Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 77

Subiect: Romanii fac demonstratie impotriva lasarii afara a politicienilor de la inchisoare

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de DavidFilip Vezi post
    ...
    PS: nu m-ai nimerit deloc daca ma suspectai de sustinator
    sigur, sigur, tu doar treceai așa, întâmplător pe stradă ș-ai intrat numa' s-arunci o privire. faptul că nu faci decât să înjuri pesedeu' ie absolut și pur întâmplător, tu ești complect nepartizan... iar io și manolica ne-am născut ieri...

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

ma nea Jijia, ești trilili la cap? e ca și cum le-ai zice să iasă-n stradă c-o duc prea bine...

PS ori poate tomna aia e...

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    sigur, sigur, tu doar treceai așa, întâmplător pe stradă ș-ai intrat numa' s-arunci o privire. faptul că nu faci decât să înjuri pesedeu' ie absolut și pur întâmplător, tu ești complect nepartizan... iar io și manolica ne-am născut ieri...
    Iti nuantezi o mica povestioara ca sa iti pice bine negatia de final eventual cooptezi si alti "amici" ca sa ai mai multa sustinere.

Crezi ca toti care intra pe acest forum sunt meschini, falsi si tu stii mai bine decat persoanele respective daca sunt sustinatori sau nu doar prin prisma ca am "injurat psdul" (desi nu am facut-o, am facut referire la cateva persoane nu la partid in sine), implicit ai "complectat" ca stii tu mai bine decat mine cum sunt eu, abordarea asta ignoranta iti apartine si probabil ca iti este mai usor asa sa iti sustii convingerile in felul asta.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

DavidFilip,
    Noi astia de peste balta poate nu stim chiar cu exactitate care ar fi parea celor care demonsreaza. Ne alimentam oarecum de la posturile TV din RO sau alte surse virtuale.
    Azi am urmarit pe un post 2 tineri(oarecum) care au fost ieri in piata si si-au intrebat prietenii (si alte persoane) daca stiu ce stipuleaza acea ordonanta si daca inteleg de ce a fost data aceasta ordonanta.
    Am ramas oarecum surprins (dar banuiam) cum ca majoritatea s-a alimentat de pe FB intre ei iar intelegerea lor e eronata pt ca de fapt nu au cunostinte reale.
    Tu, care banuiesc ca ai fost printre demonstranti, cam care ar fi explicatia ta? Care e parerea ta in cazul ca aceasta ordonanta se anuleaza? Cum ramane cu amenda aia fabuloasa care se va impune romaniei?
    Daca o sa fie asa cum vezi tu daca se vor retrage si celelalte "decizii" ale noului govern?

Mai am o alta nedumerire! ...daca majoritatea covarsitoare a ales PSD ca parlamentari si deputati cum de acum tot voi le cereti demisia din cauza acestei ordonante?
    Multam daca imi raspunzi!

p.s. ...observ ca chiar daca esti oarecum iritat iti pastrezi calmul, sper sa ramai asa!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

"Alta intrebare"
    PS: Manolica imi cer scuze daca nu esti destul de informat sa recunosti cuvintele care le-am scris mai sus. Explicatia:
    https://www.youtube.com/watch?v=MP6-9oZjVzc

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

e "pe care" ca am vazut lectii de gramatica la tine...

omul a explicat cine face legea, a raspuns cum trebuia ziaristilor acoperiti care repetau aceeasi placa stricata: Dragnea scapa?
    Ultima modificare făcută de manolica1; 02.02.2017 la 20:05.

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    DavidFilip,
    Noi astia de peste balta poate nu stim chiar cu exactitate care ar fi parea celor care demonsreaza. Ne alimentam oarecum de la posturile TV din RO sau alte surse virtuale.
    Azi am urmarit pe un post 2 tineri(oarecum) care au fost ieri in piata si si-au intrebat prietenii (si alte persoane) daca stiu ce stipuleaza acea ordonanta si daca inteleg de ce a fost data aceasta ordonanta.
    Am ramas oarecum surprins (dar banuiam) cum ca majoritatea s-a alimentat de pe FB intre ei iar intelegerea lor e eronata pt ca de fapt nu au cunostinte reale.
    In primul meu post am scris in sensul asta:
    PS: Pentru o mai buna si corecta imagine incercati sa urmariti transmisiunile live de la persoane cunoscute pe facebook, era cu manipularea prin cateva canale media s-a cam incheiat ... aveti posibilitatea acum sa va alegeti din sute sau chiar mii de surse de informatii de la amici pana la personalitati ... vedeti concret ce se intampla cu imagini ne-prelucrate sau subiective.
    Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Tu, care banuiesc ca ai fost printre demonstranti, cam care ar fi explicatia ta? Care e parerea ta in cazul ca aceasta ordonanta se anuleaza? Cum ramane cu amenda aia fabuloasa care se va impune romaniei?
    Daca o sa fie asa cum vezi tu daca se vor retrage si celelalte "decizii" ale noului govern?

Mai am o alta nedumerire! ...daca majoritatea covarsitoare a ales PSD ca parlamentari si deputati cum de acum tot voi le cereti demisia din cauza acestei ordonante?
    Multam daca imi raspunzi!

p.s. ...observ ca chiar daca esti oarecum iritat iti pastrezi calmul, sper sa ramai asa!
    1) Nu am fost printre demonstranti ... imi pare rau daca am indus aceasta banuiala
    2) Parerea in cazul in care ordonanta se anuleaza o sa mi-o formulez in acel moment in functie de conditiile de atunci, nu imi pot forma o parere acum pe o situatie ipotetica.
    3) Nu se aplica amenda, se forteaza statul sa plateasca daune persoanelor, stim cati detinuti sunt in situatia asta? Nu stim ... dar ne cramponam de sume doar calculate pe genunchi. Solutia, investeste 20-30 mil in inchisori ca sa eviti plata daunelor si sa rezolvi problema pe termen lung nu pentru 1-2 ani. Solutia nu este sa scoti afara 5%-10% ca tot raman 90% . Si in primul rand nu ii scoti afara in modul asta. Toata nebuneala asta ai impresia ca este o mare manipulare pe o chestiune bine argumentata dar neinteleasa de 100 - 300 de mii de ametiti?
    4) Te rog nu mai vorbi la plural cu "voi", nu am cerut demisia parlamentarilor si a deputatilor. Am acuzat modul de adoptare a OUG si combinatia cu subiectul gratierii.

Data înscrierii
    04.07.2016
    Posturi
    41
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    e "pe care" ca am vazut lectii de gramatica la tine...
    Corectarea unui cuvant scris gresit (si nu din greseala de tastare) nu face parte din greseli de gramatica. Nu am dat lectii de gramatica, am re-folosit sarcastic un cuvant ca raspuns unei afirmatii tot sarcastice, nu am incercat decat sa fiu "amabil" prin a raspunde in acelasi mod.

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    omul a explicat cine face legea, a raspuns cum trebuia ziaristilor acoperiti care repetau aceeasi placa stricata: Dragnea scapa?
    Doar aia ai auzit tu, tovarase?

Vad ca avem opinii diferite si ai ajuns sa te iei de greseala mea gramaticala pentru a replica, spor la cautat mai multe greseli dar eu ma retrag ca nu prea vad rostul continuarii.

Va salut.
    Ultima modificare făcută de DavidFilip; 03.02.2017 la 03:04.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

gratierea nu este o solutie dar este o parte, calculele alea facute pe genunchi au fost facute de Dna Pruna cea din guvernul Lapte si Miere Ciolos, daune sau amenda banii trebuiesc dati...
    daca se stia de problema din inchisori, dupa ce Pruna ca nu pot sa-i zic doamna a mintit la CEDO putea sa demareze inceperea unor proiecte pentru noi penitenciare, ea acum iese in strada si arata cu degetul la guvernul PSD, pai in mortii ma-sii de securista ce plm a facut in afara de jocurile murdare la comanda lui Kovesi?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

In primul meu post am scris in sensul asta:

1) Nu am fost printre demonstranti ... imi pare rau daca am indus aceasta banuiala
    2) Parerea in cazul in care ordonanta se anuleaza o sa mi-o formulez in acel moment in functie de conditiile de atunci, nu imi pot forma o parere acum pe o situatie ipotetica.
    3) Nu se aplica amenda, se forteaza statul sa plateasca daune persoanelor, stim cati detinuti sunt in situatia asta? Nu stim ... dar ne cramponam de sume doar calculate pe genunchi. Solutia, investeste 20-30 mil in inchisori ca sa eviti plata daunelor si sa rezolvi problema pe termen lung nu pentru 1-2 ani. Solutia nu este sa scoti afara 5%-10% ca tot raman 90% . Si in primul rand nu ii scoti afara in modul asta. Toata nebuneala asta ai impresia ca este o mare manipulare pe o chestiune bine argumentata dar neinteleasa de 100 - 300 de mii de ametiti?
    4) Te rog nu mai vorbi la plural cu "voi", nu am cerut demisia parlamentarilor si a deputatilor. Am acuzat modul de adoptare a OUG si combinatia cu subiectul gratierii.
    Multumesc pt raspuns! ...cu toate ca e evaziv!

1- Mi-am dat seama ca nu esti in zona in speta dupa ....!
    2- Atunci TU, ca roman ce astepti? Pe ce criterii iti vei formula parerea? La ce conditii te referi? ...ipotetic sau nu, e ideal ca ca fiecare dintre voi sa aiba o opinie bine definita, ci nu ...."cum bate vantul"!
    ...lumea care demonstreaza la ce se asteapta? Gandesc ipotetic ca tine sau au o alta opinie?
    3- Amenda, penalizare, sau cum vreti voi sa-i spuneti ...tot guvernul o plateste din buget pe baza taxelor pe care "voi le platiti" si care se scad din alte "proiecte" potentiale!
    ...asa cum a zis Pruna ..."nu stiu! ...se scad de la sanatate! de la educatie!" ...asta vor romanii?
    4- Nu m-am referit in particular la persoana ta ...ci la voi Romanii care v-ati ales ...politicienii!

p.s. ...iti apreciez comentariile indifferent daca am opinii diferite!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •