Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate 71 la 73 din 73

Subiect: Marea Britanie out din UE - timpul va demonstra daca iesirea UK din UE e buna sau nu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit Lira sterlina la maximul ultimelor doua saptamani dupa anuntul Bancii Angliei

Iata ca incep sa se aseze lucrurile.
    Lira sterlina a crescut imediat joi după anuntul Bancii Angliei, care a pastrat dobanda de referinta la acelaşi nivel de 0,5%. Lira a castigat teren in raport cu principalele 16 valute, atingand cel mai ridicat nivel fata de dolar din ultimele doua saptamani.

Lira sterlina a urcat cu 1,29% în raport cu dolarul, la 1,3311 dolari/lira.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.280
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Iata ca incep sa se aseze lucrurile.
    Lira sterlina a crescut imediat joi după anuntul Bancii Angliei, care a pastrat dobanda de referinta la acelaşi nivel de 0,5%. Lira a castigat teren in raport cu principalele 16 valute, atingand cel mai ridicat nivel fata de dolar din ultimele doua saptamani.

Lira sterlina a urcat cu 1,29% în raport cu dolarul, la 1,3311 dolari/lira.
    din punct de vedere al poporului au facut bine ca au iesit din comunitate. poate ca asa au o sansa sa isi pastreze identitatea nationala. nu cred ca le era frica de invazia celor di europa de rasarit,ci de hoardele de africani,pakistani,afgani,etc.
    anul trecut ne ametea guvernul merkel ca vor venii cel mult 800000 de emigranti. de fapt au venit 2,14 milioane. astazi au anuntat la tv. adica la NTV scria jos unde apar ultimele evenimente. am sa urmaresc daca o sa pomeneasca vreun post cifra asta.mai mult ca sigur ca vor tacea cu totii ca porcul in cucuruz.

credeam ca numai Angela este idioata,daca aveti in engleza cuvintarea lui Sarkozy la Palaiseau din 17 Dec 2008 o sa ajungeti la concluzia ca Victor Orban si Putin trebuie declarati profeti. eu am sa imi fac un medalion pe care o sa-l port la gat si am sa pun fotografia lor acolo. va sfatuiesc si pe voi sa o faceti.poate o sa ajute urmasii vostrii cu trasaturi africane sa va inteleaga si sa va ierte .

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.660
    Putere Rep
    23

Implicit

Patrie este una, restul sunt doar tari.

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Taguri pentru acest subiect