Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 50

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2016-2017

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...cu Ducks!
    Pe dracu', ca voi si ratoii va urati la sange. Cauta alta echipa, ca nu tine vrajeala.
    Ai mei si ai tai joaca sambata, in ultima etapa de campionat, in meci fara absolut nici o miza, pentru ca nici una din echipe nu mai poate schimba nimic, in cazul in care castiga. Prevad in meci anost, total contrar meciurilor din alti ani dintre aceste doua echipe.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit

...bre! ...cred ca dupa sezonu' asta, Sutter ori se intoarce la voi in Chicago ori la "iel" in Canada sa se reprofileze pe alte "oportunitati"!

Cert este ca in LA a realizat performante remarcante ...ce alti predecesori n-au reusit, chiar si cu hocheisti de mare renume!
    Oops! Aruncati ca doua masele stricate, desi au castigat singurele doua Stanley Cups din istoria clubului.
    "Coach Darryl Sutter and general manager Dean Lombardi were the Los Angeles Kings' leaders during the best years of the franchise's mostly ordinary history.
    When they couldn't replicate that success over the past three seasons, not even their Stanley Cup pedigree could keep their jobs secure.
    The Kings fired Sutter and Lombardi on Monday, abruptly dropping the duo that led the franchise to its only two NHL championships."

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit NHL Stanley Cup Playoffs 2017 - first round

Eastern Conference
    Washington Capitals vs. Toronto Maple Leafs
    Pittsburgh Penguins vs. Columbus Blue Jackets
    Montreal Canadiens vs. New York Rangers
    Ottawa Senators vs. Boston Bruins

Western Conference

Chicago Blackhawks vs. Nashville Predators
    Minnesota Wild vs. St. Louis Blues
    Anaheim Ducks vs. Calgary Flames
    Edmonton Oilers vs. San Jose Sharks

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.213
    Putere Rep
    38

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Eastern Conference
    Washington Capitals vs. Toronto Maple Leafs
    Pittsburgh Penguins vs. Columbus Blue Jackets
    Montreal Canadiens vs. New York Rangers
    Ottawa Senators vs. Boston Bruins

Western Conference

Chicago Blackhawks vs. Nashville Predators
    Minnesota Wild vs. St. Louis Blues
    Anaheim Ducks vs. Calgary Flames
    Edmonton Oilers vs. San Jose Sharks
    ...acu' ca "iesti" super-excitat de "evenimente" ...tine-ne la current cu detalii ..."adicatelea" ...schedule, scoruri, noutati, etc.
    ...ca io o sa ma "deplasez putin prin Japonia"!

p.s. Hai! Ducks!

p.s.2 ...sincer nu am fost la current cu "aruncarea celor doua masele stricate" la care faci referire ...dar sincer regret asta, dar asa se intampla frecvent in sporturile profesioniste (si nu nuamai!)
    ...in optica "patronilor" nu e vina jucatorilor ca au slabe performante ci, a celor care antreneaza/conduc clubul! ....BS!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit

...acu' ca "iesti" super-excitat de "evenimente" ...tine-ne la current cu detalii ..."adicatelea" ...schedule, scoruri, noutati, etc.
    ...ca io o sa ma "deplasez putin prin Japonia"!
    Da, te pomenesti ca in Japonia siteul nhl.com e interzis.
    p.s. Hai! Ducks!
    Bafta ratoilor tai, dar si mai multa bafta la "indienii" mei!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.213
    Putere Rep
    38

Implicit

Da, te pomenesti ca in Japonia siteul nhl.com e interzis.
    Bai! ...acolo nu ie Santa Barbara! ...diferenta de fus orar e de fo' +9 ore de LA! ...esti dus rau la bibilica!

Bafta ratoilor tai, dar si mai multa bafta la "indienii" mei!
    ...nu's ratoii mei!, dar tind sa fiu colateral cu "localnicii din zona" decat cu "rivalii de pe alte meleguri!"

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit

Bai! ...acolo nu ie Santa Barbara! ...diferenta de fus orar e de fo' +9 ore de LA! ...esti dus rau la bibilica!
    Ori ai confundat zeama de muraturi cu altceva, ori esti dus cu pluta. Poa' sa fie si 15 ore, ca rezultatele le poti citi online, ori le scriu eu, ori NHL-ul.
    ...nu's ratoii mei!, dar tind sa fiu colateral cu "localnicii din zona" decat cu "rivalii de pe alte meleguri!"
    Las-o jos, ca macane, tii tu cu ratoii, cum tin eu cu localnicii de la St. Louis, sau Minnesota.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit NHL Playoffs 2017 first round

Situatia dupa 3 meciuri de caciula:

Eastern Conference
    Washington Capitals 1-2 Toronto Maple Leafs (mare surpriza deocamdata)
    Pittsburgh Penguins 3-0 Columbus Blue Jackets
    Montreal Canadiens 2-1 New York Rangers
    Ottawa Senators 2-1 Boston Bruins

Western Conference
    Chicago Blackhawks 0-3 Nashville Predators (probabil cea mai mare surpriza de pana acum)
    Minnesota Wild 0-3 St. Louis Blues (surpriza si asta)
    Anaheim Ducks 3-0 Calgary Flames
    Edmonton Oilers 2-1 San Jose Sharks

Ai mei "indieni" sunt pe butuci, la un pas de eliminare, dupa ce Vegasul ii daduse ca favoriti la castigarea cupei!!! Mai au sansa de a castiga 4 meciuri la rand si sa se salveze, dar aceasta sansa este foarte, foarte subtire. Dar pana nu castiga Nasville meciul 4, nu e gata si voi continua sa sper.

O alta mare surpriza este ca Toronto conduce pe Washington cu 2-1, orice fiind posibil. In rest, surprize si nu prea.

Rezultatele de pana acum dovedesc zicala NHL-ista, ca in playoffs nu conteaza absoulut deloc rezultatele din sezonul normal, pentru playofful este "un alt animal". Preventiv, incep sa-mi lustruiesc crosele de golf, in caz ca ai mei pierd si meciul 4 si o termina cu sezonul asta. Ar fi o mare dezamagire, dupa ce au castigat 3 Stanley Cups in 6 ani, sa fie eliminati din primul tur de playoffs pentru al doilea an consecutiv, dar asta e frumusetea NHL-ului, orice este posibil.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.213
    Putere Rep
    38

Implicit

Western Conference
    Chicago Blackhawks 0-3 Nashville Predators (probabil cea mai mare surpriza de pana acum)

Ai mei "indieni" sunt pe butuci, la un pas de eliminare, dupa ce Vegasul ii daduse ca favoriti la castigarea cupei!!! Mai au sansa de a castiga 4 meciuri la rand si sa se salveze, dar aceasta sansa este foarte, foarte subtire. Dar pana nu castiga Nasville meciul 4, nu e gata si voi continua sa sper.
    ...cine-i Vegasul?
    ...sti vorba aia romaneasca? ...sper' mata ...dar speri dejaba!

O alta mare surpriza este ca Toronto conduce pe Washington cu 2-1, orice fiind posibil. In rest, surprize si nu prea.

Rezultatele de pana acum dovedesc zicala NHL-ista, ca in playoffs nu conteaza absoulut deloc rezultatele din sezonul normal, pentru playofful este "un alt animal". Preventiv, incep sa-mi lustruiesc crosele de golf, in caz ca ai mei pierd si meciul 4 si o termina cu sezonul asta. Ar fi o mare dezamagire, dupa ce au castigat 3 Stanley Cups in 6 ani, sa fie eliminati din primul tur de playoffs pentru al doilea an consecutiv, dar asta e frumusetea NHL-ului, orice este posibil.
    ...bine ca nu consideri surpriza ca Ducks e prima echipa calificata in turul urmator cu 4-0!
    ...dezamagire pentru cine?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.358
    Putere Rep
    10

Implicit NHL Playoffs Second round 2017

East
    NY Rangers - Ottawa
    Pitsburgh - Washington