Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Sunt singurul roman in San Pedro in LA?

Data înscrierii
    20.09.2016
    Locație
    Los Angeles
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Sunt singurul roman in San Pedro in LA?

M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut cel mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Mai sunt ceva romani aici? Stiu ca sunt comunitati in Long Beach, OC, si peste tot in restul LA, dar sunt chiar curios daca mai locuiesc ceva compatrioti pe langa zip code 90731
    Ultima modificare făcută de FaraUraInFigura; 20.09.2016 la 18:14.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de FaraUraInFigura Vezi post
    M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut ce mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Mai sunt ceva romani aici? Stiu ca sunt comunitati in Long Beach, OC, si peste tot in restul LA, dar sunt chiar curios daca mai locuiesc ceva compatrioti pe langa zip code 90731
    Romanii sunt raspanditi pe toata aria LA-ului! ...si tinuturile adiacente, OC, SBC, RC, VC, KC
    Daca tot esti nou p-aici si ai intrebari ...posteaza aici!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    20.09.2016
    Locație
    Los Angeles
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

super, am o intrebare: ce restaurante/magazine romanesti recomanzi prin zona?
    m-am mutat aici din FL acum o luna..

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Personal nu stau in apropiere de SP doar am vizitat oarecum zona! ...mai mult atractiile!
    Restaurante romanesti nu prea sunt sau nu le stiu eu pt ca nu am prea mare atractie! ...dar ce stiu, e ca sunt doua, Dunarea in Anaheim OC si Mignon in LA ...unde am fost cu ceva ani in urma!
    Magazine romanesti, banuiesc ca te referi la unde poti gasi produse romanesti! ...ce stiu si-ti recomand e Jons in Van Nuys unde gasesti produse europene si romanesti! ...dar sunt si cateva mici magazine in OC.

Edit: ...am verificat site of Mignon si se pare ca nu mai e ce stiam eu! ...deci nu cu specific romanesc! ...sorry!
    Dunarea site: http://www.dunarea.us/
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 20.09.2016 la 19:07.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    20.09.2016
    Locație
    Los Angeles
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Dunarea suna misto, mersi.

Doar pt ca imi place salata de vinete si eu nu stiu sa o fac..

Data înscrierii
    07.02.2017
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de FaraUraInFigura Vezi post
    M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut cel mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Cat e de ieftina chiria, si cum e casa/apartamentul?

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •