Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 13 din 17 PrimulPrimul ... 31112131415 ... UltimulUltimul
Rezultate 121 la 130 din 162

Subiect: Uniunea Europeana (European Union) - bune si rele (good and bad)

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ...daca crezi ca Putin a avut asa o influenta mare asupra alegerilor...
    or fi avut, n-or fi avut, da' punem pariu că dovezile c-or avut or s-apară curând ș-or să vină de la... Răsărit?!?

...majoritatea americanilor...
    o majoritate pe măsura mulțimii ăleia imense care a participat la inaugurare...

...in speranta ca se va schimba ceva...
    păi, ce numa' românii să voteze după ureche?!?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

superioritatea pe care o emana mesajele tale imi taie respiratia.
    daca crezi ca Putin a avut asa o influenta mare asupra alegerilor ,inseamna ca un cal cu ochelari are o vedere periferica mai dezvoltata decat patidul democrat si sustinatorii lui. ma asteptam la mai mult de la cineva care are o parere asa de buna despre abilitatea lui mentala.
    chiar daca adevarul doare,realitatea este ca majoritatea americanilor sau saturat de criminala de Hillary si au votat cu Donald in speranta ca se va schimba ceva.
    Ești sigur că superioritatea mea ți-a tăiat respirația? Să nu fie alte emanâri proprii care-ți dă probleme respiratorii!

Și că tot te etalezi mare politolog international - îți ofer o informație gratis- Hillary a primit cu peste 3 milioane mai multe voturi ca Donald - ai vrut probabil să spui majoritatea rasiștilor au votat cu Donald.

Iar dacă Hillary a comis vreo crima, așa cum susții cu autoritatea unui om care știe ce vorbește, de ce justiția Americană nu ia nici o măsură? Presupun ca lozinca "lock her up" a fost numai praf in ochii fraierilor.
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Initial am crezut ca serverul se afla in Florida. Si acum sa vad asa ..
    Modest Mouse, tot respectul pt educatia primita. Din nefericire nu toti am primit o educatie aleasa. Eu de la taranii mei am invatat sa ma pun in pielea altuia. Nu e cazul tau si al lui Tonitza. Ca daca ar fi probabil ati avea empatie si pt acei nevinovati care culeg consecintele.
    Gigi- mulțumesc de aprecieri, dar no need for sel-deprecation! Și eu încerc să mă pun in pielea altora - de exemplu in papucii unuia din Siria sau Libya care fuge din cale lui ISIS și ajunge undeva in EU și altii care au fugit și ei nu de mult din calea altor dictatori aruncă cu roșii și se șifoneaza că le strică modul lor civilizat de viața.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ModestMouse Vezi post
    - îți ofer o informație gratis- Hillary a primit cu peste 3 milioane mai multe voturi ca Donald - ai vrut probabil să spui majoritatea rasiștilor au votat cu Donald.
    Pe aici prin America se spune "you've lost, suck it up and deal with it". Iti place, nu-ti place, Donald e presedintele tau. Nimanui nu-i pasa de votul popular, pentru ca nu e obligatoriu sa castigi daca ai voturi mai multe, iar Campania lui Trump a fost facuta sa castige alegerile, nu votul popular. Legea e lege, asa ca faci valuri degeaba, exact ca Hillary, ca deh, e amar gustul infrangerii.
    -Iar dacă Hillary a comis vreo crima, așa cum susții cu autoritatea unui om care știe ce vorbește, de ce justiția Americană nu ia nici o măsură? Presupun ca lozinca "lock her up" a fost numai praf in ochii fraierilor.
    Crimele au fost comise si toata lumea stie de ele, mai ales de oamenii lasati sa moara in Benghazi. De unde stii ca nu se ocupa cineva de dosarul ei deja? Oricum, momentan sunt treburi mult mai importante la care lucreaza Donald, sa repare ce au facut varza democratii.

Ia de aici:
    http://www.politico.com/blogs/under-...-emails-241470

Probabil ca in afara de Aramis si Toni, nu prea gasesti multi aici pe forum sa-ti faca galerie.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.126
    Putere Rep
    32

Implicit

Sorine din ce am auzit sunt in jur de 3 milioane de nemti care nu au votat niciodata. Cica se mobilizeaza toti sa voteze pt prima oara. Tot Anjela castiga e no brainer dar macar un semnal de alarma sa fie tras si tot e ceva.

Aramis, francezii nu au avut nevoie sa fie prostiti pt ca sunt cam prosti deja. O sa sariti ca uite unde era desteptul ..neah tre doar sa traiti un pic in Franta ca sa intelegeti dedesubturile la ceea ce zic. Daca e sa scriu 10 pagini nu citeste nimeni pana la capat si nici timp nu am.
    Putin daca s-a bagat in alegerile americane a fost sa ridice capacul de deasupra rahatului atata tot. Si unde e problema, avem ceva de ascuns?

A obtinut Clintoneasa votul popular ModestMouse? Sa si-l bage in pisda! Sistemul de alegeri american e bun, astfel nu conteaza numai cei pe care ii favorizeaza programul tau ci si ceilalti mai defavorizati au un cuvant de spus. Din nou, tre sa ne punem in pielea tuturor daca avem empatie, nu numai in pielea noastra cand mergem Duminica la biserica. Nenumarate regiuni in care viata a fost distrusa ca in Romania si locuitorii se imputineaza, ce era sa faca? Nu Putin i-a facut pe americani sa-l voteze pe Trump ci faptul ca s-au saturat de lumea asta tot mai de cacat.
    Democratii ar face bine sa analizeze ce au gresit in loc sa dea vina pe Putin.
    Marea Neagra incepe sa se umple de migranti din Iran si Iraq. Nu din Syria si Libia. In Syria si Libia cine a inceput rahatul acolo, nu urangutanul tau pe care il iubesti? Hai acuma sa plateasca copiii mei si ai lui Fidel pt asta, nu? Dar daca esti asa iubitor si plin de bunatate i-ai la tine in sat. Am mai discutat chestiile astea chiar si cand m-ai accesat pe privat dar intra pe o ureche si iesd pe alta. Noi romanii ca tine, ca mine, ca Fidel, ca Sorin ca toti de aici, nu am imigrat in lume cu mana intinsa si la furat si la violat si cu cutitul si cacatul pe strada. Corect? Vezi fuckin' diferenta sau esti orb? Ne-am adaptat am muncit ceea ce astia nu sunt capabili sa faca. Intelegi? Sunt ca tiganii romani si nu sunt zeci de mii, sunt milioane! Si sunt mai cruzi, nu doar fura. Ma repet, e usor sa vorbesti neafectat. Sa le faca Trump camping la tine in sat poate atunci il apreciezi mai mult.
    Omenirea are nevoie de un nou razboi mondial ca sa isi bage mintile in cap.
    Cine stie, poate incepe in curand.

"So, let me spare you hours of reading countless articles, op-eds, and tweets.

To be honest, there is only one thing you really need to know: A war with North Korea—meaning a full-blown, all out conflict where nuclear, chemical, biological and large amounts of conventional weapons are used—would be a war like no other.

Such a conflict would be nothing like the First Gulf War, Yugoslavia, Kosovo, Afghanistan, the Second Gulf War or Libya.

Oh no, this would be an epic conflict where millions of people on the Korean Peninsula, in Japan and even in the U.S. homeland could lose their lives in the most horrific of ways.

Some might call such talk fear-mongering. But I call it reality—and we need to face up to it. Now.

Imagine large cities like Seoul, Tokyo, and perhaps Los Angeles turned to atomic ash before it’s all over. Imagine the millions of internally and externally displaced refugees whose lives would be destroyed from the sheer carnage. Then, imagine the trillions of dollars needed to put back together the economics pieces, to say nothing of the hopes and dreams of countless millions of people that would be wiped out in a nuclear nightmare that seems almost unthinkable.

Accept this nightmare is all too real."
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ...Aramis, francezii nu au avut nevoie sa fie prostiti pt ca sunt cam prosti deja. O sa sariti ca uite unde era desteptul...
    bre nea gigi, mata n-ai înţeles ce-am zis. şi n-am scris 10 pagini ca să te plictiseşti citind...

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ...Oricum, momentan sunt treburi mult mai importante la care lucreaza Donald, sa repare ce au facut varza democratii...
    sigur repară. cât de curând... pun pariu că deocamdată le ţine ascunse, numa' din grijă pentru popor, doar v-a promis că o să vi-i se învârtă capu' de atâta câştigat... io cred că s-a hotărât să le deie drumu' la toate odată, ca să nu se învârtă prea mult.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

1. Înțeleg sistemul electoral american - începând cu 1988 am votat la fiecare 2 ani - de la președinte la dog catcher - am vrut numai să explic unora ca 3 milioane mai puțin nu înseamnă majoritate.
    2. Și mă rog care este exact acesta toată lume? Tu, Kațo și Gigi? Citește Benghazi Congresonal Report - au cheltuit 2 ani și $7milioane să descopere ca Hillary nu este Wonder Woman. Dacă ar fi o investigație a lui Hilary, te asigur că ai fi citit in presa despre asta - Trump's White House are mai multe scurgeri decăt o femeie la ciclu.
    3. Intenția mea a fost să facilitez un schimb de idei, să-mi exprim opinia cât mai decent posibil și să răspund la unele absurdități prezentate ca realitate - nu să-mi creeze o galerie de susținători

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

Gigi - nu sunt sigur dacă teza ta politico/socială, accentuată cu obscenitățile de rigoare este un manifest in favoarea conflictelor armate, (de preferat unul nuclear) sau numai o fantezie erotică la ceas de seara!? Sinceri să fim, care dintre noi nu sa excitat la idea că o mare metropola poate fi redusă la un nor de fum si funingine!? Așa că Trump trebuie încurajat să-l zgândăre în continuare pe Jong-un, poate, poate iese ceva.
    Apoi când vorbești de "urangutan" să înțeleg că te referi cu afecțiune la Obama care in opinia ta poarta toată vina. (În mod sigur tu trebuie să ai la bază ideologia Darwinista și te referi la Obama numai in contextul evoluționar). Bush desigur, nu are nici o responsabilitate la destabilizarea Orientului Mijlociu și la crearea condițiilor optime ca ISIS să prospere și să devină forța teroristă care ne maronește chiloții de fiecare data când pocnește ceva in piața de zarzavaturi.
    De mai multe luni sunt detașat la birourile EU ale companiei - și dacă reușesc să-mi conving soția sâ facem mutarea definitivă și pot să-mi aduc și cățelușa drăgălașă de 47kg - hasta la vista, Auf Wiedersehen, adiós, salutare taică și noroc - sâ facă America Great Again cine vrea, că eu am alte planuri. Peace Bro!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.126
    Putere Rep
    32

Implicit

Gigi - nu sunt sigur dacă teza ta politico/socială, accentuată cu obscenitățile de rigoare este un manifest in favoarea conflictelor armate, (de preferat unul nuclear) sau numai o fantezie erotică la ceas de seara!? Sinceri să fim, care dintre noi nu sa excitat la idea că o mare metropola poate fi redusă la un nor de fum si funingine!? Așa că Trump trebuie încurajat să-l zgândăre în continuare pe Jong-un, poate, poate iese ceva.
    Apoi când vorbești de "urangutan" să înțeleg că te referi cu afecțiune la Obama care in opinia ta poarta toată vina. (În mod sigur tu trebuie să ai la bază ideologia Darwinista și te referi la Obama numai in contextul evoluționar). Bush desigur, nu are nici o responsabilitate la destabilizarea Orientului Mijlociu și la crearea condițiilor optime ca ISIS să prospere și să devină forța teroristă care ne maronește chiloții de fiecare data când pocnește ceva in piața de zarzavaturi.
    De mai multe luni sunt detașat la birourile EU ale companiei - și dacă reușesc să-mi conving soția sâ facem mutarea definitivă și pot să-mi aduc și cățelușa drăgălașă de 47kg - hasta la vista, Auf Wiedersehen, adiós, salutare taică și noroc - sâ facă America Great Again cine vrea, că eu am alte planuri. Peace Bro!
    Cu o astfel de spovedanie te pune Allahu Akbar sef de trib si ai si tu virginele asigurate. Ma bucur sa aud ca esti aici cu noi, bun venit in Africa. Daca te-au detasat in Germania, acum ai ocazia sa-ti pui tot rezervorul de empatie cu care ai fost inzestrat, in slujba comunitatii de puturosi coborati din copac. Daca te-au detasat in Ungaria, asta e, ghinion ..vorba unui alt mare politician preferat de-al tau.
    Daca se intampla sa te razgandesti in privinta imigrantilor islamisti o data pus fata in fata cu realitatea, sa nu iti fie rusine sa ne spui drept ca gandeai ca un fraier. Iti promit ca nu te va critica nimeni, in fond doar prostii nu-si schimba niciodata parerile. Oricum nu ai nimic de pierdut, nu te speli tu cu ei pe cap ..scoti 401k-u in cativa ani si te retragi la Romania cu nea Tonitza.
    Iar pe mai tarziu, nu uita, virginele te asteapta pt toata mila si sprijinul acordat comunitatii musulmane.

Referitor la cimpanzeu, pesemne cand a venit prin Europa a gandit ca e lumea prea alba si necesita o schimbare. A avut si Bush vina dar dupa ala n-am auzit pe nimeni sa planga. Nu mai zic ca pe ceasul lui s-a intamplat 9/11. Macar era simplu, nu escroc cu aere de Harvard. In schimb dupa cimpanzeu si Clitoreasa se varsa rauri de lacrimi. ISS este Frankenstein-ul celor doi, nu te preface ca nu intelegi. Noroc cu Putin ca le-a omorat liderul ca americanii n-au putut au fost mai ocupati sa-i lase sa scape pe oriunde au putut.
    Imi permit sa-ti pun doua intrebari.
    1. De ce le-a vrut urangutanul capetele lui Gaddafi si Assad?
    2. De ce ISS nu a dat niciodata nici macar o petarda de revelion in SUA?

Esti baiat destept si astept raspunsuri sincere nu labareli ipocrite.

Despre un eventual razboi, nu-mi doresc pierderi de vieti nevinovate, dar mi-as dori un altfel de razboi in care sa piara miliardarii din birouri ce decid totul, nu copiii pe campul de lupta.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

Jiji, am încercat de mai multe ori să-ți răspund însă când încerc să postez îmi spune ca serverul este prea busy - 😡oricum nu are nici o importantă - Obama și Hillary sunt vinovați ptr tot răul de pe pământul asta. I give up!
    Ultima modificare făcută de ModestMouse; 03.10.2017 la 15:29.

Pagina 13 din 17 PrimulPrimul ... 31112131415 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •