Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Credeti ca Simona va castiga un turneu de Grand Slam?

Votanți
2. Nu poți vota în acest sondaj
  • Nici nu incape indoiala, primul in urmatorii 1-2 ani

0 0%
  • Este posibil, unul singur, pe la sfarsitul carierei, cand nimeni nu se mai asteapta

1 50,00%
  • Nici vorba, nu e suficient de constanta

1 50,00%
Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 59

Subiect: Marire si decadere - E Simona Halep terminata ca sportiv de top WTA?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit

Premature laudele Liviei dupa turul 2. Da, azi a luat bataie de la una mai bine clasata ca ea si s-a luptat macar, dar a facut o gramada de greseli si ii este frica sa riste pe prima serva, iar pe a doua, a castigat o gramada de puncte Kerber direct pe primul retur. Ce bine ar fi daca nu ar mai face declaratii aiurea, ca cea dinaintea meciului de azi, ceva de genul "simt ca am ajuns la cel mai inalt nivel", ca totdeauna pierde cand spune ca e pe val.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit Viitorul este sumbru

5-20 este raportul dintre victoriile si infrangerile Simonei Halep jucatoarele de Top 5. Probabil va mai juca ani buni si va strange inca multi bani, dar glorie si macar un titlu de Grand Slam nu prea.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit

Sunt absolut de acord cu aceasta declaratie:
    "Marian Drăgulescu a scris că "Onoarea revine celei care a câștigat medalii pentru România, nu celei care a câștigat cei mai mulți bani și nu a adus nici o medalie acestei națiuni", însă ulterior a revenit și a modificat postarea, atenunând părțile dure."

Declaratia lui Marian vine dupa ce Halep a declarat ca ea sau Cristina Neagu ar fi trebuit sa fie portdrapel la Olimpiada, cu toate ca mai inainte declarase ca nu crede ca merge la Rio din cauza virusului Zika.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

am vazut si eu declaratia lui halep, pana la urma Dragulescu are 100% dreptate...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Simona Halep s-a calificat in optimi la US Open
    Simona a castigat primul set lejer, cu 6-1, insa apoi a pierdut controlul meciului, unguroaica reusind un 6-2 in setul doi, dupa care a condus-o pe Simona cu 3-1!

Setul decisiv a fost unul dintre cele mai frumoase facute de Halep, cu multe rasturnari de situatie. Simona a avut 3 mingi de break la 4-3, salvate de Babos, care nu a mai putut insa sa salveze mingea de meci a Simonei, facand dubla greseala.
    In optimi, Halep joaca cu Suarez Navarro.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit

A batu-o si pe Suarez si va juca in sferturi cu Serena, de care e cam greu de trecut. Dar de ce trebuia postat pe acest topic, atata timp cat nu a pierdut in primul tur la o necunoscuta?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    A batu-o si pe Suarez si va juca in sferturi cu Serena, de care e cam greu de trecut. Dar de ce trebuia postat pe acest topic, atata timp cat nu a pierdut in primul tur la o necunoscuta?
    pai intai marirea si next meci decaderea 😂

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit O noua umilinta de la cea pe care a facut-o celebra

Simona Halep a pierdut din nou Shuai Zhang care s-a calificat in sferturile de finala de la Beijing. Chinezoaica de pe locul 36 WTA s-a impus in două seturi, scor 6-0, 6-3

Vai de el de tenis!!!! Cat o fi fost cota la pariuri?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

da, am vazut si eu, chinezoaica Ceai Fansan a fost rapida cu Simona, sunt curios ce argument are pentru infrangerea asta, cred ca o sa incep sa pun la pariuri cand joaca Simona 😄👍

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.445
    Putere Rep
    10

Implicit Primul turneu din 2017, prima dezamagire

Halep a inceput "tare" anul 2017. Dupa ce a declarat ca s-a antrenat la greu, ca e gata sa rupa norii, etc., s-a "linistit" in doar al doilea meci al anului, cand a luat bataie de la Katerina Siniakova (52 WTA), la turneul de la Shenzhen.

Se anticipeaza iar un an de esecuri continue, pe principiul..."semne bune anul are"? Mi-e si groaza sa ma gandesc la Australian Open.

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •