Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
Stam si ne pierdem vremea aiurea cu discutii despre toti trogloditii de gen Trump sau Boris sau mai stiu eu care, cand avem cea mai grozava victorie din istoria tenisului romanesc, reusita de fetita asta extraordinara, Simona Halep ! Ce meci, ce victorie fenomenala si la ce stil !...Efectiv a maturat cu oponentele ei pana la Serena dar ma gandeam ca acu e acu...ei, uite ca a procedat la fel si cu ea. Si toate victoriile astea fulminante, pe iarba !
Simona si-a ridicat mentalul la cu totul alt nivel si as zice mai mult decat mentalul, spiritual. E clar ca aici nu mai e vorba de calitati fizice, nu mai are de-a face cu materialul.
Spiritul ei este pe alt nivel si materialul, corpul nu face decat sa urmeze.

Bravo Simo, pura demonstratie de forta spirituala ! Ne-ai facut mandri ca suntem romani !

PS. Am uitat sa zic ce tare mi-a placut cum a demolat-o pe ghiolbanca aia de Svitolina, he he.

Deci raspunzand la titlul topicului, nu numai ca nu e terminata, ci continua sa ne ofere spectacolul evolutiei ei personale, precum si victorii absolut superbe. :-)
Acesta este un topic foarte vechi, de pe vremurile cand era varza cu mentalul si pierdea aiurea meciuri, iar la iarba nici in cele mai umede vise ale ei nu spera. Intre timp, totul a mers spre bine, iar declaratia ei inainte de meciul cu femeia cu OO, ca e pregatita mental sa o bata, spune totul.

Bravo ei si la mai multe!