Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Anmelduirea unui minor in Germania?

Data înscrierii
    18.03.2017
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Anmelduirea unui minor in Germania?

Va rog mult sa ma ajutati daca stie cineva cum poti anmeld-ui un copil minor (15 ani) in Germania. De exemplu: fiul meu este la scoala in Romania (nu doreste sa vina sa faca scoala in Germania) tatal nu sta cu copilul (nici nu am fost casatoriti). Copilul sta in Romania cu sora mea, respectiv matusa copilului. Peste vara doreste sa vina (in vacanta) in Germania la mine. Ma duc la primarie si il anmelduiesc dar care este posibilitatea sa primeasca si alocatia din Germania ? (copilul de fapt este tot in intretinerea mea - tatal nu plateste nici un fel de pensie pentru copil). Multumesc mult celui ce ma ajuta cu un raspuns corect.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    809
    Putere Rep
    10

Implicit

Mergi la Arbeitsamtul din localitatea in care locuiesti , acolo e Familienkasse si completezi un formular, Antrag Kindergeld, semnezi. Trebuie sa dovedesti ca intretii copilul.

Data înscrierii
    28.04.2010
    Locație
    Sodoma and Gomorra
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit " Wir faffen daf ! " (Zitat Angibaba Merkeloglu)

Lang lebe der Sozialamt in der Kalifat Deutschlanistan !
    Ultima modificare făcută de edmoond; 14.04.2017 la 09:59. Motiv: Aus Liebe

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    809
    Putere Rep
    10

Implicit

Daca esti baiat destept nu platesti impozit. E legal.Trebuie sa sti cum sa faci, trebuie sa te informezi. Daca bagi vina altui om care incearca sa obtina ceva pentru copil, nu-ti merge mai bine. Chiar daca omu ala e un purcelus;-)) dupa parerea ta.
    Te inteleg ca nu esti multumit, c'est la vie!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •