Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate 41 la 50 din 50

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2016-2017

Data înscrierii
    14.10.2015
    Posturi
    115
    Putere Rep
    5

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    East
    NY Rangers - Ottawa
    Pitsburgh - Washington

West
    Edmonton - Anaheim
    Nashville - St. Louis
    LOL ce a luat-o dinastia din Chicago...
    Chicago (locul 1) vs Nashville (locul 8) 0 - 4
    sweep fara drept de apel al locului 8 f rusinoasa infrangere cand multi o dadeau favorita la cupa pe Chicago.
    cred ca nu s-a mai intamplat in istorie asa rusine mare sa o iei cu 4-0 de la locul 8 in turul 1.

Washington a trecut mai greu decat arata scorul 4-2 de Toronto canadienii sunt f aiurea. Toronto nu mai facuse play-off de 10 ani mi se pare si cred ca si bebelusii din fasa ii aduc la meciuri...
    ce am ras de atitudinea lor cred ca au o problema sa ii invete sa fie pozitivi astia si cand iau bataie la fundul gol spun ca ce bine e ca le maseaza bucile...LOL ce dumb asa ii educa societatea
    comentarii la meciuri si forumuri sunt la http://hfboards.hockeysfuture.com/

runda a 2-a e marea finala meciul meciurilor Washington - Pittsburg care in loc sa fie finala din est datorita formatului facut de mafia din NHL ca sa faciliteze accesul echipelor canadiene la play-off face ca cele mai bune 2 echipe din toata liga sa se elimine in runda a 2-a.
    bine ca au iesit Montreal si Toronto ehipele nefuserite imi pare rau ca a mai ramas Ottawa dar ii scoate New York sper.

in West sun fan ratoii sper la fel sa ii scoata pe candienii din edmonton care la fel si-o cam iau in cap.

Nashville cred ca va castiga westul.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de RoMan Vezi post
    LOL ce a luat-o dinastia din Chicago...
    Chicago (locul 1) vs Nashville (locul 8) 0 - 4
    sweep fara drept de apel al locului 8 f rusinoasa infrangere cand multi o dadeau favorita la cupa pe Chicago.
    cred ca nu s-a mai intamplat in istorie asa rusine mare sa o iei cu 4-0 de la locul 8 in turul 1.
    Shit happens dude, in asta consta frumusetea playoff-ului. Asa s-a intamplat si cu Caps-ii tai anul trecut, cand visau la Stanley Cup, dar au reusit sa iasa repejor din carti. Sa-i vedem anul asta, ca-s mereu favoriti, dar niciodata nu trec linia de sosire, ca si St. Louis, sau San Jose.

Data înscrierii
    14.10.2015
    Posturi
    115
    Putere Rep
    5

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Shit happens dude, in asta consta frumusetea playoff-ului. Asa s-a intamplat si cu Caps-ii tai anul trecut, cand visau la Stanley Cup, dar au reusit sa iasa repejor din carti. Sa-i vedem anul asta, ca-s mereu favoriti, dar niciodata nu trec linia de sosire, ca si St. Louis, sau San Jose.
    lucrurile sunt absolut diferite...anul trecut ambele echipe veneau din dizivia Metro cea mai tare din NHL
    Caps locul 1 si Penguins locul 2
    http://www.espn.com/nhl/standings/_/year/2016
    deci nu e nimic rusinos ca locul 2 a batut locul 1 cu 4-2 in runda a 2 a , repet runda a 2-a.
    Penguins a luat Staneley Cup apoi zic eu absolut meritat.

se repeta lucrurile si anul asta exact la fel sa vedem ce va vedea meciul meciurilor Capitals Penguins in exact aceeasi situatie, runda a 2-a, locul 1 si locul 2 din Metro cine castiga aici se zice ca ia Stanley Cup

dar dinastia a luat bataie in runda 1 de la locul 8 cu 4-0. cred ca e caz unic in istorie.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

...am vazut si eu pe net "performanta indienilor" dar n-am vrut sa-l catranesc pe sorin mai mult decat e ...cu comentariile mele!
    ...mi se pare ciudat (daca nu ridicol) ca indienii sa dea doar 3 goluri in 4 meciuri!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

S-a ales o vreme. Am ajuns si la finalele de est si vest, inainte de marea finala. Ciudate combinatii anul asta, nu stiu cati ar fi pariat
    pe Nashville si Ottawa sa ajunga aici, dar asta e farmecul Stanley Cup, ca e foarte greu sa prezici cine castiga.

In est, ma asteptam sa ramana Rangers si Capitals, dar a fost tocmai invers. Dintre cele doua echipe (sorry RoMan), Capitals si-au
    consolidat cu brio pozitia fruntasa de "chokers", ratand finala de est, ca sa nu mai spunem finala mare si eventual castigarea Stanley Cup. Cu alte cuvinte, s-au nascut genii, dar vor muri tinere sperante, ajungand doar sa viseze la o cupa, ca si St. Louis, care poate completa podiumul de "chockers".

In vest, ma bucur ca St. Louis au luat bataie, dar as fi vrut Edmontonul sa bata pe Anaheim, care pana anul asta nu reusisera sa castiga acasa un meci 7.

Posibil sa fie o mare surpriza si sa castige Nashville cupa anul asta, dar totul este imprevizibil. Acum, pe primul pe lista mea de "sa ia bataie" e Pittsburgh, desi nu stiu daca Ottawa ii poate rezolva.
    Vizionare placuta in continuare!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit Stanley Cup Playoffs Conference Finals schedule

Pittsburgh Penguins vs. Ottawa Senators
    Anaheim Ducks vs. Nashville Predators

EASTERN CONFERENCE
    Pittsburgh Penguins vs. Ottawa Senators
    Saturday, May 13, 7pm: Senators @ Penguins | NBC, Sportsnet, CBC, TVA Sports
    Monday, May 15, 8pm: Senators @ Penguins | NBCSN, CBC, TVA Sports
    Wednesday, May 17, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
    Friday, May 19, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
    *Sunday, May 21, 3pm: Senators @ Penguins | NBC, CBC, TVA Sports
    *Tuesday, May 23, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
    *Thursday, May 25, 8pm: Senators @ Penguins | NBCSN, CBC, TVA Sports

WESTERN CONFERENCE
    Anaheim Ducks vs. Nashville Predators
    Friday, May 12, 9pm: Predators @ Ducks | NBCSN, CBC, TVA Sports
    Sunday, May 14, 7:30pm: Predators @ Ducks | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
    Tuesday, May 16, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, Sportsnet, CBC, TVA Sports
    Thursday, May 18, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, CBC, TVA Sports
    *Saturday, May 20, 7:15pm: Predators @ Ducks | NBC, CBC, TVA Sports
    *Monday, May 22, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, CBC, TVA Sports
    *Wednesday, May 24, 9pm: Predators @ Ducks | NBCSN, CBC, TVA Sports

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Go Ducks!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

S-au dus si Ducks!
    ...cert e ca cupa ramane iar in US!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...cert e ca cupa ramane iar in US!
    Sincer, as fi vrut sa se duca in Canada anul asta, nu am la ficati pe niciuna dintre finaliste.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Si iata ca dupa 19 ani, Pinguinii reusesc un "repeat", castigand SC pentru al doilea an consecutive, dupa ce i-au furat pe Nashville de un gol absolut corect, intr-un meci decisiv.

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •