Follow RomanianPortal on Twitter       
Results 1 to 8 of 8

Thread: Am aplicat pt. Cetatenia us in iulie 2016, inca nu mi-a venit testul/interviul !!!

Default Am aplicat pt. Cetatenia us in iulie 2016, inca nu mi-a venit testul/interviul !!!

LA MULTI ANI 2017 !! PT TOTI ROMANII DE PRETUTINDENI !!

AM SI EU O MICA NELAMURIRE CU PRIVIRE LA INTERVIUL PT CETATENIA US. LOCUIESC LA NEW YORK, PE 15 IULIE 2016 AM TRIMIS APLICATIA ( INAINTE CU 90 ZILE LA IMPLINIREA CELOR 5 ANI DE CAND AM GREEN CARD-UL ) AM PRIMIT PE 25 IULIE O INSTIINTARE CUM CA, DOSARUL MEU ESTE IN PROCESARE IAR PE 22 AUGUST AM FOST LA AMPRENTARE. IAR DE LA AMPRENTARE NIMIC, A TRECUT APROAPE 6 LUNI DE CAND AM TRIMIS APLICATIA , AVETI IDEE CAT DUREAZA PROCESUL PANA LA ACEL TEST/INTERVIU ? VA MULTUMESC FRUMOS . MAI JOS ESTE ACEEASI INFORMATIE CAND IMI VERIFIC CASE STATUS

Fingerprint Appointment Was Scheduled

On August 8, 2016, we scheduled you for a fingerprint appointment and mailed you an appointment notice for Receipt Number NBC*XXX Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your appointment notice by September 7, 2016, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Quote Originally Posted by stantudor View Post
    AM SI EU O MICA NELAMURIRE CU PRIVIRE LA INTERVIUL PT CETATENIA US. LOCUIESC LA NEW YORK, PE 15 IULIE 2016 AM TRIMIS APLICATIA ( INAINTE CU 90 ZILE LA IMPLINIREA CELOR 5 ANI DE CAND AM GREEN CARD-UL ) AM PRIMIT PE 25 IULIE O INSTIINTARE CUM CA, DOSARUL MEU ESTE IN PROCESARE IAR PE 22 AUGUST AM FOST LA AMPRENTARE. IAR DE LA AMPRENTARE NIMIC, A TRECUT APROAPE 6 LUNI DE CAND AM TRIMIS APLICATIA , AVETI IDEE CAT DUREAZA PROCESUL PANA LA ACEL TEST/INTERVIU ? VA MULTUMESC FRUMOS . MAI JOS ESTE ACEEASI INFORMATIE CAND IMI VERIFIC CASE STATUS
    In mod normal, dureaza in medie cam sase luni, dar uneori poate merge si pana la un an.
    https://www.uscis.gov/sites/default/...e/chapter3.pdf

multumesc frumos pt raspuns

Alte pareri de la persoane care au trecut prin aceeasi situatie ??!! Multumesc

Biroul din Albany are un back-log de cel puțin 7 luni...
    plecat de-acasă.

daca sa schimbat administratia de la white house trebuie sa cer o noua bibliografie pt. cele 100 intrebari ??!!

online gasesti update
    de fapt trebuie sa stii numele celor alesi din statul tau

eu sunt in Missouri si am aplicat in noiembrie, am avut biometric in decembrie si in ianuarie interviul

la ny merge foarte greu, inca nu am primit nimic.....