Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 28 din 35 PrimulPrimul ... 182627282930 ... UltimulUltimul
Rezultate 271 la 280 din 349

Subiect: Off topic - aberatii de tot felul :) [28]

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.727
    Putere Rep
    28

Implicit

Badaran nebadaran, n-a vrut sa dea mana cu ea. Care-i problema? I-a facut campanie babei celeilalte, a ras de Donald cum a putut. Asta e acuma sa accepte uie cu gheatza. Bravo lui Trump, my type of guy.
    De aici ai dedus ca i-a tremurat pantalonii? Eu as zice dimpotriva.

Aoleu vine Rusu bau bau! Cand te aud asa ce dracu bai frate esti om in toata firea.
    Mai degraba vine Ursu.

Ps. Scapati de baba aia obosita va rog frumos. Daca e acolo doar sa execute ordine, asta poate sa faca si bunica lui RoMan.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    809
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ...
    De aici ai dedus ca i-a tremurat pantalonii? Eu as zice dimpotriva.

Aoleu vine Rusu bau bau! Cand te aud asa ce dracu bai frate esti om in toata firea.
    Nu de pumnii babei ie frica, ie frica ca l-a pacalit cineva, ca ii fura banu' din portofel. Tocmai asta e, Ratoiul se crede la "The Aprentice" nu stie ca america a jucat rolul principal in "Politistu Garcea, fatza cu reactiunea".

Rusu nu vine, am glumit. Zice Anji ca vine si ca e pericol, ca sa poata sa bage banii din taxele noastre in "defence", chestie care ii fericeste doat pe producatorii de arme. Aia se pupa cu ea, nu poporu'. Si acuma vine Donald ca vrea si el bani din taxele pe care le platesc eu cu Fidel, care am platit deja anul trecut 20 de miliarde pentru refugiatii. Unii ignora ca petrolul american a destabilizat zona si ca is-ul are multe arme americane si putine sovietice. Si Anji a zis: Hai la mama, ca fratii vostri va asteapta cu drag.
    Ma intreb ce Antene au fratii nostri de peste ocean, ca ignora micile amanunte.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.200
    Putere Rep
    38

Implicit

Mai avem ..acelasi sex, aceleasi cetatenii, donaldisti, rasisti, stelisti si iubitori de besecsu'.
    ...iete ca la asemanarile astea minore nu m-am gandit! ...ci doar mi-am dat seama ca sunteti amandoi "berbeci" autentici!

p.s. ...
    Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ... Dupa cele scrise de tine, am impresia ca exista antene3 la greu pe la voi prin Germania...
    ...ma duce gandul ca si TU urmaresti destul de des ceva "antene" de tot mentionezi postul asta! ...altfel de unde sti ce ciripesc aia?
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 20.03.2017 la 17:22.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.573
    Putere Rep
    21

Implicit

E bine de tot trumpilika, acu investigheaza FBI ul de-a binelea legaturile rusilor cu oficialii americani. Fum fara foc mai iese, da' mai greutz, asa.
    Pe partea ailalta a reusit trumpi sa scoata un "ntz !" si de la NSA si de la GCHQ in ceea ce priveste ascultarea telefoanelor sale de catre precedenta administratie.
    A reusit omul sa-I scoata din sarite de-a binelea pe britanici cu acuzatiile (pana una alta nefondate) la adresa GCHQ. Cam franjuri relatia speciala dintre cele doua tari, despre care vorbea Roman. Parca se straduie din rasputeri omul sa bata recordul mondial la calcat in strachini.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.727
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Nu de pumnii babei ie frica, ie frica ca l-a pacalit cineva, ca ii fura banu' din portofel.
    Poate l-a pacalit ca ii fura portofelul cu totul. Nu poti sa-l condamni daca asta a crezut, tu insuti ai spus ca furtul este ceva obisnuit in mentalitatea europeana. Si nu ai gresit cu nimic.

In sprijinul acestei afirmatii, pot spune ca mi s-a intamplat sa-mi pierd portofelul acum vreo 4 ani in state ..iesisem dintr-un restaurant si cand m-am asezat in masina mi-a cazut banuiesc din buzunarul labartzat al jacketei. Mi-am dat seama cand am ajuns acasa. M-am intors la restaurant, m-am uitat prin toata parcarea si am intrat inauntru oarecum resemnat sa intreb totusi. Portofelul m-a asteptat la "receptia" restaurantului. Cineva l-a gasit in parcare si l-a predat restaurantului. Nimic nu a lipsit n-aveam oricum decat vreo 40 de dolari dar actele si cardurile erau problema.
    Cred cu tarie ca nu acelasi lucru s-ar fi intamplat in UE, sigur nu in Franta. Bastinasi, emigranti nu conteaza, observ ca aproape toti au in sange ca furtul face parte din viata de zi cu zi. Nu vreau sa generalizez dar in proportie de 70-80% cred ca e adevarat. Aici oameni normali, accepta un pachet postal care nu e al lor si il pastreaza. Un pachet ce contine ..6 suzete.
    Peste tot are loc si si SUA este intr-o continua degradare, dar parca Europa e mai "avansata" cu vreo 50 de ani din punctul asta de vedere.
    Realitatea nu trebuie sa ne supere. Trebuie acceptata. Fiecare individ sa-si faca some self soul searching daca se doreste civilizatie. Iar daca Franta e asa, ce pretentii putem emite de la Italia sau Spania de exemplu.

M-am uitat aseara un pic la dezbaterea prezidentiala de aici. Din nefericire doar Le Pen si "urmasul" lui Hollande (care nu are nici o sansa) au exprimat niste idei coerente despre securizarea granitelor. In rest harababura vai de capul lor. Le Pen daca nu ar fi extrem de drastica pe ideea "doar Franta si atat", cred ca ar castiga fara probleme.
    Se poate observa cu ochiul liber ca e inteligenta si depisteaza cu usurinta problemele ce trebuiesc rezolvate intra concis in subiect fara sa se invarta in jurul cozii.
    Imigratia, somajul, criminalitatea, debt-ul extern, reforma politiei imperios necesara sunt cateva din subiectele ce le-a atins.

Pentru iubitorii de salbatici am cateva poze fresh. Cum descaleca rumanii si magraonii impreuna la gara rutiera din Geneva cu directia Franta. Ce urlau pe acolo ca niste primitive tutele alea albe si ciori amestecate ..haidi faaa ca au ajuns!! Hauuuleuu a ajuns faaaa vino o data!!
    Europa United my friends! Or veni de prin Anglia ca au inceput aia sa le puna bocelutza la usa. Nu numai magraoni, toate neamurile proaste se vor reloca, viitorul suna minunat.
    Bai, voi care credeti ca sunt factorii ce au contribuit la degradarea societatii romanesti la asemenea nivel retardat primitiv? Saracia e unul dar n-are cum numai asta.

Mai trebuie sa intre Turcia in UE si sa bage RO si BG in Schengen si cu asta se rezolva tot, putem deconecta continentul de la aparate fara remuscari. A doua mare porcarie UE asta dupa NATO.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.333
    Putere Rep
    10

Implicit

Holy shit Jeejee, aia aia din pozele de mai sus sunt cetatenii UE care provin de pe meleagurile dambovitene?? Nu-i asa ca erai cu steagul romanesc fluturand in vant si iti crestea inima de bucurie?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.727
    Putere Rep
    28

Implicit

Cand i-am vazut speram sa nu fie romani ..apoi toate sperantele s-au naruit cand au deschis gurile.
    Iti vine sa intri in pamant ..

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.059
    Putere Rep
    37

Implicit

Cand i-am vazut speram sa nu fie romani ..apoi toate sperantele s-au naruit cand au deschis gurile.
    Iti vine sa intri in pamant ..
    tu i-ai vazut cum arata ca turisti sau calatori in trecere. ce sa spuna nemtii care s-au trezit cu ei peste noapte ca vecini ? felul caracteristic cum se imbraca sau accentul,nu le spune nemtilor nimic. imaginaza-ti cum ar fi,in fiecare dimineata sa te trezesti si in fata casei sa gasesti cateva saltele cacate sau niste mobilier vechi. sa te apuce disperarea ca strada pe care te plimbai cu placere cu ani in urma,nu o mai recunosti. sa fii atacat de o hoarda de tigani cu ciomege pentru-ca ai indraznit sa le ceri chiria...
    roaga-te sa castige Le Pen,este probabil singurul partid care poate sa impiedice falimentul sistemului social francez.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.727
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    tu i-ai vazut cum arata ca turisti sau calatori in trecere. ce sa spuna nemtii care s-au trezit cu ei peste noapte ca vecini ?

roaga-te sa castige Le Pen,este probabil singurul partid care poate sa impiedice falimentul sistemului social francez.
    Eh, pai crezi ca francezii nu s-au trezit la fel? Daca nu sunt instalati la mine in sat sau prin apropiere asta nu inseamna ca nu e plina tara de ei. Weekend-ul trecut am fost pana in Lyon si la un moment dat vad in ceea ce trebuia sa fie spatiul dintre niste exit-uri ale autostrazii ..plin ochi cu niste chestii ca niste cotetze de porci din cartoane si lemne unite intre ele cu niste ceolofane jegoase ..multe cred ca erau minim 50. Bai Fidele nu ai vazut asa ceva o imagine dezolanta, daca dai pe google nu gasesti nici in cea mai nenorocita mahala braziliana. Mi-am sucit gatul sa ma uit si intreb instinctual WTF is that??? A raspuns intr-un tarziu cu o voce inceata ..you know, gypsies.
    Auuu..
    Pai de ce ii lasa dom'le sa se instaleze aici asa??? Naiba stie.

Eu vreau sa castige Le Pen in primul rand pentru curatirea societatii nu pentru sistemul social. Multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt la mana Frantei si sper asa sa raman pt totdeauna.
    Germania sta mult mai bine? Germania e a 5-a economie a lumii, Franta a 6-a. Sisteme sociale similare. Ma gandesc ca nu poate fi foarte mare diferenta doar ca voi aveti datorie externa mai mica probabil. Pai sa mai oferiti si voi niste €€€ lui Donald, turcilor, refugiatilor daca aveti prea mult.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 21.03.2017 la 09:25.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.200
    Putere Rep
    38

Implicit

...In sprijinul acestei afirmatii, pot spune ca mi s-a intamplat sa-mi pierd portofelul acum vreo 4 ani in state ..iesisem dintr-un restaurant si cand m-am asezat in masina mi-a cazut banuiesc din buzunarul labartzat al jacketei. Mi-am dat seama cand am ajuns acasa. M-am intors la restaurant, m-am uitat prin toata parcarea si am intrat inauntru oarecum resemnat sa intreb totusi. Portofelul m-a asteptat la "receptia" restaurantului. Cineva l-a gasit in parcare si l-a predat restaurantului. Nimic nu a lipsit n-aveam oricum decat vreo 40 de dolari dar actele si cardurile erau problema.
    Cred cu tarie ca nu acelasi lucru s-ar fi intamplat in UE, sigur nu in Franta. ....
    ...am trecut prin doua situatii similare, dintre care una chiar asemanatoare cu a ta!
    1- Portofelul mi-a cazut din buzunar tot intr-o parcare! ...cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca-mi lipseste, ...m-am pus pe telefoane sa-mi cancelez toate CC-urile si actele! ...dupa numai 4-5 zile am primit acasa portofelul (nealterat) prin posta in plic bine sigilat!
    ...apoi, am inteles ca aici e o lege nescrisa ...in care in cel mai fericit caz persoanele care gasesc portofele, le baga in cutiile postale iar posta il trimite posesorului bazat pe datele din actele din portofel.

2- Alta data am fost la Market, am facut cumparaturi, am scos CC-ul, am platit, mi-am luat acareturile si am uitat portofelu' acolo ...mi-am dat sema cand am ajuns foarte taraiu acasa. ....dimineata m-am dus la Market si Managerul mi-a inapoiat portofelul intact!

p.s. MORALA! ...Fereasca d-zeu sa-si piarda nevasta portofelu'
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Pagina 28 din 35 PrimulPrimul ... 182627282930 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •