Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 9 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 82

Subiect: Cafeaua de dimineata

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.106
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    mincarea si bautura in Italia face parte din cultura si este celebrata in italia ca un ritual. deci la micul dejun in orele de dimineata se bea un expreso ,asta este cafeaua aia de care spui tu cu ceasca foarte mica. este o cafea foarte tare care are rolul sa te trezeasca. se mai obisnuieste sa se manince si un cornetto. daca vrei cafea lunga trebuie sa precizezi. nici unde nu am baut cafea mai buna dacat in Italia.
    Paul Sarbatori fericite tuturor.Cafeaua mai buna la fel in Italia am baut.Se servea la mic dejun mai multe sortimente de cafea....mi-a placut cremoasa cu aroma de caramel.
    Italia m-a impresionat !Imi pare rau ca Venetia este inundata .Doua zile am vizitat acest oras pe jos,am ramas cu amintiri frumoase.
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.400
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de Loniia Vezi post
    Paul Sarbatori fericite tuturor.Cafeaua mai buna la fel in Italia am baut.Se servea la mic dejun mai multe sortimente de cafea....mi-a placut cremoasa cu aroma de caramel.
    Italia m-a impresionat !Imi pare rau ca Venetia este inundata .Doua zile am vizitat acest oras pe jos,am ramas cu amintiri frumoase.
    Multumesc asemenea !

Cred ca contribuie la aprecierea cafelei si atmosfera in care o savurezi. Italia este un loc care te face sa visezi si iti trezeste simturile din letargie.
    Anul asta am vrut sa imi iau mai mult timp pentru Roma dar a trebuit sa pun alte prioritati. Poate la anul.

Va doresc un An Nou Fericit la toti,sanatate si implinirea tuturor dorintelor !

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.336
    Putere Rep
    31

Implicit

Sanatate si La multi ani!

Cea mai buna cafea este Nespresso, credeti-ma ca am incercat multe soiuri, multe masini de cafea.

Informatii suplimentare, in linkul de mai jos:

https://www.nespresso.com/ca/fr/orde...tuoline-chrome
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    857
    Putere Rep
    18

Implicit

Un anus nou fericit la toata lumea!
    Divers do it deeper!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.329
    Putere Rep
    34

Implicit

Klopp de departe tatal lor la antrenori. Baiatul asta chiar e meserias fara nicio legatura cu norocul sau cu investitii nemarginite.
    Tare canadianul tau Fidele dar aud ceva zvonuri ca PSG il vrea pe Cristiano? Daca se concretizeaza si il pastreaza si pe Mbappe, this i like
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.329
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Ce surpriza Encore. Nu ma mai asteptam desi ti-am simtit lipsa.
    Un anus nou fericit si tie. Eu ma multumesc cu acelasi anus din 2019..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.400
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Un anus fericit si tie !

Chiar m-am intrebat ce mai este cu tine, sper ca totul este ok. si esti vesel bine hranit si vivace.

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Klopp de departe tatal lor la antrenori. Baiatul asta chiar e meserias fara nicio legatura cu norocul sau cu investitii nemarginite.
    Tare canadianul tau Fidele dar aud ceva zvonuri ca PSG il vrea pe Cristiano? Daca se concretizeaza si il pastreaza si pe Mbappe, this i like
    Kloop are gura pina la urechi tot timpul,dar de fapt este un tip foarte serios si echilibrat. Nu cred ca o sa mai antreneze vreodata in Germania.

Ar fi cea mai mare tampenie sa il dea pe Mbappe.Daca vor sa ajunga la nivelul lui Real, Barca sau Liverpool trebuie sa pastreze jucatorii buni. binenteles ca Ronaldo ar fi un castig enorm.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 31.12.2019 la 07:41.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.106
    Putere Rep
    36

Implicit

An nou fericit pentru toata lumea !
    Encore zici ceva sa nu lasi anul sa treaca...si sa urezi !voiai sa pisti nitel forumul,doar doar se trezeste?!
    Sa ai parte de un an bun cu sanatate alaturi de familia ta .
    Ma bucur ca ati intrat si voi pentru o salutare si urare Christian.Nesspresoul tau este din reclama lui Cloney?Prefer cafeaua macinata proaspata .
    Ganduri bune tuturor !
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.336
    Putere Rep
    31

Implicit

La multi ani!

Azi am vazut Concertul de Anul Nou de la Viena, ca in fiecare an de 20 de ani de cand sunt Canada. Frumos, voie buna, prospetime, vorbind despre o traditie de mai bine de aproape 80 de ani.

Concertul, multumesc lui youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=CAsTMwzM1y4
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.552
    Putere Rep
    10

Implicit

La multi ani si 2020 sa fie bun cu toata lumea!

Pagina 3 din 9 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •