Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 77

Subiect: Romanii fac demonstratie impotriva lasarii afara a politicienilor de la inchisoare

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.525
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Nu pot sa am respect pt ei. Sunt parte din aia ce boicoteaza referendumuri si stau la coada 5 ore sa-l voteze pe Ionel. Sa stea in strada sa protesteze impotriva legii cat vor. Sa ii faca sa o revoce daca pot. Mult curaj si succes.
    Dar cum ciripesc sa dea jos guvernul nu mai e ok. Pai si-a dat Viorel demisia o data. Acuma iar vreti. Dar unde va treziti? Sunteti numai voi? Cu majoritatea aia care i-au votat cum ramane? Cam ce respect ii acordati?
    Gigi, esti orbit de ura impotriva a 1-2 si vorbesti aiurea despre acei oameni de pe strazi. Nu vrea nimeni sa dea jos vreun govern si nici nu s-ar fi adus vorba despre asa ceva, daca porcovanii pesedisti nu-si faceau legea pentru a iesi din puscarii si a evita sa ajunga in puscarii. E treaba ta ce crezi si ce spui, dar e nedrept pentru acei oameni. Din pacate, nu inca nu realizezi ce a fost comunismul si nu cred ai stat nopti intregi la coada pentru un kil de zahar, iar animalele astea se poarta exact ca pe vremurile alea.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Nu vrea nimeni sa dea jos vreun govern si nici nu s-ar fi adus vorba despre asa ceva, daca porcovanii pesedisti nu-si faceau legea pentru a iesi din puscarii si a evita sa ajunga in puscarii.
    acum te intreb eu ce fumezi? 😂

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Valabil pentru toti:
    Stiu ca unii aveti niste colti mari impotriva lui Base, Klaus si mai stiu eu cui, dar topicul asta se refera la OUG cu eliberarea si protejarea penalilor din guvern, manevra marsava pusa la cale de PSD, cu scop vadit de a-si salva hotul sef, Dragnea, asa ca daca vreti s-o ardeti despre alte cazuri cand lumea ar fi trebuit sa iasa pe strada, va rog deschideti topice specifice acelor cazuri.

Deocamdata, sute de mii de oameni indura frigul de afara, protestand impotriva ACESTOR hoti, care au votat miseleste, noaptea, actul cu care sa-si salveze cururile, asa ca macar un pic de respect pentru ei sa avem. Repet, orice discutie e binevenita, dar fiti on-topic va rog.

Multumesc!
    no, perfect de acord.

hai să dezbatem:

1. care era diferența dacă se vota ziua? cu se schimba asta datele problemei? ce influență ar fi avut asupra votului intesitatea luminii de afară?

2. care sunt penalii din guvern care beneficiază de această măsură?

3. care sunt penalii din psd aflați în pușcării care vor beneficia de grațiere?

4. cum îl ajută pe ”șeful” dragnea legea (și nu ordonanța!) privind grațierea?

5. care fapte prevăzute în CP au fost dezincriminate și nu mai sunt pedepsite de lege, astfel încât penalii din PSD nu or să mai ajungă în pușcării
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.525
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    1. care era diferența dacă se vota ziua? cu se schimba asta datele problemei? ce influență ar fi avut asupra votului intesitatea luminii de afară?
    Deci, tu ori nu sesizezi nuanta, ori tii cu ei? Pai e simplu, s-au gandit ca e tarziu, lumea se uita la tv si trece totul neobservat.
    2. care sunt penalii din guvern care beneficiază de această măsură?
    3. care sunt penalii din psd aflați în pușcării care vor beneficia de grațiere?
    Nu le-am facut inventarul si nici nu as pierde timpul cu asa ceva.
    4. cum îl ajută pe ”șeful” dragnea legea (și nu ordonanța!) privind grațierea?
    Il ajuta pe Dragnea cu dosarul pe care-l are pe rol. Documenteaza-te.
    5. care fapte prevăzute în CP au fost dezincriminate și nu mai sunt pedepsite de lege, astfel încât penalii din PSD nu or să mai ajungă în pușcării
    Nu uita viitorul, cand vor putea fura linistiti pana la $50K si in cel mai rau caz vor lua o amenda.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.525
    Putere Rep
    10

Implicit OUG 13/2017 - inainte si dupa

Explicatii, pentru cine e interest:
    https://docs.google.com/document/d/1...m5cU20/preview

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Deci, tu ori nu sesizezi nuanta, ori tii cu ei? Pai e simplu, s-au gandit ca e tarziu, lumea se uita la tv si trece totul neobservat.
    dacă se vota ziua ce se întâmpla? ce nuanță e de sesizat? cum să treacă neobservat când toată lumea e cu ochii pe ei mai ceva ca pe butelie? au votat în secret? nu sunt publice și se publică în Monitorul Oficial?

Nu le-am facut inventarul si nici nu as pierde timpul cu asa ceva.
    și atunci de unde știi că îi ajută? pentru că așa au zis alții? și fiindcă e vorba de hoții din PSD, trebuie să fie adevărat, nu?

Il ajuta pe Dragnea cu dosarul pe care-l are pe rol. Documenteaza-te.
    fă bine și luminează-mă. că io unu' nu am reușit să aflu cum îl ajută pe Dragnea... ce dosar are Dragnea pe rol?

Nu uita viitorul, cand vor putea fura linistiti pana la $50K si in cel mai rau caz vor lua o amenda.
    aha, deci vor fura în viitor? e sigur-sigur sau ne presupunem?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.525
    Putere Rep
    10

Implicit

dacă se vota ziua ce se întâmpla? ce nuanță e de sesizat? cum să treacă neobservat când toată lumea e cu ochii pe ei mai ceva ca pe butelie? au votat în secret? nu sunt publice și se publică în Monitorul Oficial?

și atunci de unde știi că îi ajută? pentru că așa au zis alții? și fiindcă e vorba de hoții din PSD, trebuie să fie adevărat, nu?

fă bine și luminează-mă. că io unu' nu am reușit să aflu cum îl ajută pe Dragnea... ce dosar are Dragnea pe rol?

aha, deci vor fura în viitor? e sigur-sigur sau ne presupunem?
    Vezi linkul de mai sus, vei afla raspunsurile pe care le cauti.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

l-am văzut. nu se află acolo nici un răspuns, ci doar o comparație (făcută tot de un neavenit ca și mine și ca noi toți). atâta vreme cât Dragnea și PSD-ul sunt acuzați direct că și că, eu vreau ce și ce. e așa greu?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

VanDerGigi: Iti urez sa ai parte de o calatorie cu trenurile alea gratuite. Tu te auzi ce intrebi la faza cu iesitul in strada ca s-au scos taxe?

scârț, manolică mi-e la fel de amic precum ți-e ție...
    ZAU?

mă descurc și singur...
    Nu prea pare ... dar e bine sa crezi asta

nu puișor, tu nu ești meschin. tu îți faci doar treaba pentru care ești plătit. când s-a terminat bugetu' ori se schimbă ordinu', s-a terminat și cu subiectu', intri iar la hibernare...
    Paranoia, relaxeaza-te ca nu sunt platit, nu am fost si nu voi platit pentru genul asta de discutii.

nu toți sunt falși, numa' aia care își fac cont, tac ca porcu'n cucuruz și când apar subiecte ”fierbinți” ca ăsta nu-i mai poți opri...
    Stai calm ca ma opresc in curand pentru ca nu pot discuta cu paranoici.

zău, tu vorbești?

adică cam cum îi faci tu lu' manolică când îi tot vâri tovarășe ăla sub nas?!?
    Am raspuns cu acelasi cuvant cu care el m-a salutat prima oara.

zău?!?

ZĂU?!?!?
    Foarte bune raspunsurile, nu le comentez.

na că mai făcut curios, ce convingeri am eu?
    Ai mentionat cateva in mesajul tau.

mărețe aspirații. te așteptăm atunci să înfierezi cu aceeași mânie toți politicienii și să ceri trimiterea la pușcărie a primei doamne... și n-ar strica să-i bați un pic obrazul lu' întâiul sas al țării, pentru cum își plimbă procesele alea, doar doar îi iese pasiența și rămâne cu casa...
    știi tu, ai? din sursă sigură?
    Bugetul pentru acel proiect este public.

și cum ar fi trebuit adoptată ordonanța asta?
    In niciun caz in felul in care a fost adoptata.

(că doar atât pot să te mai întreb, văz că ți-ai editat mesajele anterioare...)
    Prin editare nu mi-am schimbat afirmatiile, stai fara grija.

Ma retrag si va urez numai succesuri, nu puteti purta o discutie fara a abera si fara a ataca persoana.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.260
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de DavidFilip Vezi post
    VanDerGigi: Iti urez sa ai parte de o calatorie cu trenurile alea gratuite. Tu te auzi ce intrebi la faza cu iesitul in strada ca s-au scos taxe?

Ma retrag si va urez numai succesuri, nu puteti purta o discutie fara a abera si fara a ataca persoana.

Cam greu sa mai merg eu in Romania cu trenul, desi sincer sa fiu nu-mi displace si cred ca e cel mai bun mijloc de transport. N-am inteles ce ai vrut sa spui, nu se ridica confortul la valoarea dvs? Lol nu conteaza, raspunsul tau m-a convins pe deplin.
    Retrage-te linistit, nu esti un realist doar un besist sensibilos .
    Slab mon cher. Voi besistii v-ati nascut atacati la persoana

Deci, tu ori nu sesizezi nuanta, ori tii cu ei?
    Boss, Aramis nu stiu ce e cu el, nu il suspectez de pesedist in nici un caz, toata viata ne-a imbarligat cu Besescu, ce dracu?. Deci cred ca a devenit doar realist in cazul de fatza. Bravo lui, e bine sa-ti dai seama de greseala decat sa persisti.
    Si le zice bine rau! Bine, n-are nevoie de nici o prezentare. Ca-i place sa fie gica contra cateodata sigur, dar in rest e excelent informat.

Aud in stirile internationale ca e vorba sa elibereze cica 2,000 de politicieni condamnati. Te pufneste rasul!
    Tu de exemplu nu stii sa numesti altul decat Dragnea. Manole intreaba 5 nume, Aramis intreaba macar unul. Nimeni nu stie. Dar suntem convinsi ca sunt multi. Ca asa e vorba sa fie.
    De aici iti dai seama de proportia labarelii.
    Eu nu ii cred neaparat nici pe aia nici pe ceilalti. Toti fura. Dar astia macar va da ceva in schimb. Ailalti v-o trag pe uscat n-au decenta sa puna un lubrifiant ceva acolo. Lubrifiantul il da peste hotare sa-si mentina sustinerea politica.

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    As vrea sa citesc si eu la topicul asta un discurs logic, lipsit de emotii specific mioritice.
    Ia de aici ceva britanic daca mioritic iti pute..

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •