Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 73

Subiect: Marea Britanie out din UE - timpul va demonstra daca iesirea UK din UE e buna sau nu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Marea Britanie out din UE - timpul va demonstra daca iesirea UK din UE e buna sau nu

Marea Britanie (UK) tocmai a decis parasirea Uniunii Europene, in urma votului la referendum. 52.9% din votanti au ales ca Marea Britanie sa iasa din UE. Deocamdata sunt doar speculatii ca va fi mai bine sau mai rau, dar asta ramane de vazut. In afara de cum ii va merge Marii Britanii din punct de vedere economic, pe noi ne intereseaza si mai mult chiar, ce se va intampla cu cele cateva sute de mii de romani care muncesc si traiesc in Marea Britanie.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

pana acum singura grija de la autoritati este ca: cine va mai trimite bani acasa? 😂😂😂

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

"si-au luat tara inapoi" numai ca de data asta au votat pentru iesire majoritatea mosilor si babelor, la noi batranii sunt numiti comunisti, Iliescu pesedeu, la ei cum sunt numiti? 😄

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    numai ca de data asta au votat pentru iesire majoritatea mosilor si babelor 
    Da de unde stii tu bre, ca au votat mosi si babe? Ai facut sondaje? Eu cred ca britii s-au saturat sa joace cum le canta altii si prefera sa-si astearna patul singuri. Nu ar fi o mare surpriza daca si alte tari ii vor urma. Uniunea Europeana se clatina si din cauza ca unii cu OOle mai mari iau decizii, iar apoi le baga pe gat la astia mai mici cu forta ce trebuie sa faca.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

au facut altii sondaje.

Ultima modificare făcută de manolica1; 24.06.2016 la 09:21.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Situatie e praf, ce cacat sa mai ramana de vazut ?...Au votat cretinoizii cu mintea incetosata de naluciri imperiale, s-au impuscat in picior la un mod unic in istoria umanitatii...Din partea mea macar sa se fi impuscat in cap, ma pis pe ei, dar ne trag la fund si pe noi astia care muncim si platim taxe ca idiotii pe aici si care vrem sa facem ceva cu viata noastra. Aproape sigur ca nu ne vor da afara, daca nu din alte motive, macar pt ca zboara si 1,2 milioane de britanici care traiesc in UE, dar de asta ma doare drept in cur pt ca economia va fi atat de grav lovita si climatul socio-economic va fi atat de toxic incat n-o sa mai vrea nici dracu sa stea aici.
    Urmeaza nenorociri mari, Londra nici nu vrea sa auda de iesirea din UE, de Scotia nici nu mai vorbim, Sinn Fein a anuntat deja ca administratia britanica si-a pierdut dreptul de a mai reprezenta cetatenii din Irlanda de Nord.
    Eu unul chiar ma simteam bine aici, imi placea, eram hotarat ca in vreo doi ani cand imi venea sorocul sa aplic pt cetatenia britanica, asa cum cetatenia americana nu m-a interesat in niciun fel, sa fiu cetatean britanic, supus al Coroanei Britanice mi se parea o chestie.
    Avand in vedere ce s-a intamplat in ziua asta in veci blestemata, am renuntat la orice planuri aici, ma pis pe ea de tara, am terminat-o cu ea.
    Daca asa arata in ziua de azi marea britanie, a carei soarta este determinata de o gloata cretina, xenofoba, plina de venin si cu mentalitate de insular retardat, eu nu vreau sa mai am de a face cu ea. Marea Britanie cea mandra, puternica, prospera, toleranta si deschisa din toate punctele de vedere a murit astazi.
    Locul i-a fost luat de o trista caricatura, grotesca si inecata in propriul venin
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

deci cum asa ceva?😂😂😂

The british are frantically Googling what the E.U. is, hours after voting to leave it
    https://www.washingtonpost.com/news/...g-to-leave-it/

pana la urma o sa fie bine, 300k de romani se vor intoarce in Ro mai ales acum cand si-au luat(m..e) tara inapoi 😄👍
    Ultima modificare făcută de manolica1; 24.06.2016 la 14:59.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

cum comentati rezultatul referendumului?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    pana la urma o sa fie bine, 300k de romani se vor intoarce in Ro mai ales acum cand si-au luat(m..e) tara inapoi ����
    Chiar crezi ca e momentul sa faci misto de 300.000 de romani care muncesc pe branci aici si platesc taxe din greu ? Fa cumva si tine-ti caterinca pt tine ca n-are nimeni rabdare cu labarii dintr-astea in clipa de fata.

Ma indoiesc ca cineva va indrazni sa dea afara cateva milioane de platitori de taxe, ca atunci ar zbura si cele 1,2 mil de britanici din UE, dar daca economia se va **** in halul in care o va face, pt ce pastele ma-siisa mai stea oamenii aici ?

fix quote, Pisoi
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 24.06.2016 la 18:09.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

relax amigo, ce te aprinzi asa, acum nu e bine in Ro sau ce?
    tatelu ionanis ne asigura ca Ro nu e afectata...
    citez:
    Klaus Iohannis a mai spus că a primit asigurări de la premierul Dacian Cioloș că impactul Brexitului asupra economiei românești nu e mare și nici nu e motiv de îngrijorare.
    ”Am solicitat și primit informații de la guvernatorul BNR ca impactul asupra monedei nationale e mic și gestionabil. Leul nu va avea probleme, ne-a asigurat guvernatorul BNR”, a mai spus Iohannis.

mai era un tampit care zicea: Ro refuza sa intre in criza.
    Ultima modificare făcută de manolica1; 24.06.2016 la 16:28.

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •