasi ce m-a facut de doua ori, in mod normal e randul meu.
    El nu stie ca eu stiu ca el stie ca eu nu stiu.
    Devine o telenovela ramaneti pe faza pt episodul urmator. E bine ca vine vara..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    914
    Putere Rep
    13

Implicit

jiji, francezii români au precis un forumel de discutii. Baga-i poza acolo. Sau iti faci cont cu poza lui de avatar si intrebi de gainarii...
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.656
    Putere Rep
    10

Implicit

Noi folosim Nextdoor pentru discuții între vecini. Sau pentru albume cu poze ca aia de mai sus.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

cred ca este albanez din Kosovo,astia sunt cei mai periculosi. ideal ar fi sa faci fotografii marite si sa le afisezi peste tot. poate ca i-ar trece pofta sa mai intre in casele oamenilor.

Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •