Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Viza F4-reintregirea familiei

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.179
    Putere Rep
    33

Implicit

la ce o să-i folosească visa bulletin ăsta?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    14.06.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Dupa mult timp revin ca sa povestesc ce s-a intamplat cu actele noastre, poate va fi de folos cuiva. Spuneam anul trecut ca nu ni se gaseau actele si cei de la nvc ne pasau la uscis si invers, actele erau pierdute pe undeva. Tot citind pe forumuri ce e de facut am descoperit ca o solutie ar fi sa apelam la senatorul care reprezinta statul de unde s-au depus actele, in cazul nostru Michigan. Am sunat la biroul senatorului unde ne-am spus problema si am fost directionati catre avocata care se ocupa de imigratie. Aceasta avocata ne-a cerut toate datele, am imputernicit-o sa ne reprezinte si a inceput sa caute actele noastre. La o luna am fost sunati ca a gasit actele undeva la Chicago si ca aplicantul, adica sotul meu, a fost confundat datorita numelui cu un alt aplicant care avea antecedente in SUA. Va dati seama cata neglijenta, nici macar nu s-au sinchisit sa verifice mai amanuntit. Cu ajutorul acestei avocate actele au fost retrimise la NVC si de acolo procesul a continuat destul de repede. Acum suntem chemati la interviu in luna august. Tin sa mentionez ca pentru avocata din partea senatorului nu a trebuit sa platim nimic, cine are orice fel de problema legat de imigrare poate apela la senatorul statului din care face parte.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •