Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Emigrare Canada

Data înscrierii
    06.11.2016
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Emigrare Canada

Bună ziua! Am 19 ani și doresc sa emigrez anul viitor în Canada, alături de tatăl meu care are 52 de ani. Eu nu am nicio specializare, însă as dori sa încep munca din primele luni după emigrare. Tatăl meu este electrician și pot spune ca el cunoaște foarte bine aceasta meserie în schimb la el este problema limbii engleze. franceza cunoaște cat sa comunice. Eu cunosc engleza și sunt cu ea la un nivel bunicel pot spune .. Amândoi ne dorim sa începem o nouă viata.. Am nevoie de sfaturi din partea voastră și bune și rele vrem sa știm în ce ne băgăm dacă vrem sa luam aceasta decizie! Noi nu gândim ca acolo vor fi câinii cu covrigi în coada, dar speram sa avem un trai decent.. Amândoi find bărbați putem lucra și overtime, nu ne este frica de munca, dar aici intervine întrebarea "unde am putea lucra?" .. Va rog sa ma sfătuiți în legătură cu tot ce este necesar pt a emigra având în vedere ce am scris mai sus și bineînțeles dacă se poate în aceasta situație. Țin sa menționez ca eu as dori sa fac o facultate dacă as putea sa mai muncesc pe deasupra. Mulțumesc anticipat!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Din pacate nu puteti aplica imreuna ca o familie dar tu poti incerca sa aplici pentru o viza de studii, odata acceptat iti vor da posibilitatea sa lucrezi part time ca sa te intreti, vezi cerinte si instructiuni aici: http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp iar tatal tau avand atat de multa experienta in munca poate incerca sa vina prin noua metoda de recrutare numita Express Entry, info aici: http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •