Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Credeti ca Simona va castiga un turneu de Grand Slam?

Votanți
2. Nu poți vota în acest sondaj
  • Nici nu incape indoiala, primul in urmatorii 1-2 ani

0 0%
  • Este posibil, unul singur, pe la sfarsitul carierei, cand nimeni nu se mai asteapta

1 50,00%
  • Nici vorba, nu e suficient de constanta

1 50,00%
Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 61

Subiect: Marire si decadere - E Simona Halep terminata ca sportiv de top WTA?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Recunoaște ca ...
    cu Ivanovici la bine si la rau, n-ai vrea sa joci o partida cu ea? De tenis.
    Auu nea Tonitza, ce vorba e asta? Ofcoursebiensurbineintelesabsolutelyfuckin'sigur ca da!
    Dar s-a retras Ivanovic, nu se mai joaca cu poftele noastre la revedere.

Sportivele astea e ca echipele, tre sa-mi aleg una cu care sa tin? Pe Simonica o cunosc ca toata lumea ca ea e entertainer si noi publicul spectator. In rest nu o iubesc nici macar nu o plac (nu prea e genul meu - aici aveti dreptate e cam mica si mie imi cam plac caprioarele) si nici nu o urasc dar nici nu o displac (doar pt ca e romanca), ci doar imi dau cu parerea de ea (mai ales pt ca e romanca).

Daca era chinezoaica habar n-aveam de existenta ei cum din tot WTA-ul nu stiu sa-ti zic mai mult de 10 nume. Dar asa deschizi ziarul, citesti de Simonica si ce mai face ea, ce a mai declarat, de la cine a mai luat bataie. Deschizi forumul, citesti de Simonica. Si instinctual iti formezi o parere. Si daca ai ocazia, iti spui parerea de jurnalist amator ca nu degeaba ne batem cu pumnul in piept ca e democratie. Simonica e persoana publica. Si cand esti persoana publica risti sa vorbeasca toti necunoscutii de tine. Dar iti asumi riscul, altfel te faceai doctor veterinar. Gresesc?

Te inseli, la varsta Simonicii n-aveam ciocane in cap aveam pussirica, boobies, craci lungi si ass din ala de ti se maresc ochii si ti se umfla narile. Situatia ce inca persista. Din contra, acum 10 ani eram mic copil - nu stiu altii cum sunt dar gigi cu cat inainteaza in varsta cu atat devine mai porc nesatul.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 19.01.2017 la 13:26.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Asa imi place sa citesc!

http://blogsport.gsp.ro/geambasu/201...ienii-soranei/

Bravo Sorana, bate-o si pe Muguruza!!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    brea nea toni kasparov, suntem on topic cu titlul topicului, comentam ce credem noi, din partea mea poate sa faca ciorba, dar sa joci pentru Romania si sa zici ca nu are nimic de demostrat romanilor e de ��...
    Ai dreptate, n-am ce contrazice, ce zici de remiz��
    Jiji, trebuie sa analizez discursul.... Tocmai vorbește Trump! Ce scula!!

edit: Shocking discursul!!!

Jiji am analizat. Nu gresesti de loc! Eu mai gresesc, dar...foaaaarte rar!

Hai Sorana!
    Ultima modificare făcută de toni41; 20.01.2017 la 11:48.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Domnul Serena a castigat Australian Open👍

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    Domnul Serena a castigat Australian Open
    Deh! ...chestii, socoteli ...de business sau palmares ...de familie!

p.s. nu sunt in masura sa judec intentiile Simonei pe/de viitor, dar macar ii apreciez "ascensiunea" si performatele pe care le-a avut pana acum!

...sper ca sa fie destul de motivata, nu de bani ci de dorinta de a se pozitiona pe o treapta superioara istorica!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Simonica iar minte cand pierde?

Na, ca abandonat si in meciul doi de la St. Petersburg (un turneu slabut). Inainte de turneu (ca de obicei) nu avea nici o problema medicala, acum, la al doilea meci jucat a avut problem cu genunchiul si a trebuit sa abandoneze.

Crede fiecare ce vrea.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Simona Halep 3-6, 3-6 Kristina Mladenovic - turul 3, Indian Wells

Surpriza ar fi fost ca Halep sa castige, nu sa piarda, pentru ca de vreo 4-5 turnee iese dupa primul, sau al doilea meci. Curios e ca prin setul al doilea, condusa fiind, a inceput iar sa o doara un picior, sau un genunchi!!??

E greu de inteles cum de Halep se mentine de atata timp pe locul 4 WTA, avand in vedere ca la ultimele 3-4 turnee a fost eliminata la primul sau al doilea meci, dupa cum joaca, nu-s sigur daca e de top 20!!??

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

A inceput turneul de la Miami. In ce tur credeti ca iese Halep, primul, sau al doilea? Ca fapt divers, la ultimele 3-4 turnee, a jucat 1-2 meciuri in fiecare. Adio Singapore anul asta.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Trei infrangeri consecutive in trei turnee diferite (deci eliminari din primul tur in toate trei)!!!! Oare cum s-a mentinut fata asta pe locul 2 mondial pentru atata timp?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Stam si ne pierdem vremea aiurea cu discutii despre toti trogloditii de gen Trump sau Boris sau mai stiu eu care, cand avem cea mai grozava victorie din istoria tenisului romanesc, reusita de fetita asta extraordinara, Simona Halep ! Ce meci, ce victorie fenomenala si la ce stil !...Efectiv a maturat cu oponentele ei pana la Serena dar ma gandeam ca acu e acu...ei, uite ca a procedat la fel si cu ea. Si toate victoriile astea fulminante, pe iarba !
    Simona si-a ridicat mentalul la cu totul alt nivel si as zice mai mult decat mentalul, spiritual. E clar ca aici nu mai e vorba de calitati fizice, nu mai are de-a face cu materialul.
    Spiritul ei este pe alt nivel si materialul, corpul nu face decat sa urmeze.

Bravo Simo, pura demonstratie de forta spirituala ! Ne-ai facut mandri ca suntem romani !

PS. Am uitat sa zic ce tare mi-a placut cum a demolat-o pe ghiolbanca aia de Svitolina, he he.

Deci raspunzand la titlul topicului, nu numai ca nu e terminata, ci continua sa ne ofere spectacolul evolutiei ei personale, precum si victorii absolut superbe. :-)
    Ultima modificare făcută de shogunelu; 13.07.2019 la 18:40.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •