Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Emigrare

Data înscrierii
    03.02.2017
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Emigrare

As dori și eu sa plec cu familia în America,sunt asistenta medicala și as dori sa încerc sa ajung în America cu un contract de munca.Mă puteți ajuta cu ce anume ar trebui sa fac pentru a ajunge acolo?

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Angi,

Nu am auzit sa aibe SUA nevoie de asistente medicale, si nu este ceva viza speciala pentru asa ceva.
    Deci daca vrei sa vi aici, te inscrii la loteria generala, si astepti pina ai noroc sa fiti alesi.
    Altfel H2B viza te poate aduce aici temporar cu drept de munca, daca gasesti cineva sa plateasca si sa-ti asigure viata aici cit lucrezi la ei.
    Dar la pretul tau de munca, e mai greu ca ar costa aproape dublu salariul tau sa te aduca aici.
    Cred ca poti sa stai aici pentru 2-3 ani maximum, si atunci trebuie sa mergi inapoi cu totii.
    Trump incepe acuma rapid sa mai dea afara din astia care sint ilegali aici, deci o sa vezi multi evacuati rapid in toate directiile.
    Din pacate sint prea multe persoane care ar vrea sa vina in america, si nu au nici un motiv serios de ce sa-i lasam sa intre aici.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •