Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Doresc sa lucrez in SUA

Data înscrierii
    19.10.2016
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Lightbulb Doresc sa lucrez in SUA

Buna seara,
    Am fost de 2 ori in SUA si imi doresc sa lucrez acolo , dar nu am gasit nici un angajator pe diferite site-uri de recrutare.
    Mentionez ca am viza valabila pe 10 ani , sunt dispus sa lucrez orice.

Daca aveti prieteni ce ofera de munca sau chiar voi , va sunt recunoscator .

Prodan Cristian
    cristianraduprodan@gmail.com
    0764429911

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Cristian Radu Vezi post
    Buna seara,
    Am fost de 2 ori in SUA si imi doresc sa lucrez acolo , dar nu am gasit nici un angajator pe diferite site-uri de recrutare.
    Mentionez ca am viza valabila pe 10 ani , sunt dispus sa lucrez orice.

Daca aveti prieteni ce ofera de munca sau chiar voi , va sunt recunoscator .

Prodan Cristian
    cristianraduprodan@gmail.com
    0764429911
    Cristian, din pacate viza ta pe 10 ani e doar o viza de vizita. Asta nu inseamna ca poti sta in US pe o perioada nedeterminata pana expira viza de 10 ani, ci doar cel mult 6 luni la fiecare intrare in US.
    Pe de alta parte, aceasta viza (B1/B2 multiple entry) nu-ti da dreptul de munca legala pe perioada vizitei, iar ca sa-ti ofere cineva un job la "negru" ma indoiesc ca vei gasi pe cineva.
    Te sfatuiesc sa te orientezi pe o viza de H2b (cu drept de munca temporar) sau H1b (contract de munca pe o perioada determinata) ...asta in functie de ce calificare ai.

Poate daca dai ceva mai multe amanunte, varsta, calificare si studii ...o sa gasesti pe cineva sa te ajute in acest sens.
    Bafta.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    19.10.2016
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut ,
    In prezent lucrez ca Manager de zona la Telekom, ce functie am in Romania nu are nici cea mai mica relevanta in State.
    Sunt dispus sa incep munca de jos, chiar si in constructii sau transport mobila, 29 ani am .

Multumesc,

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Cristian Radu Vezi post
    ...
    Sunt dispus sa incep munca de jos, chiar si in constructii sau transport mobila,
    aia e, că tu oi fi dispus, da' fără autorizație de muncă, de unde? asta încearcă oamenii ăștia să-ți spună. nu îi interesează pe ei ce calificări sau școli ai tu, Pisoi iți spunea doar că dacă ai poți încerca un H1-B

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •