Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 37 din 40 PrimulPrimul ... 273536373839 ... UltimulUltimul
Rezultate 361 la 370 din 393

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [28]

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.078
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Astia merita prinsi si turnat benzina pe ei.
    Nu-s in stare sa planteze un cartof dar distrug cu atata usurinta munca altora si ingineria ce sta in spatele productiei masinilor alora.
    https://www.google.ch/search?q=hambu...ih=616#imgrc=_
    democratie prost inteleasa. cand spuneam ca nemtii sunt naivi si prostuti, nu m-ati crezut. Angela ia decizii in functie de nivelul hormonal zilnic. daca este depresiva si neglijata de barbat, are accese de mila si cheama saracii din tarile in care bantuie foamea sau seceta sa traiasca civilizat cu noi impreuna.
    descoperisem cu ceva ani in urma un locusor mai retras pe marginea apei nu departe de casa. o apa curgatoare de-a lungul careia serpuieste o strada cu pomi inalti cu coroane bogate si la diferite intervale se pot vedea prin verdeata ville din perioada antebellica. un loc potrivit pentru cine cauta linistea, ii place arhitectura sau vrea sa isi adune gandurile. pentru cei care vor sa faca plaje,sunt doua ,trei locuri unde se poate coborii la apa la limbile de nisip.
    am fost ieri dupamasa la plimbare pe strada respectiva si am fost foarte surprins sa vad ce aglomeratie este . m-a surprins ce multe femei cu baticuri in cap si in burca se plimbau pe malul apei. cateva au intrat imbracate in apa. au luat banci de la un restaurant din apropiere si le-au pus in apa si isi balanganeau nonshalant picioarele in apa.
    se putea citi fericirea pe fata lor si era evident ca se simt bine.. o situatie jenanta pentru nemtoaicele care treceau pe linga ele. aveau un zimbet retinut pentru-ca nu stiau cum sa reactioneze. neamtului ii place sa-ti atraga imediat atentia daca ai gresit. dar cum sa ii spui unei femei care a fost oropsita, bruscata si violata zilnic in tara ei,in momentele astea de fericire ca si aici sunt legi care trebuie respectate ?
    tendinta generala sugerata de medii si de guvern este ca refugiatii trebuie ajutati si tolerati. problema este numarul lor mare si faptul ca sunt veniti din toate colturile lumii, cu diferite religii,mentalitati si obiceiuri. eu personal am o incredere foarte mare in capacitatea nemtilor de a rezolva probleme. insa la problema integrarii a multimii de emigranti , ma copleseste nesiguranta.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 10.07.2017 la 07:07.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.749
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    democratie prost inteleasa..

.... eu personal am o incredere foarte mare in capacitatea nemtilor de a rezolva probleme. insa la problema integrarii a multimii de emigranti , ma copleseste nesiguranta.
    Si prea multa toleranta din partea voastra. Imi pare rau poate exagerez dar din ce vad si ce aud pare sa fie sfarsitul Germaniei asa cum o stim ..urmeaza o noua etapa.
    Voi nu aveti forte speciale de interventie? Armata, jandarmerie ceva?
    2-3 capcauni trebuiau stropiti si facuti gratar in plina strada. Eu cu mana pe inima iti spun ca asa as fi dat ordin. Nici nu stii ce liniste subita lege si ordine se instaura in toata tara pt multa vreme. Animalele nu stiu decat de frica. La dracu cu drepturile omului. Drepturile omului normal unde sunt?
    Auzi la ei, "welcome to hell" ..voi realizati cat de prosti sunt? Tu-le muma-n cur de paduchi!
    Si "capitalism kills". Capitalismul ucide parazitii puturosi intr-adevar. Inteleg sa nu te lase sa mori ca nu ai asigurare medicala, inteleg sa nu platesti 120k pt o facultate, dar nu inteleg sa tii parazitii pe social ca nu vor sa faca nimic decat sa distruga.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 10.07.2017 la 15:24.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.280
    Putere Rep
    28

Implicit

vorbind de criza asa zisilor refugiati, ce sunt de fapt in cea mai mare parte emigranti economici, eu cred ca este vorba despre o conspiratie, a se vedea Eurabia. La inceput credeam ca teoria asta este falsa, dar ce s-a intamplat in ultimi 2 ani, ma face sa cred ca ar putea fi reala.
    Vezi aici:

https://en.wikipedia.org/wiki/Eurabia
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.078
    Putere Rep
    37

Implicit

Gigi,nu este prea multa toleranta. politia nu s-a asteptat la o regie asa de perfect studiata si organizata. a fost o faza cand demostrantii incercuiti au disparut ca printr-o minune prin niste porti de garaje ,care au fost deschise la timpul potrivit. si cand politia a vrut sa inceapa urmarirea s-a gasit in fata portilor inchise.
    ramine ca cei care au fost depistati sa fie judecati si sa primesca pedepse care sa ii faca pe haoti sa le treaca pofta pe viitor sa devasteze orasele sau sa atace oamenii legii.

http://www.bild.de/news/inland/g20-g...3328.bild.html

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.749
    Putere Rep
    28

Implicit

Esti un om cu suflet bun, manat de intentii frumoase si ganduri pacifiste Fidele.
    Trebuia sa intre cateva sute de jandarmi instruiti in ei sa le dea bataie pana se pishau pe ei sa fuga ca soarecii. Lasa mai pe urma arestari si judecati.
    Au disparut si au inchis portile? Astea parca sunt de desene animate tom si jerry. Pai pune poarta jos cu tab-ul. Propietate privata? Ce propietate privata nu exista astfel de argumente.
    Eu nu pot sa asimilez tupeul asta nesimtit, cine se cred ei sa terorizeze un oras intreg? Drepturi sa aiba cand respecta lumea in care traiesc.
    Parerea mea este ca politiile europene sunt neputincioase, prinse mai mereu cu pantalonii in vine, incatushate de tot felul de legi si restrictii. De aceea se urca barbarii in capul nostru, pt ca le dam drepturi.

Mie asa imi place sa-i impacheteze pe "prost crescuti".

Niciodata in Europa nu o sa vezi astfel de masuri, doar daca e vorba de crima.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.577
    Putere Rep
    21

Cool

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Mi-a placut si Romania, am mers la Brasov...
    Brasov rulz ! :-)
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 11.07.2017 la 18:39. Motiv: fix quote

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.280
    Putere Rep
    28

Implicit

Incet incet iese la iveala dezastrul pe care l-a produs administratia nemernicului de Obama si a mincinoasei de Hillary in ceea ce priveste lumea araba. Sunt direct raspunzatori de suportul a tot felul de retzele teroriste islamiste ce au luptat si lupta impotriva guvernelor unor tzari precum Libia si Siria. Sunt direct raspunzatori de valul de migratie din Africa, lumea araba, inspre Europa, USA si Canada, prin suportul logistic ce l-au dat retzelelor teroriste islamiste! Ce greata imi fac democratii din USA, liberalii din Canada si guvernele mincinoase din Franta, Marea Britanie si Germania. Cata ipocrizie.

Uite mai jos ce spune un oficial inalt al guvernului Libian. Desigur, stirea asta n-o vezi pe CNN, aceasta Pravda a stangismului american.

https://pjmedia.com/homeland-securit...he-terrorists/
    Ultima modificare făcută de christianT; 11.07.2017 la 14:38.
    Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat mai mult admir cainii.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    827
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Brasov rulz ! :-)
    O sa ma refugiez economic la pensie..poate ne face psd aeroport.

La Hamburg au fost raniti grav 134 de polițiști. Anarhiști si extremisti de stânga din toata Europa isi fac de cap la intalnirile Sefilor de state., Da si aia de sus isi fac de cap, in frunte cu ratoiu. ...Focul din padurile din Canada si California il deranjează pe Doni la fel de puțin ca seceta cumplita din Italia. Somerii din Grecia si Spania nu sunt problema lu Anji...Globalizarea e globalizata.si violenta produce violenta e chiar dorita...Proprietatile private si siguranta cui trebuie sunt bine protejate,
    Sogunelu, ia zi cati someri si cati bancheri engleji ai in grije?
    .

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.749
    Putere Rep
    28

Implicit

Christian, bine ai revenit. Ai pus punctul pe i si o sa dau o bila cum foarte rar dau, daca ma lasa sistemul.

Tonitza lasa-ma dracu ai baut siropul tau din balarii ca esti spalat la creieri. M-am saturat cate scuze, motive si circumstante atenuante gasesti unor bastarzi, fie ei chiar si nemti cu ochi albastri si creasta. Niste zero, niste nimicuri , niste punks loseri cronici ce nu pot avea grija de o musca daca le-o dai in grija.
    Ceea ce spui matale e iresponsabil hai sa mergem pe strada sa o violam pe una daca n-am tufat de 2 ani si tre sa fim intelesi si iertati.

Da ok, politicienii au facut-o dar pt tot ce urmeaza si se dezvolta de acum incolo, oamenii cu aceeasi gandire ca tine sunt direct vinovati. Pt ca in loc de luat masuri gasim scuze si intoarcem privirea.

Daca are cineva ceva cu Donald sau cu Macaron sau cu Anjela, sa se duca peste ei nu peste oameni a caror singura vina e ca s-au descurcat in viata mai bine ca ei ..adica invidie.
    Au dat foc la 'nspe Porsche-uri. De ce nu au dat foc la Dacii?
    Pt ca sunt niste viermi putrezi de invidie. Nu sunt si ei in Germania ca acei oameni? Ce vor? Am vazut azi un Aston Martin decapotabil si realizat intr-un fel de un iubitor de masini ramane pur si simplu perplex. Niste numere de Vaud, un baiat tanar ..ce era sa fac sa dau cu grenada in el ca nu imi da si mie cineva? Hai bai sa fim seriosi.
    Deci baietii tai daca sunt in Germania si au putere de "lupta" banuiesc ca au calorii sa consume da? De unde vin? Din ajutoare sociale. Deci... hai sa ii terorizam pe cei ce ne intretin vietile noastre amarate. Intelegi ce zic?

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.078
    Putere Rep
    37

Implicit

Bine ai revenit pe forum Cristian,ma bucur sa citesc ca iti merge bine !

Gigi activistii care au demonstrat pasnic,au fost majoritatea impotriva globalizarii. cam 1000 au fost veniti din toata europa si au fost turisi specializati in violenta si agresiune. o alta grupa au fost activistii de stinga cu sediul in Hamburg numiti "Schwarze Block".acestia vor inlocuirea actualului sistem capitalist de guvernare cu un sistem mai drept si democratic.

http://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.g20-gipfel-in-hamburg-wer-ist-der-schwarze-block.d44279a8-6e12-4562-a1fc-8890c7c63124.html

multi au fost tineri crescuti si educati in Hamburg si care s-au lasat pur si simplu purtati de val. mi-ar fi placut sa pot da vina pe musulmani sau pe rusi ,dar din pacate nu se poate.

Pagina 37 din 40 PrimulPrimul ... 273536373839 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •