Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: De ce Raiul e asa de minunat?

Data înscrierii
    02.02.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit De ce Raiul e asa de minunat?

Acolo iti intalnesti rudele si de aceea e asa de minunat?Iti indeplinesc toate dorintele tale in Rai?Ce e asa de special in Rai si in Pamant nu e?In cateva carti scrie ca toata lumea nu va mai avea greutate si ca vor merge in apa si se vor teleporta.Cred ca aceasta cu mersul si teleportatul e in Revelatie sau Apocalipsa.De ce vei avea ingeri in Rai?Nu te poti proteja singur daca vei fi ca Dumnezeu?

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

Raiul sper sa fie si aici,cand ne linistim tulburarile,de oricare ar fi ele.Linistea interioara .
    In raiul ce-l imaginam cred toate sufletele sunt rude...indiferent pe cine am indragit in lumea asta.
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de alex77 Vezi post
    ...De ce vei avea ingeri in Rai?Nu te poti proteja singur daca vei fi ca Dumnezeu?
    Nu stiu, dar cred ca în rai îngerii nu au functia de bodyguard. De cine sa se apere Dumnezeu, alex?!

Zicea poetul nostru:
    "Uitasem însă că tot ce nu e posibil obiectiv e cu putinţă în mintea noastră şi că, în urmă, toate câte vedem, auzim, cugetăm, judecăm nu sunt decât creaţiuni prea arbitrare a propriei noastre subiectivităţi, iar nu lucruri reale. Viaţa-i vis."
    Iar regizorul visului, daca esti ca Dumnezeu - peste tot, Alex, esti chiar tu.
    In planul doi, regizorul trece foarte usor neobservat, chiar si pe Pamânt. Si totusi îi putem recunoaste lucrarea în muzica, poezie si natura, în oamenii minunati pe care îi întânim real, virtual sau ...in oglinda
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •