Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 16

Subiect: Club

Data înscrierii
    17.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    306
    Putere Rep
    15

Implicit

V-as ruga sa imi spuneti si mie o adresa a unui club din Michigan si aproape de Belleville(cer cam multe[img]smileys/smiley4.gif[/img])unde merg mai multi romani,daca se poate adresa exacta deoarece numai acuma mi-am luat permisul si nu stiu decat sa merg de acasa la servici si de la serviciu,acasa deci daca mi-ati putea spune adresa exacta ar fi foarte bine.

Adresa unei Biserici Ortodoxe,daca se poate tot asa de exacta(fortez nota acuma cred[img]smileys/smiley36.gif[/img]).

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Forypac, na ca te-am prescurtat, unlucru pe care multi noi veniti nu-l aplica nefiind obisnuiti in Romania: Citeste cartea de telefon. Acolo gasesti multe info. despre locul unde te afli, despre loco gov, state and federal. Acolo gasesti cluburi unde poti suna si sa intrebi cu ce se lauda.

In MI sint multe biserici ortodoxe, si in trecut pe forum le-am listat, deasemenea Sorin le are listate pe undeva la inceput. Habar nu am unde se afla acest Belleville, zip code....., dar trebuie sa fie o carte de telefon locala yellow pages si white pages.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Tupac, mergi pe linkul asta si vezi daca gasesti vreo biserica pe aproape de tine:
    http://www.romanian-portal.com/us/ro...tate.asp?id=29

Barurile din zona ta din pacate nu le cunosc, dar sper sa-ti indrume pasii altcineva.

Data înscrierii
    17.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    306
    Putere Rep
    15

Implicit

Multumesc mult!!!

Data înscrierii
    04.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    148
    Putere Rep
    14

Implicit

De ce nu scrii toate aste la topicul cu Detroit area, ca sa fi mai direct la sursa si sa nu incarcam "discutiile generale" cu chestiuni locale? Oricum, iti sugerez la fel sa cauti o biserica romaneasca (www.ro-am.net/index.php?page=churches), ca acolo aflii mai multe, inclusiv despre distractii. Take care[img]smileys/smiley102.gif[/img]!
    Don't take life so seriously... It's not permanent!

Data înscrierii
    17.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    306
    Putere Rep
    15

Implicit

Dar in yellow pages,nu scrie daca merg romani in clubul acela si sa suni sa intrebi mi s-ar pare stupid.

Sorin nu muti te rog topicul,la forumul cu Detroit

Mersi

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Hei, Forypac incearca macar o data dar nu la ora de virf si vei fi surprins cite amanunte iti vor da despre ei, deasemenea nu cred ca vor ezita ptr onoarea clubului sa-ti spuna numele altor cluburi care satisfac cerintele tale. Ei trebuie sa stie ce face competitia si un client in plus or minus nu conteaza la casa mare care tine la nume.

Data înscrierii
    04.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    148
    Putere Rep
    14

Implicit

Din cate stiu (si am intrebat in stanga-dreapta prin comunitatea din jurul bisericii), nu prea exista un club/bar anume frecventat de romani, in MI. Imi pare rau sa te dezamagesc...Daca aflii tu mai multe, let me know!

Cand te uiti in jur, vezi tot felul de "Cultural center", care au si entertainement-ul aferent: polonez, italian, ucrainian, grec, etc. Pana om vedea unul romanesc, va mai trece multa apa pe Detroit River...[img]smileys/smiley5.gif[/img]
    Don't take life so seriously... It's not permanent!

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Forypac incearca sa dai o fuga in Vegas, cu circa 200 dollari platesti airtrip si hotelul, acolo gasesti daca vrei baruri cu servicii complete....

Data înscrierii
    17.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    306
    Putere Rep
    15

Implicit

Haha,tu ma faci sa vizitez toata America cea ce mi-ar placea foarte mult.

Astazi am primit si eu primulcec din America,pe doua saptamani,si eram nervos deoareceam primit numai 568 de dolari,si imi calculasem cam 800,si tot am calculat si tot am intrebat pana am aflat ca ei ma platesc numai pe doua saptamani,desi eu lucrasem 3 saptamani,deci ma platesc cu o saptamana minus,am fost chiar stresat[img]smileys/smiley4.gif[/img].

Mi-a zis pa un roman care se da ungur acuma de cand a ajuns in America,cea ce nu imi place[img]smileys/smiley7.gif[/img],ca este un club unde merg mai multi romani este o comunitate mare,dar numai tin minte unde,dar am sa il intreb iara,cred ca este si pe forum zona unde este clubul.

Imi place de tine GNChicago,esti un om de caracter nu stiu daca ti-am mai zis odata,dar oricum nu conteaza deoarece esti.

In Chicago sunt cluburi romanesti?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Book Club
    De Rebela în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 08.03.2009, 08:19
  2. Club Ψ
    De Rebela în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 69
    Ultimul post: 25.02.2009, 11:07
  3. Club de lupte in Ny?
    De angeleyes în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.11.2007, 07:18
  4. Vip Club
    De sabrynna în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 04.10.2007, 21:59
  5. Alumni Club
    De Vlad în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.08.2006, 11:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •