Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 15 din 17 PrimulPrimul ... 51314151617 UltimulUltimul
Rezultate 141 la 150 din 162

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

este o situatie deranjanta sa fii tot timpul sub observatie.
    lumea este intr-o permanenta schimbare, nu stiu cum este cu cetatenia copiilor care se nasc in afara teritoriului SUA. ideal ar fi sa decida el unde vrea sa traiasca si ce cetatenie sa aiba. din cate am inteles sunteti foarte aproape de granita cu Elvetia,deci juniorul are o multime de posibilitati la dispozitie. asta este important ,sa poti alege.
    referitor la Uniunea Europeana ,viitorul ei este foarte nebulos. pozitiv este ca in Germania,datorita unor tari care refuza sa mai ia emigranti si sa dezinformeze populatia, incep sa se formeze curenti de opozitie.
    curenti care se impotrivesc sa urmeze docil ,politica de inlocuire o populatiei autohtone cu muncitori de inalta calificare din tarile africane .
    deci este o schimbare pozitiva in care chiar si mediile mai spun din cand in cand adevarul. chiar astazi am avut surpriza sa vad la televizor la stiri un reportaj despre violul unei fetite de 13 ani de catre 8 azilanti. acum un an sau doi jurnalistii nu aveau voie sa relateze despre astfel de cazuri numai daca erau comise de germani.
    poate sunt inca sub influenta soarelui ca am fost astazi la baie,in orice caz astea sunt semne bune care ma fac sa privesc viitorul cu optimism.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    este o situatie deranjanta sa fii tot timpul sub observatie.
    lumea este intr-o permanenta schimbare, nu stiu cum este cu cetatenia copiilor care se nasc in afara teritoriului SUA. ideal ar fi sa decida el ..
    Legea e sa aplici oricand de la data nasterii pana la majorat, dar si recomanda "as soon as possible" de la data nasterii.
    Mda, tipic ambiguu. Ai 18 ani la dispozitie dar move your ass.
    Si la 17 ani oricum decizia lui ar fi DA, ca nu stii nimic la varsta aia. Crezi ca stii totul dar nu stii nimic. Ca majoritatea noastra a romanilor
    N-am mers pana acum ca am zis sa fie si el maricel sa zica buna ziua, nu in scutece.
    Aseara m-a ofticat peste masura un e-mail de la banca. M-am gandit totusi si mergem cu el la primavara la Paris, e mult mult mult mai usor de renuntat decat de obtinut. Naiba stie, poate peste douaj' treij' de ani nici nu mai conteaza deloc cetateniile ci de ce esti capabil.

Imi pare bine sa aud ca esti optimist in privinta viitorului.
    Si eu. Altceva ce putem face?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

nemtii sunt un popor saritor cand este nevoie de ajutor. mai nou se cauta modalitati de sprijin al preferintelor sexuale al emigrantilor care ajung pe pamintul german si sunt sleiti de puteri si lipsiti de inspiratie in ce priveste viata lor sexuala.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

E bine sa ii indrumati sexual, sa faca cate 5-6 plozi si asa va asigurati viitorul.

Ia uite aici. Trenton e la vreo 20km de unde stateam eu. Bine, ne despartzea o autostrada si parca juma' de planeta.
    Totusi vizioneaza video sa te woaripilezi bine ..brrr imi provoaca asa repulsie nu mai sunt obisnuit deloc sa aud limba ghetto.
    "Man, he dyin' rite now man. Why yo cuffin' em man?" Man yo man ye man man man wtf man my town man he dyin' man, ma soldier man.

http://m.gandul.info/international/i...-arte-17258823
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 17.06.2018 la 17:16.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.271
    Putere Rep
    40

Implicit

lumea isi revine din letargie.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Fidele,

Mi-as dori sa fie asa, dar cred ca esti prea optimist. Lumea in Europa occidentala este foarte letargica iar viitorul in Europa este al islamului, din pacate. Peste 50 de ani Catedrala Notre Dame va fi moschee, s-au mai vazut cazuri, vezi Aya Sofia la Istanbul.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Fidele,

Mi-as dori sa fie asa, dar cred ca esti prea optimist. Lumea in Europa occidentala este foarte letargica iar viitorul in Europa este al islamului, din pacate. Peste 50 de ani Catedrala Notre Dame va fi moschee, s-au mai vazut cazuri, vezi Aya Sofia la Istanbul.
    Situatia nu e roza dar se pare ca trendul este de a dramatiza la maxim. Mult pesimism si viziune cacacioasa despre viata.

http://www.euronews.com/2017/11/30/w...ion-is-muslim-

Deci in cel mai rau caz, 14% in 2050.
    In caz mediu. 11%
    In cel mai bun caz 7%.
    Se speram ca Anjela nu ne da in dar mai mult de 10%. Dar si asta e doar media ..Germania poate avea 20% iar Ungaria 0.5%. Deci in Europa oricum oricand vor fi regiuni neatinse. Nu vor fi zgarie nori, autostrazi nemaivazute dar un loc unde sa "tai porcul linistit" se gaseste si peste 100 de ani. La fel ca si in State, nu-i gasesti pe arabi in Albucucu si Mis'pipi ci in North East concentratie maxima.

https://nationalpost.com/news/canada...gion-in-canada

Dar se intampla peste tot nu e problema. Cristi, daca in Europa nu o sa mai fie de trait, In Africa nu se pune problema, despre America stiu ca nu ai o parere prea buna decand cu Trump, Asia se muta la tine in batatura ..(Canada e vorba sa-si tripleze numarul de emigranti pana in 2036, cu europenii scazand la 15% fatza de 30% azi iar la ora asta Canada primeste un emigrant cu acte in regula la fiecare doua minute, la fel ca o nastere), unde mai ne recomanzi sa traim si noi?

https://edition.cnn.com/2018/01/10/p...rnd/index.html
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 19.07.2018 la 15:35.

Bill Watterson

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Gigi,

Eu n-as pune prea mare pretz pe cele spuse de euronews, o trompeta propagandistica a constipatilor de la Brussel, ce tin cu tot dinadinsul ca Europa sa-si piarda identitatea crestin iudaica.

Cea mai mare parte a africanilor care vin ilegal in Europa sunt musulmani, au o rata a natalitatii enorma, spre deosebire de europeni ce daca fac 2 copii de familie.
    Mai pune si reuniunea familiilor de sirieni, aproximativ un milion ce au venit in Germania in ultimii 3 ani.
    E pacat Gigi sa ne pierdem identitatea crestina... si pentru ce? Pentru islam? Eu am fost in trecutul meu in multe din tzarile islamului, crede-ma sunt niste societati falimentare unde sharia, sub diferite culori, este factorul determinant al inapoierii lor. Asta pentru ca sharia inseamna evul mediu timpuriu, musulmanii acolo se raporteaza cand vine vorba de morala.

PS. Nu stiu de unde a rezultat ca sunt impotriva lui Trump. N-am nimic cu el, pe mine ma enerveaza Trudeau, primul ministru canadian, un incompetent de prima clasa.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Gigi,

Eu n-as pune prea mare pretz pe cele spuse de euronews, o trompeta propagandistica a constipatilor de la Brussel, ce tin cu tot dinadinsul ca Europa sa-si piarda identitatea crestin iudaica.

Cea mai mare parte a africanilor care vin ilegal in Europa sunt musulmani, au o rata a natalitatii enorma, spre deosebire de europeni ce daca fac 2 copii de familie.
    Mai pune si reuniunea familiilor de sirieni, aproximativ un milion ce au venit in Germania in ultimii 3 ani.
    E pacat Gigi sa ne pierdem identitatea crestina... si pentru ce? Pentru islam? Eu am fost in trecutul meu in multe din tzarile islamului, crede-ma sunt niste societati falimentare unde sharia, sub diferite culori, este factorul determinant al inapoierii lor. Asta pentru ca sharia inseamna evul mediu timpuriu, musulmanii acolo se raporteaza cand vine vorba de morala.

PS. Nu stiu de unde a rezultat ca sunt impotriva lui Trump. N-am nimic cu el, pe mine ma enerveaza Trudeau, primul ministru canadian, un incompetent de prima clasa.
    Cristi eu nu pun mare pret pe fake news decat pe ce vad la fatza locului. In zona mea sunt apasi, dar inca sunt rari. Arabi pe ici pe colo iar albastri spre deloc. Arabi multi vad dar numai vara si in Elvetia venind in concediu si lasand o geanta de cash petrolieri in urma lor. Apasi din aia sa tot vina. Neajunsurile vin din alte parti ale tarii cred eu, ei migreaza sparg si fura peste tot. Asta aici, in alte zone posibil sa fie rau. Posibil Fidel stie mai bine. Sau ce auzi prin Marsilia sau Suedia se face parul maciuca. Ce am auzit ca au facut arabii prin orase pe aici dupa finala WC ..spart magazine, geamuri, incendiat masini. Iti vine se vomiti ce coborati din copaci sunt nord africanii astia si cum aleg ei sa "se bucure". In special algerienii, eu ii consider ciuma pamantului. Sa ii dispretuiti toata viata.

De Donald am zis pt ca imi amintesc unele scrieri de ale tale de acum cateva luni, dar poate am inteles gresit si m-am inselat.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.653
    Putere Rep
    23

Implicit

Nu va impacientati prea tare, venim dintr-o tara unde ma indoiesc ca vreodata vom fi coplesiti de alte religii sau grupuri etnice. Daca o sa constat ca n-am chef sa-mi petrec batranetile in vestul Europei printre tot felul de grupuri etnice si religioase cu care nu ma simt confortabil, cabanuta mea din Cheile Rasnoavei e tot ceea ce am nevoie. Mai degraba ma tem de pericolul reprezentat de proprii nostri politicieni imbecili si tradatori de tara.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Pagina 15 din 17 PrimulPrimul ... 51314151617 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •