Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 6 din 8 PrimulPrimul ... 45678 UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 77

Subiect: Romanii fac demonstratie impotriva lasarii afara a politicienilor de la inchisoare

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Asa fratzika, se abroga ordonanta, asa mai merge.
    Cica ar fi mai bine anulata decat abrogate.

P.S. Fesenistii deja s-au apucat sa bea de necaz : )

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.131
    Putere Rep
    32

Implicit

*
    Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    ..Cred ca multi oameni nu au studiat neaparat noile ordonante la litera dar nu mai vor sa accepte nimic ce vine de la rahatii astia ...
    Eu cred ca e blestemul lui nea Nicu ce ne urmareste.

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Lasă bre si pe altu sa aiba dreptate, ...
    Ai dreptate! Sincer ma bucur ca s-a rezolvat!

Io v-am pupat pe topicul asta ca-mi da o stare de cacao. Uite inca o poza sa te razi. Te las sa faci asocierea cine e poporul ruman si cine politicienii.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Gigi, de ce te bagi la prostii de filme de astea ?
    Momentan stirea principala e ca poporul a facut galagie pentru 5 zile, si guvernul zice ca nu mai face legea.
    http://www.bbc.com/news/world-europe-38868736

E sa mai vedem daca cuvintul guvernului e bun de ceva, sau nu.
    Multumesc de stirile de acolo la astia care sint acolo, si mi-e scirba de astia care se baga ca musca si vorbesc aiurea ca ii maninca limba.
    Multumesc Sorin ca incepi sa vezi ce trebuie curatat pe aici, ca de aia ai pierdut multi vizitatori ca erau prea multi cu gura mare, care intra unul dupa altul la toate conversatiile indiferent despre ce sau de pe unde.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Gigi, de ce te bagi la prostii de filme de astea ?
    Momentan stirea principala e ca poporul a facut galagie pentru 5 zile, si guvernul zice ca nu mai face legea.
    http://www.bbc.com/news/world-europe-38868736

E sa mai vedem daca cuvintul guvernului e bun de ceva, sau nu.
    Multumesc de stirile de acolo la astia care sint acolo, si mi-e scirba de astia care se baga ca musca si vorbesc aiurea ca ii maninca limba.
    Multumesc Sorin ca incepi sa vezi ce trebuie curatat pe aici, ca de aia ai pierdut multi vizitatori ca erau prea multi cu gura mare, care intra unul dupa altul la toate conversatiile indiferent despre ce sau de pe unde.
    daca vorbea altcineva era ok dar tu care esti cel mai oftopic si cel mai de neinteles in ce scrii ma faci rad si am buzele crapate...inteleg ca pe vremea ta era la moda cenzura dar nici chiar asa tataie...

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    zău coane sorin, mata chiar crezi că ăsta și-a făcut cont acum 10 luni și n-a avut nimic de zis până acum? tocma acum s-a găsit să posteze și unde...
    Inscriere mea pe acest forum nu are nici o legatura cu politica, nu am postat pana acum pentru ca nu imi place sa latru aiurea, mi-am gasit informatiile de care aveam nevoie pe alte siteuri/forumuri si nu am mai intrebat aici, am crezut ca voi gasi o comunitate din diaspora (m-am inselat, cativa sunteti doar niste "catei") dar (sper ca) m-am inselat, diaspora nu are cum sa fie cum sunteti voi pentru ca cei de afara sunt romani, ceea ce unii dintre voi nu vor sa fie.

Daca ma mai ataci vreodata nu o sa mai ai sansa sa primesti vreun raspuns direct, sincer si coerent in viitor. Am facut-o pana acum din bun simt.

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    că-ți dai singur cu tesla-n coaie...
    Imi cer scuze celorlalti useri si vizitatori ai acestui forum pentru schimbarea de limbaj dar trebuie sa te transformi in porc cand te bagi in mocirla.
    aramis: bai maidanezule, termina cu paranoimele si cu ineptiile astea, nu te mai crede atat de important incat sa crezi ca sunt unul care a intrat pe acest forum vadit in subiecte de politica ca te inseli amarnic. Sunt un roman fara apartenenta politica sau la vreun serviciu/organizatie adiacenta si am facut de 3 ori mai mult pentru tara asta decat ai facut tu.

manolica1: nu iti acord privilegiul de ati da un citat. Daca vrei razboi intre roman si roman, da fuga la avion si hai in tara ca iti dau eu bataie, roman intre roman cum vrei tu, puneti manusile si treci in ring. Pervers mic, tu vrei doar sa te uiti cu popcornul in mana, nu vrei in ring cu reguli nu e problema, sunt deschis si la o bataie de strada fara reguli, te bat pana nici in 4 labe nu mai poti fugi. Din buna crestere te avertizez ca o sa ti-o iei ca magaru-n panta.

Ultimii care au afirmat ca cei 100 000 de oameni din strada care protesteaza sunt niste elemente deztabilizatoare si manipulate au fost Ceausescu la revolutie si Iliescu la mineriada. Aia din strada sunt romani si trebuie MACAR respectati.

Pentru cei care o tot dadeau in lambada cu ordonanta motivata de ameziile de la CEDO: vedeti cum aia potentiali 80 mil de euro sunt doar frimituri prin prisma unui mic tun incercat saptamanile astea de un singur primar pesedist de la sectorul 3 care intentiona sa deschida o licitatie de 125 milioane de euro pentru achizitionare de mobilier punand cu copy/paste in cererea de licitatie descrierile unor produse de la o firma anume. Da 125 milioane de euro pentru topogane si leagane. In halul asta se fura in tara asta.

Astazi am fost la o farmacie vestita pentru cele mai mici preturi, mi-am rupt 1h pentru a sta la coada doar pentru a incuraja acea farmacie ca nu era cazul ca nu imi permit preturile la farmaciile din retelele cunoscute, in spatele cozii un tatic cu un copil in brate, am intrebat in spatele meu pe toti din coada pana la acel tatic daca deranjeaza intentia mea de a-l invita inaintea mea sa nu mai stea la coada si am mentionat de la inceput ca daca deranjeaza pe cineva atunci fac schimb de locuri cu el si ii cedez locul meu din fata fara sa se modifie configuratia cozii, toate persoanele au fost de acord si mi-au spus ca si ei se gandeau la solutia asta. Acel tatic initial a refuzat si a justificat ca nu se grabeste si ca nu vrea sa mearga in fata cozii, cel mai probabil din mandrie, toata coada a sesizat modul de a refuza si au banuit ca o face din respect fata de ceilalti si pur si simplu s-au dat la o parte practic fortandu-l sa mearga in fata. Ajuns in fata mea, cand a comandat s-a ferit cat a putut in a arata ca isi numara banii si nu era sigur daca ii ajung pentru reteta copilului bolnav si i-a soptit farmacistei sa se opreasca daca depaseste suma de care dispunea. Banii au fost deajuns dar mi s-a rupt sufletul sa vad un roman curat si muncitor (se vedea dupa cum vorbea si comportament) ca abia resuseste sa isi plateasca medicamentele pentru copil (mai avea unul acasa mai mic care ramasese cu sotia). Asa ceva nu ar trebui sa existe dar in "halul" asta sunt multi romani, aici s-a ajuns in tara asta.

Spuse cu gura lui si needitate:
    https://www.youtube.com/watch?v=LDTYBdYOPc8

Romani:
    https://www.youtube.com/watch?v=slH3-OojPnI

Poate ca nu se intelege de acolo: romanilor din strada le este foarte frica de intoarcerea catre rusi, mai ales acum cand moldova, bulgaria, ungaria sunt cu 2 fete. Prefera DNA si influentele serviciilor de informatii interne si vestice. Din exemplele anterioare ale rusilor (Transnistria, Cecenia, Afganistan, Ucraina) modul de operare este bazat pe coruptie si stimularea mafiei locale pentru a da o lovitura.

Nu stiu daca stiti gluma anilor 90 cand se spunea: Ca sa avem o democratie cat mai curand ar trebui sa declaram razboi americii si a doua zi sa ne predam. Da, este aberanta gluma dar denota o idee, decat cu influenta ruseasca (fesenista la vremea aceea) mai bine "prizonierii" vesticilor.

Da, se doreste schimbare in tara asta, primul pas oprirea hotiei pe fata si nepedepsita. De ce a fost ales Trump? La baza aceleasi idei, schimbarea sistemului.

Inteligentilor aparatori de patrie si neam (pesedisti) va ridic o minge la fileu: Daca subiectele cu gratierea si abuzul in serviciu din ordonante nu au fost anuntate public cum s-a ajuns sa se afle despre ele dinainte sa aibe loc? Prima oara s-a dus Iohanis neanuntat la Guvern a doua oara se stia cu 1-2 ore inainte (miercuri la 7-8 seara) si se faceau invitatii la protest in fata guvernului. Voi credeti ca romanul de rand este atat de inchis la minte si se duce ca oaia la manifestatii fara sa stie motivul doar ca i-au spus prietenii pe facebook sa mearga????
    Ultima modificare făcută de DavidFilip; 05.02.2017 la 13:13.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

nea davide ca tot e la moda injuraturile peste tot, sa-mi sugi P@la si sa latri in alta parte, hai sictir postac securist jegos...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    sa-mi sugi P@la si sa latri in alta parte, hai sictir postac securist jegos...
    Reactie tipic pesedista. Felicitari! Keep up the good work! Alta intrebare?

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

Un articol doar:

Îți mulțumesc, Partid iubit, că ne-ai unit!

În marile momente ale istoriei, în clipele astrale ale omenirii, popoarele au nevoie de lideri charismatici, a căror simplă prezență să degaje efluvii imense de energie, să coaguleze voințele a milioane de oameni într-o singură voință. România trece printr-o astfel de situație, când se simțea prezența unui conducător care să-i scoată pe oameni în stradă. Dar de unde să-l iei? Nicușor Dan are tot atâta charismă cât un cuier de la Ikea, blondele care conduc PNL-ul sunt bune de pus pe copertă la Playboy, la categoria milfe fotoșopate, iar președintele Iohannis ar putea fi băgat în dicționarele explicative ilustrate, ca poză la definiția pentru ”anti-charismatic”.

Și totuși, în aceste momente grele pentru țară, a apărut, de pe frumoasele, dar amărăștencele plaiuri teleormănene, Liviu Dragnea. Un Om cu O mare, care, de unul singur, a reușit imposibilul: să facă din sute de mii de oameni total neimplicați civic, total nepăsători față de cine și cum îi conduce, o națiune de cetățeni. Mulți dintre oamenii aceștia n-au fost în viața lor la vot, pentru că nu i-a interesat. A fost suficient să apară El, miraculosul Liviu Dragnea, pentru ca acum ei să meargă să voteze și când sunt alegeri pentru comitetul de locatari. Mulți dintre oamenii aceștia nu știau legile, n-aveau habar de Constituție, pentru că, de asemenea, nu i-a interesat subiectul și considerau că există în Parlament oameni plătiți să se ocupe de legi. Astăzi, aceiași oameni nu doar că învață legile, dar stau și cu ochii ca pe butelie pe cei ce vor să le modifice la ceas târziu de noapte. Dacă măgăriile scrise prin ordonanțe ar fi fost puse pe tapet în Parlament, cu dezbateri și tot tacâmul, n-ar fi ieșit prea multă lume în stradă. Dar felul cum ele au fost lansate, din îndemnul și sub conducerea vizionară a liderului charismatic care ne scoate, seară de seară, în piețele marilor orașe din toată România, a făcut diferența.

Ce-am fi fost noi fără Liviu Dragnea? Un popor dezbinat, care mergea, de la 9 la 5 la muncă, pe urmă venea acasă și se uita la televizor, înjura guvernul că-i mai ia niște bani la impozit, se culca, și o lua iar de la capăt a doua zi. Și ce suntem acum? Un neam unit, care, după ce vine de la muncă nu se mai duce acasă, ci merge în Piață, să învețe democrația. Pentru că democrația se poate învăța și la seral, mai aprofundat chiar decât la zi. Nici Iliescu n-a reușit, prin Golaniada din 1990, să facă din români un popor cu atâta simț civic cum a reușit Dragnea. Astăzi, datorită lui Dragnea, tinerii care s-au pișat pe el de vot în decembrie vin în Piață și strigă până răgușesc ”PSD – ciuma roșie”, știind că niciodată, dar niciodată, nu trebuie să voteze comuniști deghizați în capitaliști. Datorită lui, multe persoane care au votat cu PSD, crezând că PSD va construi, așa cum i-a păcălit, spitale, școli și grădinițe, și nu va scoate din pușcării violatori și tâlhari, s-au trezit din visele lucide induse de Antena 3 și România TV și văd realitatea, așa cum e, nu așa cum li s-a transmis la televizor că e. Datorită lui, până și elevii de primară sau gimnaziu au ajuns să vină zilnic în Piață, cu părinții lor, ca la o școală a democrației, și să învețe că doar dacă sunt uniți vor fi tari și, atunci când vor fi mari, nimeni dintre deținătorii vremelnici ai puterii nu va putea ignora voința lor.

Nici Michael Jackson în zilele lui bune nu reușea să scoată din case câți oameni scoate Dragnea de-o săptămână. Și asta nu-i nimic: să vedeți ce-o să fie mâine! Toată Europa, toată lumea, va fi cu ochii pe noi, cum a fost la Revoluția din 89. Am ajuns să fim dați exemplu, de țară care își apără fără teamă valorile democratice. Vecinii noștri, încălecați deja de cozile de topor ale lui Putin din țările lor, ne privesc cu admirație și invidie. Pentru că ei n-au avut un Liviu Dragnea al lor, să-i unească și să-i scoată în stradă. Noi avem! Binecuvântat fie pântecele care te-a purtat, Liviu Dragnea, binecuvântată fie Bombonica care te-a suportat, binecuvântată fie chiar și fătuca care te pupă pe dințișorii ăia care n-au mai văzut periuța de dinți din Cretacic! Ar trebui să-ți ridicăm statui în toată țara, Liviu Dragnea. Dacă nu erai tu, am fi fost o țară bananieră, sluga rușilor, o țară de sclavi obedienți și nu de oameni mândri, care cântă imnul național în fiecare seară, la ora 22:00 trecute fix! Și ar trebui ca numele și poza ta să deschidă toate manualele de istorie, iar sub ele să scrie: ”El este omul care a făcut din România o țară liberă și democratică, iar din români o Națiune mândră, care nu acceptă niciun jug. Vrednic este!”

Sursa: http://www.academiacatavencu.info/ac...ai-unit--40794

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

un articol din The Onion n-ai?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

PS OUG 13 a fost abrogată. altă întrebare?
    plecat de-acasă.

Pagina 6 din 8 PrimulPrimul ... 45678 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •