Follow RomanianPortal on Twitter       
Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 259

Thread: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele

Default Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele

Na, ca a trecut vremea si maine Donald isi ia in primire biroul de la Casa Alba, devenind al 45-lea presedinte al Statelor Unite.

Ca sa nu creada cumva ca a scapat de ochiul vigilent al forumistilor, am deschis acest topic unde sa-i urmarim indeaproape activitatea. Unii vor vrea ca acesta sa faca lucruri bune pentru America, altii ("hilaristii") vor vrea ca acesta sa aiba parte de un esec cu surle si trambite.

Personal, cred ca va face treaba buna si va schimba in bine multe aspecte de care multi americani nu-s multumiti momentan. Tot ca parere personala, cred ca va face treaba mai buna decat ar fi facut Clintoneasa, dar asta va fi imposibil de comparat, evident. Pana acum, Donald a schimbat deja unele chestii in bine pe plan economic, chiar daca inca nu si-a luat scaunul in primire.

Ramane de vazut, avem cel putin patru ani sa-l vedem la treaba si sa tragem concluzii.
    Last edited by sorin; 19th January 2017 at 08:05 PM.

Tocmai ma gandeam ieri sa deschid un topic "Twitt-uirile lui Donald".
    Clitoneasa era prapad.."saru'mana yes sir" lua dupa dictare de la Soros si ceilalti ca el.
    Si eu cred ca Donald o sa faca o treaba mai buna per total - nici nu e greu.
    Totodata tre sa fim constienti ca e foarte posibil sa dea si de gard cateva chestii. Speram ca nu prea grave si nu prea multe.
    Cand vine vorba de "afaceri externe" am eu o sugestie cu ce sa inceapa. Anjela must go!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Cica primu' lucru pentru Congres e ca or sa bage o lege sa oblige toate statele la reprocity... io tocma am dat 100 de para si trebuie sa mai dau alt sutar pentru Florida. Deci, se imbunatateste... ca raman cu $200 la tescherea...

The jester takes the throne, wooohoo, happy days !
    Si astia pe aici, care si ei sunt niste cretini, se uita la America si mai ca nu le vine sa creada.
    N-ar fi facut nicio branza baba aia cretina de Hillary dar nici tembelul asta instabil psihic si emotional n-are nicio treaba cu asemenea job, cel mai puternic om din lume nu poate fi asa.
    Cred ca va continua pe aceeasi linie si cand va fi in functie, nu cred ca are vindecare. Daca asa va sta situatia, vin vremuri grele.

totusi sa nu omitem, Liviu Dragnea si Primul Ministru Sorin Grindeanu, au fost invitati oficial la dineul oferit de Trump si la ceremonia de investire de maine, propaganda securisto iohanista deja este in spume... IohAnus unde o fi?

atasez si cateva poze de la dineu.

amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Fiind unul din cei 10 suporteri ai lui Trump in California, Am convingerea ca va fi un președinte bun, ca Va schimba direcția țării (cred ca o luasem prea spre stânga) Si BTW cred ca avem una din cele mai smokin' hot FLOTUS!
    Eu sunt curioasa care vor fi primele decizii pe care le va lua președintele Trump:Taxe, imigrație, joburi?

Smile…It confuses people..!!

Manole, ieczista o explicatie:
    Lui Donald i s-au prezentat deja caracterizarile politicienilor prin lume. A aflat deja ca Ionel e al lor cumparat, marioneta, santajabil pus chiar de ei si cand esti sluga credincioasa nu mai prezinti interes si implicit nu mai primesti respect.
    Plus de asta Donald vorbeste mult si Ionel deloc deci incompatibilitate maxima.
    Apoi il intreaba Donald pe Ionel: - Cate case ai ba Ionele?
    - Shase!!
    Moare Donald de ras, io am 600 ba Ionele!
    Da' pe barba mea nu de la stat! Deci e inadmisibil.

Asadar i-a invitat pe ceilalti baieti noi sa le dea un steak se gandeste la viitor. Nu e deloc prost stati linistiti.
    Gata s-a schimbat puterea, au revoir Obama.
    Baiat educat, vorbesti frumos dar ma asteptam la ceva mai altfel.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

băi mai ca mi-a smuls o lacrimă ceremonia de azi, unde pui ca anul ăsta depun si eu actele de cetătenie...

Cica Iohannis nu a fost invitat la White House de frica sa nu le fure casa cu acte false😂😂😂

băi ăștia, vorbiți ca să nu taceți. credeți carecumva cum că că donny se pune la masă cu orice amărăștean rupt în fund?

păi voi știț cât a fost plate-a-u la pomana asta? un meleon de para, mânca-v-a-ș. păi de un' să aibă Ionel, bâiet sireac și ghinionist banii ăștia? n-a avut nici cel puțin de-un loc mai în fața la inaugurare, ș-ăla costa doar 25k.

divo mamă, beletele alea gratuite îs la mama dreaqului, la coada cozii. dacă vrei să stai în față plătești frate! vorba aia veche românească, obrazu' subțire cu kentuială se ține! gata, a-nțărcat bălaia, s-a zis cu socilaismu' de doi bani a lu' obama sau moș bernie! acuma s-a întors capitalismu' acasă și-n capitalism nimic nu e pe gratis!

btw, l-ați văzut pe Bernie la ședința cu părinții a lu' tanti aia care o să fie ministereasă la educație? n-am timp de ciopârție, săriți direct la 6:50

Last edited by aramis_13; 20th January 2017 at 05:57 PM.
    plecat de-acasă.

Am cazut pe jos de ras cu ursul.
    Nice this America!
    Mersi nea Aramis. Bernie a zis bine nu? Ce coruptie exista bai frate. Ce coruptie in Romania iti vine sa te duci la Ionel sa-i zici: mai ia ba inca 6!
    Bai apropo am citit mai alalteieri doua bucati articole consecutive. Primul zicea ca o fata profesoara 24 ani din Texas a fost condamnata la 10 ani puscarie ca a facut sex cu un elev de 13 ani. Dupa aceea am citit ca Obama inainte sa isi ia boceluta sa se tireze la Hawaii, a gratiat o persoana (de fapt vreo 1,720), zic persoana ca cica a fost barbat acum e shemale samd - se poarta - care a dat vreo 700,000 de documente despre armata cui altcuiva ..wikileaks. Si a fost condamnata pt spionaj si o caruta de alte chestii la multa puscarie.

Si una dupa alta asa m-a pus pe ganduri. Aia face zece ani ca a facut sex cu un pustan. Ailalta e gratiata dupa numai 3 ani pt spionaj de a dat in vileag toata inteligenta armatei americane.
    Va rog sa-mi spune-ti ca nu-s nebun, asta e America?

Bill Watterson

Page 1 of 26 12311 ... LastLast