Follow RomanianPortal on Twitter       
Page 39 of 41 FirstFirst ... 293738394041 LastLast
Results 381 to 390 of 401

Thread: Off topic - aberatii de tot felul :) [28]

Quote Originally Posted by toni41 View Post
    O sa ma refugiez economic la pensie..poate ne face psd aeroport.

La Hamburg au fost raniti grav 134 de polițiști. Anarhiști si extremisti de stânga din toata Europa isi fac de cap la intalnirile Sefilor de state., Da si aia de sus isi fac de cap, in frunte cu ratoiu. ...Focul din padurile din Canada si California il deranjează pe Doni la fel de puțin ca seceta cumplita din Italia. Somerii din Grecia si Spania nu sunt problema lu Anji...Globalizarea e globalizata.si violenta produce violenta e chiar dorita...Proprietatile private si siguranta cui trebuie sunt bine protejate,
    Sogunelu, ia zi cati someri si cati bancheri engleji ai in grije?
    .

Nu stiu cine o sa-l faca dar prea mult nu ne mai pot pune bete-n roate.

M-a intristat ce s-a intamplat la Hamburg. Iubesc Germania, e patria mea de suflet si cred ca merita sa-i mearga si mai bine decat in prezent. E de departe cea mai civilizata, cea mai serioasa si organizata tara din cate am vazut. Si am vazut (trait in) destule.

Lumea e pe gheata si nicaieri nu se vede asta mai bine decat in close protection. Fata de 2015-2016 a crescut exponential numarul de joburi iar rata minima a crescut de la 150-175 de lire/zi la 200-250 de lire/zi. Nici nu stiu daca sa rad sau sa plang. Probabil ca cel mai bine amandoua deodata. Sper sa nu ma bage la balamuc.
    La urma urmei, daca lumea s-a hotarat sa o ia randeaua, macar sa trag si eu un folos.

ce sa mai spun,Donald iar a dat cu bita in balta. a vrut bine saracul de el,cand a facut complimente sotiei lui Macaron. problema lui este ca nu a avut de-a face cu femei batrine la viata lui. unei femei de peste 60 de ani nu ii spui , vai draga ce bine te tii ...
    o intrebi cat de des ii vin valurile de caldura,cum sta cu tensiunea sau ce vopsele foloseste pentru par.
    acum toate femeile din lume il acuza si dispretuiesc pentru sinceritatea lui.

http://www.faz.net/aktuell/feuilleto...-15105877.html

ps. Brigitte Macron seamana pe zi ce trece tot mai mult cu Dr. Zira din planeta maimutelor.

Hai ca ne-a lamurit bustean nea Tonitza.
    Tragedia e ca nici macar nu glumeste.

Fidele, senioara are o influenta foarte mare asupra lui Macaroane si il invata lucruri bune. Iar el o asculta cu sfintenie pe mamica. De exemplu cand i-a atras atentia ca devine prea arogant, imediat si-a revenit. Oarecum Franta e "condusa" din umbra tot de o femeie, dar nici de Anjela si nici de Marine ..cine se gandea? Trebuie sa ne facem sperante ca viziunea ei despre lumea in care traim sa nu coincida cu cea a lui Toni.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Quote Originally Posted by VanDerGigi View Post
    Hai ca ne-a lamurit bustean nea Tonitza.
    Tragedia e ca nici macar nu glumeste.

....Trebuie sa ne facem sperante ca viziunea ei despre lumea in care traim sa nu coincida cu cea a lui Toni.
    :-) Jiji, pentru mine nu e nici o tragedie. Nici pentru tine n-ar trebui sa fie. Tu sti mai bine! Nu te teme, n-am nici o influenta politica, in general si-n particular. Sunt sigur ca nu votezi cum as vota eu. Electoratu' mondial nu-si construieste opinia pe forumul nostru, nu-i nici un pericol. Oamenii sunt destul de întelepti!

Tare mi-as dori sa stiu ce viziune ai tu despre viziunea noastra comuna (vreau sa zic a mea si a nevestei presh-ului, nu a mea si a ta).
    Despre <La Premiere Madam du Pays> si sotul, cred ca ai dreptate . Baba la educat, prelucrat si ajutat sa ajunga sus, la mâna lui Doni. (Adica sa fie zguduit de Doni si... de prietenia de nezdruncinat dintre cele doua <grand nations>:-)

Hai Dinamo! Fidele, E adevarat ca Roben are oferte in China?
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Tare mi-as dori sa stiu ce viziune ai tu despre viziunea noastra comuna (vreau sa zic a mea si a nevestei presh-ului, nu a mea si a ta).
    Neadaptata la realitatile zilelor noastre. In rest ma abtin. Hai mai bine sa bagam un dans la trecerea timpului.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Te inseli amarnic. Eu ma bucur daca in sat la mine o sa vina inca 5000. Fiecare familie poate sa adope unu sau doi, un arab si un african, tineri cu putere de munca. "Rentrez a la nature!" O sa ma ajute in gradina si daca altii vor veni sa se c*** (nu am gard asa inalt ca Fidel), baietii mei o sa le explice civilizat, in limba lor materna ca nu e frumos. E un avantaj mare. La primarie vor angaja cativa (cu scoala, ca aproape 20% dintre ei au fost la scoala) ca sa le explice celorlalti 80 % in ce zile se plateste ajutorul social. In 10 ani se vor integra perfect si vor fi impreuna cu ceilalti la diverse actiuni in satele vecine unde nu-i cunoaste nimeni. E imposibil sa intelegi gresit ce spun. ...Faptul ca parlamentul nostru a legalizat de curand mariajul homo imi zice ca "divide et impera" ramâne motto-ul puterii. Fiecare iubeste pe cine vrea si cum vrea, fratii nostrii musulmani au pâna la 4 neveste. Asa e la ei. Care are oua isi permita sa le tina pe toate. ...La noi la Berlin si Hamburg capul familiei primeste ajutorul social pentru toata familia.
    Gigi nu te lasa provocat,toni41 glumeste.
    sunt sigur ca daca o sa fie cazul,el o sa stea la intrarea in sat si o sa dea la cap cu lopata la primul emigrant care va sari gardul la gradina lui. femeilor musulmane o sa imparta prezervative si pastile anticonceptionale,in timp ce Tonitza le va explica pentru cazul in care vor sa se inmulteasca care este cel mai scurt drum spre tara de bastina.
    fiecare cu problemele lui. eu astept cu nerabdare sa se legalizeze sexul cu animalele. vecinii nostrii si-au luat un caine. in fiecare dimineata cam pe la ora sase ,il scoate pe terasa si il lasa sa latre in voie.

ps. nu cred ca il da Fc-ul pe Roben,pentru noi este prea valoros. si in scaun cu rotile mai este capabil sa dea goluri BVB-ului.
    Last edited by FidelKatzo; 18th July 2017 at 06:15 AM.

Quote Originally Posted by FidelKatzo View Post
    sunt sigur ca daca o sa fie cazul,el o sa stea la intrarea in sat si o sa dea la cap cu lopata la primul emigrant care va sari gardul la gradina lui.
    Bineinteles. Daca ii fura arabii rosiile din gradina si chilotii de pe sarma, se razgandeste imediat. Dar cat timp peste el nu da nimeni cu camionul si nu-i explodeaza nimeni toyota, ce-i pasa de restul lumii. Poate are si el niste virgine promise totusi..

Bill Watterson

Quote Originally Posted by FidelKatzo View Post
    ...
    ps. nu cred ca il da Fc-ul pe Roben,pentru noi este prea valoros. si in scaun cu rotile mai este capabil sa dea goluri BVB-ului.
    ...Sa nu uit, vreau sa fiu primul care te felicita pentru câstigarea campionatului urmator! - Es steht schon fest!

La chestia cu animalele m-am gandit si eu, dar cred ca urmeaza legalizarea poligamiei si pedofiliei. 4-4-3, 4-2-4, cu libero sau vârf care au sarcini speciale. Când neoliberalismul va ajunge la apogeu, iubitorii de animalele de casa nu vor mai fi discriminati.

Jiji, idea cu virginele nu e rea.... Daca lu' Dimanu i-ar da câte una pentru fiecare gol international ai avea si tu mai multe bucurii;-)
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

...Daca lu' Dimanu i-ar da câte una pentru fiecare gol international ai avea si tu mai multe bucurii;-)
    Nu ne costa nimic sa fim optimisti si sa ne facem vise erotice de calificare precum Anjela de integrarea musulmanilor.
    Realitatea e ca am fi simpatici daca in cele doua meciuri am da si noi un gol si am lua mai putin de 5.
    Am inteles ca exista numai 3 echipe care nu au retrogradat niciodata din Primera Division. Una e Bilbao, iar celelalte doua ..Barzelona si Real Madrid. Lotul lor valoreaza 170 bulioane. Al nostru 17. Bine, mingica e rotunda, deci avem tot dreptul sa ne bucuram de revenirea in cupele europene fie ea si de doar 180 de minute.

Bill Watterson

...Sa nu uit, vreau sa fiu primul care te felicita pentru câstigarea campionatului urmator! - Es steht schon fest!
    multumesc Toni dar cred ca este prea devreme sa ne pronuntam. noi suntem momentan preocupati cu protectia si siguranta fanilor nostrii si ne antrenam foarte concentrati.

Page 39 of 41 FirstFirst ... 293738394041 LastLast