Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Catalin Morosanu, "Moartea din Carpati" la Chicago pe 24 februarie 2016

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit Catalin Morosanu, "Moartea din Carpati" la Chicago pe 24 februarie 2016

Catalin Morosanu, supranumit "Moartea din Carpati", va veni la Chicago pe 24 februarie 2016 pentru un meci de kickbox. Inca nu se stie adversarul, dar intre timp, il vom afla. Mai multe detalii, aici:
    http://www.gsp.ro/sporturi/box/veste...ri-497081.html

Catalin l-a batut pe Anderson Silva (locul 8 mondial acum conform http://www.liverkick.com/.../itemlis...ry/22-rankings), prin decizie unanima si i-a mai batut printre altii pe Carter Williams si Stefan Leko. Detine recordul neegalat inca de 15 victorii consecutive in SuperKombat. A fost catalogat ca cel mai popular luptator in 2011 si 2014 in SuperKombat si a fost finalist K-1 in 2012.
    Are un palmares de 42 de victorii (25 de KO) si 10 nfrangeri.

Informatii mai detaliate, aici:
    https://en.wikipedia.org/wiki/C%C4%8..._Moro%C8%99anu

Simtiti-va liberi sa postati aici orice noutati pe marginea acestui subiect.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.649
    Putere Rep
    23

Implicit

La inceputuri era puternic fizic dar ghiolban, nicio tehnica de niciun fel. Apoi a inceput sa sa evolueze, se vedea clar ca cineva il antreneaza. Acum vreo doi ani cred, s-a plafonat, in momentul asta e in scadere, nu cred ca mai are prea multe de spus.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu-s probleme, shimbam porecla in Gripa din Sinaia.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Eu l-am vazut la Constanta acum vreo trei ani, s-a batut cu un grec. Grecul statea numai in aparare, nu misca nimic, iar Morosanu gesticula prin ring catre spectatori de genul "nu videti oi ca nu vre si si bati?". L-a avertizat arbitrul pe grec pentru pasiv si a fost obligat sa iasa la bataie. Dupa nici juma de minut, grecul era la podea, cu maxilarul rupt. Palesti ghini moldoveanu'.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.649
    Putere Rep
    23

Implicit

nu-mi place stilul lui de lupta, imi place mult full contact-ul dar nu mi-au placut niciodata ghiolbanii. E o placere sa vezi un meci de-al lui Daniel Ghita sau de-al fratilor Stoica, dar baietul asta a reusit sa evolueze doar un picut si gata.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •