Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Echivalare studii

Data înscrierii
    16.05.2016
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Echivalare studii

Buna seara,
    Numele meu este Andrei si sunt nou pe acest forum.De curand am hot.impreuna cu sotia mea sa emigram in Canada.Am inceput sa ne documentam si am facut o evaluare pe situl oficial pt programul Federal Skield .....Express Entry.Evaluarea a fost ok.Problema este ca una dintre conditii este sa avem studiile echivalate.Am cautat si am gasit mai multe organizatii autorizate de guvernul canadian in vederea efectuarii echivalarilor.Si acuma urmeaza marea mea problema.Toate sunt din Canada si nu accepta pt plata decat credit card(nu debit card).Sunt intr un impas si nu stiu cum as putea sa imi echivalez studiile.Mai este cineva in situatia mea ?sau cineva care si a echivalat deja sa imi spuna cum a reusit?Multumesc anticipat!

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...assessment.asp

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de macoveiandrei Vezi post
    Am cautat si am gasit mai multe organizatii autorizate de guvernul canadian in vederea efectuarii echivalarilor.Si acuma urmeaza marea mea problema.Toate sunt din Canada si nu accepta pt plata decat credit card(nu debit card).Sunt intr un impas si nu stiu cum as putea sa imi echivalez studiile.
    Ai verificat daca accepta PayPal? Sau "electronic transfer"?

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Parerea mea este sa-i contactezi si sa vezi daca au alta optiune pentru plata, de exemplu "money transfer" intre banci sau fa-ti un credit card care este acceptat de ei.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •