Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 57

Subiect: Cafeaua de dimineata

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Nevermind!
    A6 All road e un pas mai sus. Invat si eu cu astia ca nu ma pricep la alte marci.
    A6 wagon simplu e A6 Avant. Mai ieftinache.
    Am facut un build your own. Incepe pe la vreo 50 si ceva cu motor de bicicleta electrica. Am pus un 2 litri pe benzina de 245 de tzestoase ca sa iesim la pret (deja sare la 59k) desi nu mi-ar conveni pt ca cunosc, am avut genul asta pe bm-ul raposat. E bun dar se oracaie ca dracu sa scoata putere mare din cilindree mica. Si asta pe sedan 3, pe A6 break mai mare si mai grea, chiar nu-mi pare o idee buna. Trebuie 3 litri la asa masina.
    In fine trecem peste asta, am mai pus niste zarzavat minim si am adus-o la 66k. Dar fratilor, sari din lac in putz. Astia chiar nu mai cunosc nici o rusine. Costa 50 euro optiune sa ai ISOFIX. Carligul ala in bancheta din spate unde instalezi scaunul de copil. Astia si-au pierdut capul si nu mai au nici o rusine. Pai ala e inclus si pe Dacie in palaria mea. Nu 50 de euro e problema ci principiul. Eu refuz sa platesc pt asa ceva. In cativa ani nu mai am nevoie dar daca se iveste vreo ocazie sa transport vreun copil, ridic mana si zic ca in masina de 70k nu am isofix. Ca sa rada si curcile. Incredibil e chiar strigator la cer. Nici tiganul la piata acum 20 de ani nu se negocia la 1 ban la legatura de patrunjel de un leu. Dar astia sunt mai rau ca tiganii.

Bre Fidele, nemtisorilor li s-a cam urcat lumea la cap se pare. Vreti sa ajungeti exclusivisti sa vindeti numai bogatanilor?
    Cred ca se face voia voastra. Vai, ce mi-ar placea sa va bage Donald 20% tarife sa va scoata smecheria din cap. O sa mai vindeti fix blana de oaie. Inseamna o criza neicusorule de n-o sa mai aveti dupa ce bea apa zau.

Bine ca am prins masina mea bine mersi multumesc sa traim sa fie bine ca sa nu fie rau. Se pare ca modelele noi devin un foarte mare lux pe viitor. Forza Duster!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.333
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Eu refuz sa platesc pt asa ceva. In cativa ani nu mai am nevoie dar daca se iveste vreo ocazie sa transport vreun copil, ridic mana si zic ca in masina de 70k nu am isofix. Ca sa rada si curcile. Incredibil e chiar strigator la cer. Nici tiganul la piata acum 20 de ani nu se negocia la 1 ban la legatura de patrunjel de un leu. Dar astia sunt mai rau ca tiganii.

Bre Fidele, nemtisorilor li s-a cam urcat lumea la cap se pare. Vreti sa ajungeti exclusivisti sa vindeti numai bogatanilor?
    Cred ca se face voia voastra. Vai, ce mi-ar placea sa va bage Donald 20% tarife sa va scoata smecheria din cap. O sa mai vindeti fix blana de oaie. Inseamna o criza neicusorule de n-o sa mai aveti dupa ce bea apa zau.

Bine ca am prins masina mea bine mersi multumesc sa traim sa fie bine ca sa nu fie rau. Se pare ca modelele noi devin un foarte mare lux pe viitor. Forza Duster!
    o sa trebuiasca sa platesti daca vrei sa ai masina ca lumea. politica BMW ului nu este sa faca masini pentru pastorii de camile catre vin sa traiasca in occident pe social,cu sase neveste si douazeci si patru de copii. BMW-ul face masini de calitate pentru nemti constiinciosi care se scoala la ora trei noaptea si fac naveta la Muenchen ca sa isi castige painea.
    daca vrei zarzavaturi te duci la piata sau iti cumperi un Renault.

din cate am inteles strategia de viitor a concernului BMW este dezvoltarea in clasa de lux modelele 8 cabrio si coupe,modelul din seria de 7 cu face lifting, etc. la modelele electrice sunt pe primele locuri din lume si pregatesc modele noi care vor aparea pina in 2025.

„Nach drei Jahren Strategie NUMBER ONE > NEXT liegen wir klar auf Kurs: Bei der E-Mobilität gehören wir weltweit zu den Top-Anbietern. Wir sind die Nummer eins in Europa und stehen in den Startlöchern für den Serienstart unserer fünften Generation von E-Antrieben. In der oberen Luxusklasse bauen wir unsere Präsenz deutlich aus. 2021 bringen wir das erste Kundenangebot beim hochautomatisierten Fahren und legen bereits die Basis für die Entwicklung der nächsten Technologie-Generation. Im Bereich der Mobilitätsdienstleistungen bündeln wir mit der Daimler AG unsere Kräfte für eine noch höhere Schlagkraft“, sagte Harald Krüger, Vorsitzender des Vorstands der BMW AG, am Mittwoch in München. „Wir müssen konsequent an unserer operativen Exzellenz arbeiten, um diese strategischen Erfolge auszubauen und die Transformation unserer Branche auch künftig aus eigener Kraft zu gestalten“, fügte er hinzu."

https://www.press.bmwgroup.com/deuts...t-weichen-fuer

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Mi-ai oferit un raspuns de politician. Adica un non-raspuns un pic arogant.

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    o sa trebuiasca sa platesti daca vrei sa ai masina ca lumea. BMW-ul face masini de calitate pentru nemti constiinciosi care se scoala la ora trei noaptea si fac naveta la Muenchen ca sa isi castige painea.
    daca vrei zarzavaturi te duci la piata sau iti cumperi un Renault.
    Am inteles. Cred ca te-am prins intr-o stare nervoasa. Breaking news: BMW face masini pt oricine doreste si isi permite incluzand americani, albanezi, indieni sau romani.

Revenind la Audi.
    Cand am zis "zarzavaturi" in supa adaugate ca optiuni m-am referit la jante de 19, vopsea alta culoare decat negru sau alb si trapa panoramica de sticla.
    Pentru jante si trapa e de inteles obrazul subtire cu cheltuiala se tine. Vopseaua ..hm ce trend idiot, se poate si nevopsita? Dar hai sa zicem. In schimb pt isofix ..middle finger banda de pirati!

Sper ca ti-ai dat seama ca nu e vorba de cei 50 de euro, ci de principiu. Pentru mine e socant si dezgustator sa cumperi o masina de 70,000 de euro si sa iti ceara 50 de euro pt isofix ca sa poti instala un scaun de copil. E ca si cum te duci intr-un hotel de lux, inchiriezi un suite cu 7,000 pe noapte si la check out iti factureaza 5 euro in plus pt ca ai avut nevoie de o baterie noua pentru telecomanda TV. Nu asa se fac afacerile si se atrag clientii cel putin din punctul meu de vedere. In fine fiecare e liber sa isi aleaga strategia sa-si vanda marfa cum vrea. Noroc bun!
    Stii vorba aia, poti sa prostesti pe toata lumea o data, poti sa il prostesti pe unul tot timpul, dar nu poti sa prostesti pe toata lumea tot timpul.

din cate am inteles strategia de viitor a concernului BMW este dezvoltarea in clasa de lux modelele 8 cabrio si coupe,modelul din seria de 7 cu face lifting, etc. la modelele electrice sunt pe primele locuri din lume si pregatesc modele noi care vor aparea pina in 2025.
    In privinta modelelor electrice mi-am spus parerea pe celalalt topic, nu mai insist.
    Ca strategie a grupului BMW, am observat de-a lungul anilor ca proprietar, fan si admirator, o degradare a propriilor principii si respectului fata de client si o crestere semnificativa a nivelului de aroganta.

Nu-ti fa griji ca n-am dezertat inca, handling-ul (manevrabilitatea) unic si felul cum se aseaza pe sosea ma tin legat cu lanturi. Si uite ca ajuta si Audi acum cu isofixul
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.333
    Putere Rep
    41

Implicit

Mi-ai oferit un raspuns de politician. Adica un non-raspuns un pic arogant.

Nu-ti fa griji ca n-am dezertat inca, handling-ul (manevrabilitatea) unic si felul cum se aseaza pe sosea ma tin legat cu lanturi. Si uite ca ajuta si Audi acum cu isofixul
    Scuza-ma,m-am lasat inspirat de seful vostru Macron. O sa razi de mine dar imi place tot mai mult de el. la conferinta NATO din Londra credeam ca vorbeste un extraterestru. Nu inteleg de ce vreti sa il vedeti pe esafod ?

ma bucur ca nu ai dezertat ,cum spuneam AUDI sunt ceva mai indrazneti la crearea modelelor noi. dar unul care le-a avut pe amandoua stie ca BMW-ul face cele mai putine probleme.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 04.12.2019 la 11:34.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Scuza-ma,m-am lasat inspirat de seful vostru Macron. O sa razi de mine dar imi place tot mai mult de el. la conferinta NATO din Londra credeam ca vorbeste un extraterestru. Nu inteleg de ce vreti sa il vedeti pe esafod ?
    Si francezilor le place de el tot mai mult. Maine e greva nationala programata. Scoli, trenuri, tot tot tot inchise nu bazaie nici musca. Crezi ca-i pasa aluia? E tot un zambet. Dar foarte bine. Imi aduc aminte entuziasmul national cand a iesit presedinte

Pe mine cand ii vad mutra, ma incearca niste sentimente mixte si confuze. Ceva intre indiferenta si dorinta de a-l pisha in freza. Nu ma intereseaza.

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.333
    Putere Rep
    41

Implicit

Si francezilor le place de el tot mai mult. Maine e greva nationala programata. Scoli, trenuri, tot tot tot inchise nu bazaie nici musca. Crezi ca-i pasa aluia? E tot un zambet.
    poate ca asta face diferenta intre un politicean de ocazie si un politicean pur sange. din punctul asta de vedere seamana foarte mult cu Angela. noi o alintam numind-o cancelara de teflon. orice critica se prelinge de pe ea ca picatura de apa de pe tigaia unsa de teflon.
    dar si aici ai motive sa fii mandru, francezii demonstreaza o unitate nationale si ies pe strada ca unul,mina in mina si hotariti. deci Chapeau !
    la nemti nu o sa vezi niciodata asa ceva, Angela i-a castrat. mediile au prezentat ani de zile omul german ,ca pe o specie iesita din comun idioata,care deschide usa zimbitor unui taliban jegos . care isi face aparitia cu un cutit la brau si o erectie prevestitoare de violuri si crime.
    ani de zile mediile au prezentat batrani si muncitori fericiti straini de realitate dar in conformitate cu politica guvernului, ignorind critica si realitatea. rezultatul este vizibil si dezastruos in toate domeniile. CDU/CSU au pus tara pe butuci.
    este trist si dureros sa vezi pe strazi multimile de barbati castrati cum se compatimesc unul pe altul sau discuta despre ultimele noutati in domeniul schimbarii orientarii sexuale, prin operatii cat se poate de ieftine si efective..

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Imi pare rau sa aud ca la voi situatia nu e cum trebuie.
    Despre francezi, ai dreptate sunt de admirat pt unitatea nationala. Am mai spus-o, astia au spirit revolutionar nu ca alte natii. Portughezii, romanii, polonezii, etc multe natii pun capul jos si isi iau boceluta si pleaca spre alte zari pt o viata mai buna. La astia n-o sa vezi asa ceva. Si totul pana la bani, sa nu atentezi la banutii lor cum vrea Macron acum. Lor le place oricum viata buna, comoda ..vinutul, branzica, siesta.
    Mai da-i in cacat nu-i lauda prea mult. Pe astia sa nu-i lauzi nici in somn ca se umfla in pene de 5 ori cat merita apoi.

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.522
    Putere Rep
    10

Implicit

Le da mana libera dealer-urilor sa cam jecmaneasca clientii. Aici dau 440 de euro la un schimb de ulei. Da, ai citit bine. 90 de euro un filtru de aer care costa 20 in magazin si il schimb singur in 5 min. Neincluse in garantie schimburile de ulei cum erau o data, si daca nu faci la dealer, alterezi garantia! Dar la anul in Mai imi expira garantia si ii tuf in bot de aici inainte cumpar uleiul si filtrele si fac la garaj.
    Holy shit!!! Si eu ziceam ca $90 pentru filtru si ulei sintetic, schimbat cam odata pe an e mult.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Esti norocos. Ehe imi aduc aminte in 2004 am primit garantie 4 ani sau 50k mile cu schimburi de ulei si filtre inclus. Dupa aceea m-a costat intre 95 si 110 orice schimb la dealer. Asta in USA. In Europa observ ca isi iau clientii mai de prosti asa. Garantie doar 2 ani, la a mea fostul proprietar a cumparat un an in plus. Si nu include nimic in acesti 3 ani, absolut nimic. De pe forumuri am inteles ca si acum la dealer in State duce la 150-160 un schimb de ulei. Totusi e diferenta uriasa de la 440.
    Nu prea pot sa pricep diferenta. Ba da, Trump are dreptate si trebuie sa impuna tarife ca sa egalizeze "problema".

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.333
    Putere Rep
    41

Implicit

Ribery si Robben ne au parasit din pacate. Multumim din suflet pentru fotbalul de calitate cu care ne-au infrumusetat zilele. Fc-ul a facut cateva transferuri de jucatori foarte talentati care ne tin speranta in viata ca in curand vom mai castiga competitii importante pe plan international.

Alphonso Davies un jucator simpatic de 18 ani de cetatenie canadiana,care se impune tot mai mult in cadrul echipei.

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •