Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 28 din 28

Subiect: Quo vadis UE ?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.357
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    sefii de guvern ai comunitatii europene iau hotariri decisive privitor la soarta europei...
    mai iaște numa o țârucă...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.611
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    sefii de guvern ai comunitatii europene iau hotariri decisive privitor la soarta europei.
    imi place sa vad ca toti participantii sunt spalati si imbracati conform etichetei . se pupa si se imbratiseaza fara sa se tina cont de rasa religie sau orientarea sexuala. arata toti foarte multumiti,ca dupa o nastere cu complicatii sau dupa o partida de sex anal.

https://www.dw.com/de/eu-gipfel-migr...xit/a-44457298

am gasit un clip care arata cum a transformat migratiunea Birminghamul. interesanta altercatie la min 18.

Etnic Birmingham e o buda de oras, bleah. Pacat de el. Daca iau vreun job acolo numai tarif de Hostile Environment.

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.323
    Putere Rep
    29

Implicit

Pentru mine ca locuitor in Canada, imi e greu sa pricep, sa diger politica multiculturalista din Europa. Asta e o politica de sinucidere culturala, populatiile straine din Africa, Maghreb sau Orientul Mijlociu, vin cu un bagaj cultural religios ce nu are nici o legatura cu civilizatia europeana si originea ei iudeo-crestina. In final, datorita emigratiei masive si ratei natalitatii net superioare, aceste populatii isi vor impune religia si cultura. Ma consider un om cu sansa ca nu am sa vad cand se va realiza asta, nu voi mai trai 30, 40 de ani cand estimez ca Europa isi va pierde indentitatea culturala si religioasa.
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de christianT Vezi post
    Pentru mine ca locuitor in Canada, imi e greu sa pricep, sa diger politica multiculturalista din Europa. Asta e o politica de sinucidere culturala, populatiile straine din Africa, Maghreb sau Orientul Mijlociu, vin cu un bagaj cultural religios ce nu are nici o legatura cu civilizatia europeana si originea ei iudeo-crestina. In final, datorita emigratiei masive si ratei natalitatii net superioare, aceste populatii isi vor impune religia si cultura. Ma consider un om cu sansa ca nu am sa vad cand se va realiza asta, nu voi mai trai 30, 40 de ani cand estimez ca Europa isi va pierde indentitatea culturala si religioasa.
    Bre nea Cristi. De acord, nimic de zis. Dar acelasi lucru se intampla si in Canada de multa vreme cu politica multiculturalista si nu te deranjeaza. Bine voi ii primiti mai spalati pe dinti dar tot cu turbane pe cap ii vezi pe strada si tot o societate multiculturala este. Pe pariu ca sunteti mult mai avansati deja ca UE la multiculturalism. Acolo lumea e un pic mai putin rasista si nimeni nu da o coada de soarece de unde vii in definitiv. Aici fenomenul e inca in fasa, mult mai mult rasism si reticenta. Sunteti pe locul 9 in lume la numarul de emigranti ce-i primiti. Nu stiu cate tari europene sunt in cele 8 dinaintea Canadei.

Ghinionul Europei e ca e aproape de Africa si Orientul Mijlociu si nu o desparte vreun ocean ca pe voi. Asta este situatia, peste tot are loc globalizarea. Cica sunt 4.4 milioane de romani ce traiesc in UE dar in afara Romaniei. Campioni de departe, ridicol de mult. Ce sa faca, pe noi sa ne primeasca si pe altii sa-i impuste la granitza?
    Amu' io stiu cum gandesti, nici eu nu as primii decat pe cine vreau ..femei inalte de minim 175cm, maxim 35 de ani cu cracii lungi si caractere fine. Dar nu e dupa noi.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.357
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ...femei inalte de minim 175cm, maxim 35 de ani cu cracii lungi si caractere fine. Dar nu e dupa noi.
    blonde sau...?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

este bine ca inca ne putem permite sa glumim. totusi ma ingrijoreaza ca tot mai des apare la stiri relatari despre violuri si crime.
    imi aduc aminte ca am avut prieteni care au asteptat 10 ani sa primeasca cetatenia germana. la fel si cu azilul,era foarte greu sa il primesti.
    nimeni nu poate sa spuna cu exactitate cati emigranti au venit in ultimii 3-4 ani,pentru-ca guvernul nu vrea sa se stie adevarul.
    solutia la rezolvarea problemei cu emigrarea,au gasit-o italienii. vapoarele cu refugiati pot sa vada porturile Italiei numai de pe cartile postale.

https://www.berliner-kurier.de/news/...tmasslicher-ta

https://politikstube.com/acht-junge-...-handy-gefilmt

https://www.google.de/search?source=....0.ucQuhFwSk9s

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.051
    Putere Rep
    32

Implicit

Ce sa facem bre Fidele, macar haz de necaz.
    Singurele griji in privinta asta si despre cum va arata viitorul mi le fac pentru copii, pt mine deloc.
    Cand devine insuportabil si periculos de trait, stiu io un loc unde nu emigreaza nici picior de apasi. O cabanutza undeva ferit de tiganie, probleme si lume proasta si aia e.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Cand devine insuportabil si periculos de trait, stiu io un loc unde nu emigreaza nici picior de apasi. O cabanutza undeva ferit de tiganie, probleme si lume proasta si aia e.
    Gigi, sign me up, sau macar pe lista de asteptare.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •