Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 52

Subiect: California

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Radu0000 Vezi post
    In primul rând o sa studiez la universitate in marea britanie sau in SUA
    ...in primul rand trebuie sa-ti termini liceul cu brio! ...apoi vezi daca poti studia la universitati din UK sau US!
    ...pentru a ma obișnui cu limba, deși stiu foarte bine engleză britanică, am aflat ca exista mici diferențe, dar le-am studiat si nu imi este foarte greu.
    ...ca o prima impresie pot fi "mici diferente" dar realitatea e alta!

Plus ca intenționez sa lucrez.
    ...sa lucrezi ce si unde? ...daca nu o sa ai drept de munca?

In legătura cu viza, cetățenie, toate alea legale, le voi rezolva la momentul potrivit.
    ..."'bag seama ca ai o baza solida" daca esti asa de sigur ca "toate alea legale" le vei rezolva usor! ...sunt cam sceptic in privinta asta daca nu vi cu noi detalii!

Si dacă se poate, as dori informații despre san pedro care ar fi o problema, am auzit ca e o zona linistita, frumoasa etc si nah, despre clima
    ...clima in sudul CA e cam la fel peste tot pe o distanta considerabila, cu mici diferente de temperatura!
    ...de obicei "residentii din CA" isi aleg "zonele de resedinta" in functie de o distanta convenabila pana la job! ...altfel zone "linistite" se pot gasi peste tot in zona LA!

p.s. ...ca o curiozitate! ...cam ce si cum consideri tu o zona linistita?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Da la cati ani ai inceput scoala, daca ai 17 ani si inca mai ai 3 ani de liceu?
    Am început școala de la 8 ani in niciun caz nu sunt repetent, nu din moment ce sunt la cel mai bun liceu din DB😂

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Da, o sa termin liceul cu brio,Ma descurc chiar foarte bine, cu engleză stiu ca e alta realitatea, dar sunt sigur ca ma voi putea obișnui, si de lucrat, o sa lucrez in domeniul IT , dupa ce o sa am drept de munca, si sunt sigur ca nu va fi usor in legătura cu actele, si ca zona linistita, ma refer la zone fără incidente dese sau sa fie o zona de Drogați, etc.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Am început școala de la 8 ani in niciun caz nu sunt repetent, nu din moment ce sunt la cel mai bun liceu din DB
    N-am insinuat ca esti repetent, a fost doar o curiozitate, pentru ca eu la 19 ani jumate' aveam si armata terminata si incepeam facultatea. Asa era pe vremea mea.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Salutare romani! Am creat acest subiect nou ... Accept orice informatii suplimentare.
    io doar atâta zic (și-n rest ): pui caru' înaintea boilor...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 09.02.2017 la 12:47.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    pui caru' înaintea boilor...
    Nu e nici prima nici ultima discutie de genul acesta. Au fost si vor mai fi forumisti care-si fac lista prioritatilor un pic mai...interesanta.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Da, o sa termin liceul cu brio,Ma descurc chiar foarte bine, cu engleză stiu ca e alta realitatea, dar sunt sigur ca ma voi putea obișnui, si de lucrat, o sa lucrez in domeniul IT , dupa ce o sa am drept de munca,
    Nu ma indoiesc ca o sa termini liceul si ca o sa te descurci cu engleza "amricana" ...problema e alta! ...cum de esti asa sigur ca vei obtine un job in IT asa repede dupa ce o sa ai drept de munca?
    ...dar pana vei obtine drept de munca cum ai sa te descurci? ...e doar o curiozitate!

... , si ca zona linistita, ma refer la zone fără incidente dese sau sa fie o zona de Drogați, etc.
    ...cine ti-a spus ca sunt zone fara incidente dese sau drogati? ...chiar daca nu sunt la "fatada" peste tot se practica "astfel de practici ilegale" iar incidente se pot intampla oriune si in orice city care poate fi considerat safe!
    Viata linistita fara teama de orice fel de "ilegalitate" s-a schimbat radical de mai bine de 25-30 de ani si aici!

Fa-ti o idee de safest cities in So Ca pe acest site:
    http://www.onlyinyourstate.com/south...t-towns-socal/

Sau da o cautare pe unchiu' Google cu "safest cities in southern California"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    io doar atâta zic (și-n rest ): pui caru' înaintea boilor...
    Care e problema ...?

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Nu e nici prima nici ultima discutie de genul acesta. Au fost si vor mai fi forumisti care-si fac lista prioritatilor un pic mai...interesanta.
    Mai interesanta...? Eu chiar vreau sa scap din Romania asta care a ramas in urma cu 50 de ani.

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Nu ma indoiesc ca o sa termini liceul si ca o sa te descurci cu engleza "amricana" ...problema e alta! ...cum de esti asa sigur ca vei obtine un job in IT asa repede dupa ce o sa ai drept de munca?
    ...dar pana vei obtine drept de munca cum ai sa te descurci? ...e doar o curiozitate!

...cine ti-a spus ca sunt zone fara incidente dese sau drogati? ...chiar daca nu sunt la "fatada" peste tot se practica "astfel de practici ilegale" iar incidente se pot intampla oriune si in orice city care poate fi considerat safe!
    Viata linistita fara teama de orice fel de "ilegalitate" s-a schimbat radical de mai bine de 25-30 de ani si aici!

Fa-ti o idee de safest cities in So Ca pe acest site:
    http://www.onlyinyourstate.com/south...t-towns-socal/

Sau da o cautare pe unchiu' Google cu "safest cities in southern California"
    In caz ca nu ai auzit, la universitatile de top din Romania sau UK vin oferte pentru munca in SUA sau voi lucra cativa ani in Romania, apoi sa aplic pentru un job in CA.

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •