Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 45

Subiect: Alegeri parlamentare in Romania - 11 Decembrie 2016

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit Alegeri parlamentare in Romania - 11 Decembrie 2016

Alegerile parlamentare din Romania de anul acesta, vor avea loc pe 11 decembrie.
    Alegerile din 2016 vor fi diferite fata de cele din 2012 si 2008. In 24 februarie 2015 Comisia de Cod Electoral a decis revenirea la votul pe lista si renuntarea la sistemul de vot uninominal folosit in ultimele doua alegeri legislative.

Informatii in legatura cu procedeul de votare in diaspora, sectii de votare, etc., aici:
    https://www.mae.ro/parlamentare-2016

Sa vedem daca tembelizarea Romaniei de catre electoratyl PSD va continua, sau se trezeste lumea.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

e lasa ca se desteapta si pune premier pe unul care nu e ales, cam asa e democratia in Ro acum, nu e bine ce votezi, e bine ce zice Iohannis si Codruta, nu stiu de ce dar am o presimtire ca PSD-ul va castiga alegerile si anul asta... minim 35-40%

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    .. nu stiu de ce dar am o presimtire ca PSD-ul va castiga alegerile si anul asta... minim 35-40%
    Ohooo fara probleme man. Daca am putea da timpul inapoi, ar iesii Viorel acum presedinte cu peste 70%.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Daca iese PSD-ul, e din cauza ca multi dintre cei care nu au nevoie de mic sau bere sa voteze, stau acasa.

Gigi, astea nu-s alegeri cu viorei, ionei si klausi, alea-s din 5 in 5 ani.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Stiu bre, doar ziceam asa prin absurd daca era acum.
    Foarte bine, sa stea acasa ca la referendum.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Daca iese PSD-ul, e din cauza ca multi dintre cei care nu au nevoie de mic sau bere sa voteze, stau acasa.
    asta e bine, cum era lozinca de spalat creierii "politicienii-s corupti, sa reformam clasa politica" bla bla bla.

din cand in cand mai scriam si eu cate un comentariu in limita bunului simt pe pagina lui Iohannis, am fost banat ca i-am zis unei cucoane ca nu presedintele pune premierul ci majoritatea parlamentara 👍
    toate comentariile sunt gen: mandru de presedintele meu, cel mai serios presedinte, starpiti coruptia, etc, mai ca-mi vine sa vomit, cu toata propaganda securista o sa o suga rau de la PSD...
    iar PNL daca prin absurd face majoritatea parlamentara nu-l va pune pe Ciolos prim ministru, se asociaza cu imaginea lui care din cate am inteles Ciolos nu si-a dat acordul ca moaca lui sa fie pe panourile electorale, ca-n filmele alea cu prosti😂

unde in lume intr-o tara democrata s-a mai pomenit asa ceva?😂

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Ciolos zicea ca VVP taia panglici inainte de alegeri, cand ce sa vezi si el face la fel, chiar mai penibil decat toti la un loc, 10 insi se inghesuie sa taie o planglica la deschiderea unui nou institut, aproape ca-mi vine sa vomit.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    914
    Putere Rep
    13

Implicit

😀😂😃😄 faină poza meștere Manolică.
    Da Ciolos e baiat fain? L-am vazut la odata la televizor si-mi pare serios. Are si o față ascunsă, interese meschine etc. ?

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Da Ciolos e baiat fain? L-am vazut la odata la televizor si-mi pare serios. Are si o față ascunsă, interese meschine etc. ?
    Azi, Ciolosica a cam dat cu micii'n fasolica! ...mai pare baiat fain in fata romanilor?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

am vazut si eu, astia de la peneleu parca nu vor sa castige alegerile...

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •