Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 5 din 6 PrimulPrimul ... 3456 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 52

Subiect: California

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Nu lua in seama Radule, baietii astia sunt un pic invidiosi pe tine ca esti tanar, cu dorinta de reusita si extrem de realist. Ce n-ar da ei sa aiba varsta ta dar cu mintea lor. Pana termini tu liceul ca de abia ai 15 ani by the way nu e frumos sa minti, ridica Donald vizele la toata lumea si desemnarea locurilor de munca se va face in loc de stampila pe pasaport.
    Avem ceva in comun, si eu la 15 ani stiam deja ca nu vreau sa traiesc in Romania. Diferenta e ca grija mea insemna cum sa fac sa ajung acolo si apoi vad eu. La tine e invers, intai vezi tu. Apoi in ce localitate sa te stabilesti cand ajungi acolo e cel mai important pt tine acum lol. Clima auzi. Vrei sa-ti faci o viata sau ti-e teama sa nu degere outzele la prima adiere de vant? Ia doua jackete de acasa sa fi pregatit de orice vreme.
    Unde mergi prima data nu inseamna ca o sa traiesti toata viata acolo. Ce-ti place la 20 de ani posibil sa nu-ti mai placa la 30 sau sa nu se plieze pe situatia ta. Posibil sa te saturi sa vrei altceva, o noua provocare. Tu pari sa cauti un loc de unde vrei sa iesi la pensie
    Daca ai un pic de minte nu trebuie sa te mire ca lumea iti spune ca pui carul inaintea boilor.
    N-am facut noi cel mai bun liceu din DB dar nu ne confunda totusi cu copiii de seama ta. Experienta se dobandeste nu se invata.
    Sincer, chiar am 16 ani, in vara fac 17, nu mint. Plus ca zici sa nu ii bag inseama pe ceilalti, ca sunt invidiosi, apoi spui tu toate alea. Nu am inteles aproape nimic din ce ai zis...

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Radu0000 Vezi post
    Nu am inteles aproape nimic din ce ai zis...
    Asta intr-adevar e problematic.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Asta intr-adevar e problematic.
    Citeste si tu ce ai scris...zici sa nu ii bag in seama pe ceilalti si apoi incepi tu cu parerile tale cum ca as pune eu carul inaintea boilor...
    Si ce ai vrut sa zici cu ridicarea vizelor..?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Hmm, nu stiu cu ce te-am deranjat...chiar nu stiu. In primul rand acesta este un forum, nu ti-am dat TIE mesaj personal, in al doilea rand, stai in bancuta ta daca nu iti convine. Atat zic, macar sa nu fiu nepoliticos, deoarece mie nu imi plac astfel de persoane si nu doresc sa ajung si eu asa.
    hmm, cine zice că m-ai deranjat... chiar nu știu. în primul rând că ăsta e un forum și atunci când te apuci să postezi pe el nu poți să alegi cine să-ți răspundă și cine nu, sau să primești doar răspunsuri care îți plac. așa că, stai în băncuța ta dacă nu-ți convine. și pregătește pentru șuturile pe care o să ți-i le dea viața, alea or să doară cu adevărat, nu niște răspunsuri de la niște anonimi pe un forum unde ești un anonim la rândul tău.
    In legatura cu asta, nu am ce sa iti zic. Sincer imi e mila de tine. Si cel care pune prize si trage cabluri se numeste electrician. As fi foarte bucuros daca nu ti-ai mai face simtita prezenta. Si te asigur ca nu sunt vreun bogatan, ba chiar o duc cam rau, deoarece ai mei au divortat, stau cu mama, care incearca sa imi asigure un trai bun, renunta la multe pentru mine. Si judecand dupa felul tau de a vorbi, inseamna ca ai ura pe persoanele cu bani multi. Motivul, nu stiu care. Ah, si te rog, nu imi zi motivul, ca sa nu iti faci simtita prezenta.
    iar ăla care pune cabluri și prize într-o rețea lan tot IT-ist se numește... scuze că am presupus că vei înțelege la ce mă refer.

din păcate (pentru tine) nu o să fi bucuros...

nu mă interesează câtuși de puțin ce situație materială sau familială ai. ceea ce nu pare să fi înțeles tu e că nu e chiar așa cum crezi/zici/visezi. și poate că asta e greșeala noastră, că încercăm să-ți răspundem la lucruri care nu te interesează. poate că întradevăr trebuia să ne limităm doar întrebările alea pe care le-ai pus... în fond, ce ne doare pe noi dacă o să dai cu capul de pragul de sus, pentru că te-ai uitat doar la ăla de jos?

Cat despre loterie, nu sunt sigur de asta, deoarece vreau sa lucrez cativa ani in romania, sa am vchime cat de cat in domeniu, ca sa nu alerg dupa job cand ma voi muta, si poate in timp ce lucrez in romania, aplic online sau cer o recomandare, si cand voi fi mutat un US sa fiu asigurat cu jobul. Mie mi se pare o idee ok..
    și totuși loteria s-ar putea să fie singura soluție pentru tine, cu condiția să mai fie când o să poți tu să participi. la chestiile alea pe care le-ai scris după loterie nu are rost să-ți răspund, pentru că pe tine oricum nu te interesează...

PS na, ca s-o comit din nou, topicul ăsta al tău e cam așa: cine știe cum e pe Saturn, că io o să emigrez acolo...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 10.02.2017 la 19:16.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    ...
    PS na, ca s-o comit din nou, topicul ăsta al tău e cam așa: cine știe cum e pe Saturn, că io o să emigrez acolo...
    ...si americanii si-au pus intrebarea "cum e pe Luna"! ...si au ajuns acolo inaintea Rusilor! ...ca n-au putut sa emigreze acolo e alta poveste!
    ...asa ca s-au intors la baza!
    ...unde-i problema?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...si americanii si-au pus intrebarea "cum e pe Luna"! ...si au ajuns acolo inaintea Rusilor! ...ca n-au putut sa emigreze acolo e alta poveste!
    ...asa ca s-au intors la baza!
    ...unde-i problema?
    hai bre pisoiaș, că stricăm topicu' copilului, ce naiba!?! mută mesajele astea la off-topic și-ți răspund acolo...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Aramis, lasă bre copilul in pace. De parca noi la vârsta lui eram mai breji, tha fu.k!

https://youtube.com/watch?v=0zq1y9nZO7Q
    Ultima modificare făcută de divo; 11.02.2017 la 01:47.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Aramis, lasă bre copilul in pace. De parca noi la vârsta lui eram mai breji, tha fu.k!
    io eram...

ș-apoi cine ce are cu el? are doar nevoie de un reality check...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.299
    Putere Rep
    40

Implicit

Sincer, chiar am 16 ani, in vara fac 17, nu mint. Plus ca zici sa nu ii bag inseama pe ceilalti, ca sunt invidiosi, apoi spui tu toate alea. Nu am inteles aproape nimic din ce ai zis...
    daca nu intelegi ceva te ajutam cu placere.

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Ok, si poate imi spune cineva cum pot sa imi fac prieteni de prin US ca sa pot sa imi imbunatatesc engleza? Poate vreo cunostinta a voastra, sau un site?

Pagina 5 din 6 PrimulPrimul ... 3456 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •