Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 43 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 427

Subiect: Donald Trump, al 45-lea presedinte al Americii - bune si rele

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post

btw, l-ați văzut pe Bernie la ședința cu părinții a lu' tanti aia care o să fie ministereasă la educație? n-am timp de ciopârție, săriți direct la 6:50

acum sa fim seriosi, avem si noi specimene, chiar mai rau...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

Bradley/Chelsea Manning nu e she, ci e pe cale să devină... pe banii statului și ai armatei, că e primul pușcăriaș căruia i-a fost aprobată o operație de schimbare de sex.

iar ăla n-a fost spionaj, ci a fost wistleblower...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    914
    Putere Rep
    13

Implicit

Jan. 20. 2017 a fost momentu "0" al omenirii dragii mei. America e un concern. Daca timpul vine, Berni o sa aiba la alegerile urmatoare 68 de ani, io ma mut in California si-l votez. Vorbele minte(!) dragi tovarasi forumisti, ascund adevarul si noi poporu, mintit cu televizoru' suntem, zic ei, Dumnezei! (Am terminat afinata aseara;-)))
    Ultima modificare făcută de toni41; 21.01.2017 la 03:19.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    Bradley/Chelsea Manning nu e she, ci e pe cale să devină... pe banii statului și ai armatei, că e primul pușcăriaș căruia i-a fost aprobată o operație de schimbare de sex.

iar ăla n-a fost spionaj, ci a fost wistleblower...
    Cat timp are peruca si se macheaza, e fomeie cu pwla aia e shemale. Daca taie putza atunci e she period. N-a fost spionaj dar pt asta l-a incadrat ..ca asa e acolo daca zici ca vrei sa dai un sut in cur cuiva charge-ul e de teroristic threat.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Radeti voi, glumiti, dar mos Bernie a declarat ca are de gand sa lucreze cu Trump, sa rezolve problemele omenirii. Trump s-a pus deja pe treaba si ca fapte demne de mentionat se pot enumera iesirea SUA din TPP (Trans Pacific Partnership), a "inghetat" angajarile in institutiile federale si azi se intalneste cu capii industriei automobilistice.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

dacă faptele alea demne de menționat or să fie ca alea care le-a făcut cu Carier și Ford... mai bine lipsă!

a ieșit din TPP? merde, ăla e un lucru bun? care era scopul TPP?

"Great thing for the American worker that we just did," Trump said in brief remarks as he signed a notice in the Oval Office.
    haidade. nea Donny are nevoie de cineva să îi explice cât de mult se bazează economia americană pe importurile cinezești... și acum ne-am retras din ceva ce avea ca scop reducerea influenței chinezești în Asia? mda, bun lucru. cum am zis cam ca ăla de la Carier (pentru cine a uitat deja, din alea 1,000 de slujbe salvate de Donny, Carier deja anunțase din primăvară că 400 rămân pe loc. din crestul de 600, 300 sunt R&D, care oricum nu se mutau iar din alea salvate multe se vor pierde datorită automatizării. în schimb Carier s-a ales cu un peșcheș de vreo 6 meleoane, din banii indienilor - se poate să mă fi încurcat pe la cifre, că e încurcat rău...)

a blocat angajările? nu e primul care o face, așa e întotdeauna, până își definește noua administrație politica. numa Donny are nevoie de un ordin prezidential pentru asta...

ia să dea el un decret presidential în care să zică că salariul minim e de $10, $11, $12 etc la oră, în loc de ăia $7.25 minim federali.

iar moș benny e constant în felul de a fi. nimic nou sub soare.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

a, și a mai făcut Donny un lucru bun. a semnat un ordin prin care orice instituție care practică avortul (sau chiar dacă numai îl încurajează) e tăiată de la fonduri federale (cu țintă direct la Planned Parenthood). mai îi țineți minte pe băieții ăia răi care au interzis avortul în România, din cauza cărora au murit sute de mii de femei (după mintea unora...) din cauza avorturilor provocate în medii nemedicale? păi da, da' ăia erau comuniști și prin definiție răi. Donny e din gașca băieților buni...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

io zic așa: uitați-vă la tax return anu' ăsta și la anu'. calculați cât ați salvat datorită măsurilor economice și/sau celor politice introduce de noua administrație (și datorită faptului că vă plătește firma mai mult) comparați costurile medicale de acum (premium, deductible, co-pay, out-of pocket) cu cele de peste un an. dacă ieșiți pe plus, atunci întradevăr Donny știe ce face și atunci jos pălăria, toată stima și respectu'
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

Acuma, io unu-i doresc să îi meargă toate ca unse și să-i iasă tot ce-a promis în campanie... nu de alta, da' ca să mă țin de ”tradiție” în 2 ani schimb mașina și zău că vreau un diesel...

(PS știu că e multipost, da' păsuiți-mă și pe mine o dată...)
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ...a "inghetat" angajarile in institutiile federale si...
    https://www.yahoo.com/news/white-hou...192109239.html

PS well, this is a Britney Spears

(ups, I did it again)
    plecat de-acasă.

Pagina 2 din 43 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •